Naujas konferencijos formatas

Aš kietas ant idėjų generavimo, bet silpnas ant organizavimo. Norėčiau pasidalinti su jumis ką primintijau. 

Matot, į Login vyksta visi kas netingi. Į Blogout vyksta snobai. Tie, kurie nepriklauso nei vienai iš išvardintų grupių renkasi į BSP.

Kadangi nei vienas renginys manęs netenkina, tai aš ilgai galvojau apie tai kaip sukurti geresnę alternatyvą. Aš noriu renginio, kuriame priešingai nei Login, nebūtų atimta bendravimo idėja iš žmonių ir priešingai nei Blogout, žmonės veržtųsi dalyvauti. Noriu renginio su VIP žyma. Tai ką man pavyko sugalvoti?

Renginio auditorija. Renginys orientuotas į visą socialinę mediją, nors aišku pirmumas yra Lietuvos tinklaraštininkams. Mąstydamas apie visus vykstančius renginius uždaviau klausimą: o kodėl joks renginys nėra organizuojamas Facebook fanų puslapių administratoriams?

Dalyvių skaičius - 51

Renginio formatas.

Pirma dalis: 10:00 – 12:00

Pertrauka: 12:00 – 15:00

Antra dalis: 15:00 – 17:00

Kuo šis renginys skirsis nuo kitų? Video būtų tiesiogiai transliuojamas internetu, Social Media Day Kaunas darė kažką panašaus, tik renginys buvo nelabai social, nes jie pamiršo kitas medijas. Renginys taip pat būtų transliuojas Facebook ir Twitter, žmonės net nedalyvaujantys galėtų užduoti klausimus pranešėjams arba bet kuriam dalyviui.

Pranešimai. Pirmos ir antros dalies metu būtų skaitomi pranešimai. Galima pakvieti vieną pranešėją, kuris kalbės dvi valandas. Galima pakviesti daug pranešėjų kalbėti trumpiau. Aš asmeniškai galvočiau, jog pranešimo formatas turėtų būti toks: 25 minutės kalba, 5( 5) minutės auditorijos klausimai. Antros dalies metu galima būtų pasiūlyti patiems dalyviams paskaityti pranešimus Ignite formatu.

Pertrauka. Jeigu esate dalyvavę daugiau nei viename renginyje, tai turėjote pastebėti, jog galima visus žmones galima suskirstyti į dvi grupes: tuos, kurie rūko ir tuos, kurie turi dideles subines. Tie, kurie rūko, vos tik paskelbus pertrauką bėga paskui cigaretę į kiemą. Dažniausiai tokių žmonių grupelė sustoja ratu ir maloniai užsibendrauja. Tie, kurie turi per dideles subines, sėdi prisiklijavę per visas pertraukas, nes bijo, jog jų kėdė atšals ir su nieko nebendrauja. Beje, būtent antroji grupė žmonių išėję iš renginio skundžiasi, jog „ai, kažkaip neprisistačiau, su niekuo nesusipažinau.“ Ką daryti? Pradėk rūkyti.

Šiaip tai jau, po kiekvieno gero renginio būna afterparty, bet jeigu, vėl gi, dalyvavote daugiau nei viename renginyje, tai turėjote pastebėti, jog pasibaigus oficialiai daliai didžioji žmonių dalis patraukia namo ir afterparčiui pasilieka kokie 10%.

Apmąstęs šitas dvi problemas aš nusprendžiau įtraukti į programą 3 valandų pertrauką, bet ne pietums valgyti. Pietų pertraukos metu būtų pasinaudota greitų pasimatymų patirtimi. Visi dalyviai susiskirstytų į mažas grupeles po 3 žmones ir turėtų 3 minutes pristatyti. Praėjus trim minutėm, jie pasikeistų poromis ir taip tol kol susipažintų su visais dalyviais. O susipažinę galėtų laisvai pratęsti diskusijas privačiuose būreliuose iki antros dalies.

Kodėl aš pats neorganizuoju tokio renginio? Pirma, aš niekaip nesugebėčiau suorganizuoti video transliacijos internetu. Antra, aš neįsivaizduoju kur rasti tinkamą vietą, nerengsi gi prie pirmo rasto nemokamo WiFi. Pranešimo dalį, norėtųsi klausyti sėdinti, bet greitų pasimatymo dalis, dėl savo apsukų turėtų vykti stovint.

Rodos išdėsčiau visas savo mintis, jei ką dar sugalvosiu pridėsiu komentaruose.

Jeigu jums patiko idėja ir organizuosite savo konferenciją pagal tokį formatą, pakvieskite ir mane.

Brukštelk žinutę