Php akademija

Norėčiau su jumis pasidalinti viena savo verslo idėja. Žinau, dabar yra ne viena kompiuterinio raštingumo mokykla, tačiau mano idėja stipriai skiriasi nuo to kas yra dabar Lietuvoje. Nors idėja, vadinasi „Php akademija“, tačiau ją galima pritaikyti bet kuriai populiariai kalbai, net gi anglų.

Kadangi, tai tik idėja, o ne verslo planas, tai visi skaičiai nurašyti nuo palubinsko, arba kaip lietuvių liaudis pasakytų – ištraukti iš šiknos.

„Php akademijoje“ pamokos vyktų tris kartus per savaitę vakare po dvi valandas arba galima būtų organizuoti du kartus - savaitgaliais. Grupę sudarytų maždaug 20 žmonių. Kursai trūktų pusę metų ir nieko nežinantys žmonės būtų paverčiami profesionaliais programuotojais (kiek tai įmanoma). Pirmoji idėjos dalis turbūt nieko nesiskiria nuo to kas yra dabar, taigi pereikime prie antrosios.

Penkiems baigusiems kursus iš karto būtų pasiūlomas programuotojo darbas už minimumą +/- “Php Akademijos” svetainių kūrimo studijoje. Jeigu kompaniją paliktų koks nors darbuotojas, tai kandidato taip pat pirmiausiai būtų ieškoma tarp neseniai baigusių kursus.

O dabar pati įdomiausia dalis. Po metų darbo, kompanija savo darbuotojui surastų kitą darbo vietą su rinkos dydžio atlyginimu. Kompanija darbo ieškotų net nebūtinai Lietuvoje, jeigu kandidatas, žinoma, pats to pageidautų.

Aišku, dėl didelės darbuotojų kaitos, svetainių kūrimo studija negalėtų daryti didelių projektų ir apsiimtų tik mažų nereikšmingų įmonių svetainių kūrimo. O gavusi didelius užsakymus galėtų perduoti savo partneriams. Savo ruoštu partneriai galėtų atiduoti mažus projektus, kuriais nenorėtų patys užsiimti. Tokiu principu „Php akademija“ nekonkuruotų su kitomis lietuviškomis svetainių kūrimo studijomis, bet bendradarbiautų ir galiausiai laimėtų visi.

Galbūt idėja skamba kiek utopiškai, bet studentai dažnai skundžiasi, kad jų niekas nenori įdarbinti, nes jie neturi darbo patirties, todėl „Php akademija“ sudaryta iš dviejų dalių. Pirmoji teorinė, kur pageidaujantys susimoka už kursus ir gauna žinias. Antroji praktinė, kur žmonės atgauna savo sumokėtus pinigus su kaupu ir dar įgyja realaus darbo patirties.

Brukštelk žinutę