Pietų klubas

Norėčiau pasidalinti su jumis viena idėja, apie kurią aš mąstau jau senokai. Pasirodo šita idėja įdomi ne man vienam. Anglijoje tai vadinama „Supper club“ ir tokių renginių priskaičiuojama per 2000.

Kas tai yra?

Lietuvoje dabar stipriai išpopuliarėjo maisto tinklaraščiai, jeigu tu rašai tinklaraštį ir jis yra ne apie maistą, tai tu ne moteris. Ne noriu nieko įžeisti, tačiau pažvelgus kiek tinklaraščių rašoma apie maistą, tikrai susirado toks įspūdis.

Pietų klubas – tai žingsnis toliau. Koks nors žmogus paruošia valgyti ir iš interneto atsitiktinai pakviečia dešimt (galit ir dvidešimt jeigu yra galimybės) nepažįstamųjų papietauti kartu. Susirinkę žmonės skanauja maistą, dalinasi įspūdžiais, bendrauja, susipažįsta. Turėtų būti tikrai įdomi socialinė patirtis.

Sako, kad tokie klubai Anglijoje išpopuliarėjo, nes restoranuose valgyti labai brangu. Tik nereikia galvoti, jog pietų klubas yra nemokamas. Norint pavaišinti dešimt žmonių net ir pigiausiu patiekalu turbūt kainuotų daugiau nei šimtą litų. Pietų klubuose taikomos įvairios praktikos: vienuose dalyviai susimoka numatytą mokestį, kituose prie durų stovi kiaulė taupyklė ir kiekvienas palieka šeimininkui tiek, kiek mano buvo verta, trečiuose žmonės gali atsidėkoti maisto produktais ir net gi patys prisidėti prie gaminimo.

Greičiausiai Lietuvoje nebūtų viskas taip gražu, ypač, jeigu netyčia pakviestumėte į svečius Kubilių. Jis pirmiausiai pareikalautų susimokėti PVM, po to paprašytų parodyti leidimą prekiauti alkoholių, priešgaisrinės tarnybos nei sanitarines pažymas...

Ir vis tik įdomus renginys ir maisto (skanaus) paragauji ir su naujais žmonėmis susipažįsti, su kuriais greičiausiai jokiomis kitomis aplinkybėmis nebūtum susipažinęs. Jeigu gyvenčiau Anglijoje, tai kiekvieną kartą eičiau vis į kitą tokį klubą. O galbūt tokie dalykai jau vyksta Lietuvoje tik aš nieko nežinau apie juos?

Brukštelk žinutę