Maxima programėlė

Dabar labai madinga turėti išmaniuosius telefonus, todėl visi kas netingi kuria jiems programėles. Angliškų gerų programėlių yra tūkstančiai, tuo tarpų lietuviškų skaičius gerokai labai nuo to atsilieka. Nors aš nesu tikras didesnė čia problema, kad nėra programuotojų ar trūksta gerų idėjų. 

Norėčiau pristatyti programėlės idėją, kurią kurčiau jeigu bučiau parduotuvės savininkas.

Nieko labai gudraus – ta programėlė vadintųsi „Pirkinių sąrašas“. Programėlėje prieš eidamas į parduotuvę galėtum susirašyti kokius pirkinius ruošiesi pirkti, kad neužmirštum. Pavyzdžiui: duona, arbata, sūris ir kačių maistas.

Jeigu gyveni su kambarioku programėlė galėtų automatiškai padalinti sąskaitą per pusę ir parodyti kiek kiekvienas iš jūsų turi mokėti. Jeigu kambariokas nevalgo ar negeria kokių nors dalykų, juos būtų galima įtraukti į juodą/baltą sąrašą ir dalinant sumą per pusę į tai būtų atsižvelgiama.

O dabar programėlės vinis. Ateini į parduotuvę, išsitrauki pasitikrinti ar nieko nepamiršai nusipirkti ir šalia pirkinio atsiranda rodyklėlė. Pavyzdžiui duona į šiaurę, sūris į pietryčius, arba sūris: 10 žingsnių tiesiai, pasukti į kairę ir dar 10 žingsnių. Kitaip sakant programėlė tiksliai parodytų kur yra vieno ar kito tavo trokštamo produkto lentyna. Išėjus iš parduotuvės rodyklėlės dingtų ir programėlė vėl elgtųsi kaip pats paprasčiausias pirkinių sąrašas.

Žinau, toje parduotuvėje, kur lankaisi kiekvieną dieną, daug iš to naudos nebūtų, bet parduotuvėje, kur ateini pirmą kartą arba lankaisi retai, pavyzdžiui Akropolyje, toks daiktas tikrai pagelbėtų.

Sudarinėjant namuose pirkinių sąrašą programėlė taip pat galėtų pasiūlyti to mėnesio/savaitės/dienos akcinės prekes. Parduotuvėje einant pro lentyną su akcine preke, net jeigu jinai nėra įtrauktą į pirkinių sąrašą, pasiūlyti žmogui atkreipti į prekę dėmesį.

Tokios programėlės nebūtinai būtų naudingos tik maisto prekių parduotuvėms, nors nelabai įsivaizduoju kaip ją pritaikyti tarkim batų ar drabužių parduotuvei. Knygynui tikrai būtų naudingas kompasas parodantis kur yra užsienio literatūra, o kur yra vaikų spalvojimo knygutės arba kur man surasti naujausią Dan Brown knygą.

Ką manote apie tokią idėją?

Brukštelk žinutę