Realybės šou - Prezidentas

Pastaruoju metu ypač populiarūs muzikos ir talentų realybės šou, kiek anksčiau tauta mėgavosi stebėdama žmonės uždarytus ankštame name ir negyvenamoje saloje. Tačiau mes galėtume nustebinti visą pasaulį surengdami patį kiečiausią realybės šou – Prezidento realybės šou.

Prezidento realybės šou turėtų prasidėti likus maždaug pusmečiui iki kandidatavimo į Lietuvos respublikos prezidento postą pradžios. Šiais metais surengti jau nespėtume, tektų laukti kitų prezidento rinkimų.

Dalyvauti gali visi atitinkantys kandidato į prezidentus reikalavimus. Lietuvos Respublikos prezidentu gali tapti Lietuvos pilietybę turintis asmuo sulaukęs 40 metų, pagal kilmę lietuvis (tėvai turi pilietybę) ir laikantis tapkes paskutinius tris metus Lietuvoje (teoriškai reikia gyventi, bet mes juk suprantam, jog nei Valdas, nei Dalia negyveno).

Kaip vyktų realybės šou? Taip pat kaip ir visi realybės šou. Kandidatai atliktų įvairias užduotis ir žiūrovai sms balsavimu nuspręstų, kuris palieka šou. Kandidatai turėtų pademonstruoti savo užsienio kalbų, politikos, teisės aktų išmanymą ir daugelį kitų savybių.

Ar šio realybės šou nugalėtojas turėtų realius šansus laimėti tikrus Lietuvos Respublikos prezidento rinkimus atėjus laikui? Žinoma. Deja, kaip rodo patirtis, lietuviai mėgsta balsuoti už tuos politikus, kurie dažnai pasirodo telike, pavyzdžiui, dalyvauja šokių projektuose, o ne už tuos, kurie sunkiai, bet tyliai dirba seime.

Kokia tokio realybės šou prasmė? Supažindinti paprastus Lietuvos žmones populiariu formatu su realiomis prezidento pareigomis ir galimybėmis, kad jie supratų, jog prezidentas negali pakelti minimalios algos ar mažinti nedarbo.

Brukštelk žinutę