Smegenų pančiai - progreso stabdis

Mūsų įsitikinimai, prisirišimas prie senų daiktų ir baimė ieškoti ko nors naujo - stabdo progresą. Gyvename inovacijų amžiuje, vos ne kasdien sukuriamas koks nors naujas daiktas, tačiau kažkodėl jiems bandoma prilipdyti senus pavadinimus. Taip, tai mūsų įsitikinimai, kurie ne tik stabdo progresą, bet gali padaryti ir daug žalos. Geriausias pavyzdys iš traukinių pramonės. Kai tik buvo sukurti traukiniai juos imta vadinti vežimais ant bėgių. Pagal visas geriausias, senas vežimų tradicijas, keleivius veždavo ne tik pačiuose karietose, bet ir ant jų stogų. Aišku, bilietai ant stogo kainuodavo pigiau. Taigi, kodėl vežimai ant bėgių neturėtų taip pat vežti keleivių ant stogų? Deja, kaip parodė praktika toks mąstymas kainavo labai brangiai, kai kuriais atvejais nuo traukinio stogo nukrisdavo vos ne ketvirtadalis ten įsitaisiusių keleivių.

Dar vienas pavyzdys iš tų pačių traukinių, kaip mąstymas stabdo progresą. Kadangi traukiniai buvo pavadinti vežimais ant bėgių, tai ilgą laiką tarp vagonų nebuvo perėjimų. Šiuo atveju galima pasiguosti, jog tai tik nedidelis nepatogumas, tačiau jokios žalos tai nesukėlė.

Taigi, ar mes tikrai laikysimės įsikibę senienų ir riboto savo mąstymo stabdydami progresą? Aišku, jus greičiausiai norėtumėte paklausti kur aš lenkiu? Atsakymas – man ramybės vis neduoda vienas klausimas: Ponas Blogas ar Blogas Ponas?.

Visų pirma dėkui visiems, kurie nepasikuklino iš reikšti savo nuomonę.

Aš tikrai nesakau, kad „interneto dienoraščiai“ yra neteisingas vertimas, tačiau tai ilgas ir nepaslankus žodžių derinys. O juk norėtųsi kažko trumpo ir paprasto...

Reikia pastebėti, kad žmogus Pawka, labiausiai prisirišęs prie dabarties(praeities), supančiojęs savo sąmonę prie standartų, ir tai jau galima matyti iš pačio pirmo komentaro sakinio. Man labai gaila.

Dėka menesio komentaro supratau, jog lietuviškų žodžių darybos taisyklių aš visiškai neišmanau. Bet tai dar nereiškia, kad aš ruošiuosi pasiduoti. Nepasiduokite ir jūs!

Ką gi žmonės nepritarė nei vienam mano pasiūlytam žodžiui, bet užtai aš turiu keletą jų pasiūlymų:

Internraščiu – hm.. pabandykite iš tarti dešimt kartų garsiai bei greitai ir suprasite kodėl aš nepritariu šitam terminui.

Skaitalas – deja toks žodis lietuvių kalboje egzistuoja ir turi meninamąją prasmę: „prasta, menka literatūra“

Liejykla – kažkodėl man šis terminas asocijuojasi su metalo lydimų, skulptūrų, kardų ir monetų gamyba.

Dar lieka du žodžiai kurių aš nekritikuoju:

Dienynas

Naktiraščiai

Aš nepasiduodu, nepasiduokite ir jūs: siūlykite naujus žodžius, papasakokite savo draugams apie idėją. Pabuskim ir išjudinkim kitus.

Brukštelk žinutę