Išmanusis miestas

Aukcionas parkavimo vietom ne tik padidintų gerokai jų kainą, bet ir greičiausiai reikštų, kad kokie programuotojai pasidarytų programėles, kurios rezervuotų vietą likus 0.1s iki aukciono pabaigos. Geresnis ir paprastesnis variantas savaitinės/mėnesinės/pusmetinės ar metinės parkavimo vietų prenumeratos fiksuotom kainom tiem, kas dirba centre. Tie, kas gyvena centre, turėtų gaut didelę nuolaidą parkavimo vietų prenumeratai prie jų namų.

Šviesoforai su laikmačiais gera mintis, bet, turint omeny, kad jie patys gerokai brangesni, jų išlaikymas brangesnis ir nėra patikimų duomenų, rodančių, kad jie gerokai sumažina partrenktų pėsčiųjų skaičių, nemanau, kad verta visus šviesoforus keisti į laikmatinius.

Saulės baterijas reikia nuolatos valyti tam, kad jos būtų efektyvios. Įsivaizduok, kiek kainuotų nuolatos valyti visų šviestuvų baterijas. Santaupos būtų minimalios, jei neišeitų miestas į minusą.

Nežinau, ar veikia tai Lietuvoj dabar, bet Danijoj galiu matyti visų gatvių statusą realiu laiku su Google Maps mobilia programėle. Kuo didesni kamščiai, tuo raudoniau pažymėtos gatvelės ir Google Maps gali pasiūlyti alternatyvius maršrutus, kurie gerokai sutaupo laiko piko metu. Taip pat galiu matyti, kurios gatvės taisomos.

Parduotuvės be kasininkų egzistuoja ir daugely Europos miestų, tik jos ne tokios išmanios kaip "Amazon GO". Kada teko naudotis savitarnos kasa, kur pats nuskanuoji barkodus?

Mano ateities vizija - miestas, kuriam dauguma mašinų ir autobusų pilnai autonominės. Tai ne tik sumažintų nelaimių kelyje skaičių, bet ir sumažintų kamsčius nekeičiant kelių. Aišku, tolimoj ateity (50+ metų į ateitį) galbūt turėsim Elon Musk tunelių tinklą po miestu, bet kolkas tai tik "pipe dream".

Brukštelk žinutę