Ispanų kalbos kursas nemokamai

Jeigu pavadinimas skamba kaip reklama, tai todėl kad tai yra reklama. Noriu jums pristatyti savo ispanų kalbos kursą.

Pradžioje norėčiau pristatyti trumpai – Memrise. Pati svetainė buvo sukurta kaip kalbų mokymosi įrankis, tačiau dabar joje galima rasti įvairiausių dalykų pavyzdžiui medicinos ar biologijos. Jeigu mokate anglų kalbą, tai pasirinkimų skaičius yra neribotas. Jeigu mokate tik lietuvių kalbą pasirinkimų skaičius artimas pirštų skaičiui. Matyt lietuviai dar neatrado šitos svetainės.

Labai svarbu suprasti, jog 99% Memrise turinio yra skurta vartotojų, todėl jeigu jums kyla klausimas dėl kokybės, tai – taip klaidų ir nesąmonių kursuose gali pasitaikyti. Tačiau kad jų išvengti yra du mygtukai: ignore ir forum. Pirmasis užblokuoja žodį ir jo daugiau mokytis nereikia. Antrasis leidžia parašyti forumo pranešimą dėl konkretaus žodžio kokybės. Geras autorius visuomet atsakys į jūsų klausimą ir, jeigu bus klaida, pataisys pas save.

Mokymasis vyksta testo principu. Pradžioje parodomas žodis:

Paprastai žodį sudaro: žodis, jo vertimas, garsas (tarimas), iliustracija ir komentaras, tačiau nebūtinai turi būti visi elementai. Gali nebūti garso arba iliustracijos. Jeigu jums nepatinka iliustracija arba komentaras, kurie turėtų padėti įsiminti jums žodį, galite pasirinkti kitą. Jeigu kito nėra, lengvai galite susikurti savo. Šio puslapio esminė idėja, jog asociacijos – memai padeda lengviau išmokti, tačiau skirtingiems žmonėms pamačius tą patį paveiksliuką gali kilti skirtingos asociacijos, todėl nesikuklinkite kurdami savo memus.

Toliau testo principu per ribotą laiką reikia parinkti teisingą atsakymą:

Toks testas rodomas kelis kartus iš pradžių su keturiais variantai, po to su šešiais, galiausiai su aštuoniais.

Tarp testų dar du kartus reikia įrašyti atsakymą pačiam:

Kaip suprantate, ispanų kalboje yra keletas raidžių, kurių nei angliška, nei lietuviška klaviatūra neturi. Bet dėl to jums nereikia sukti galvos, nes specialios ispaniškos raidės yra pateikiamos apačioje po žodžio įvedimo lauku.

Kai žodis išmokstamas po to jį reikia vis pakartoti. Pirmas pakartojimas būna po keturių valandų. Kiekvienas sekantis pakartojimas darosi vis ilgesnis ir gali siekti 100 ar daugiau dienų.

Tiesa, žodžio pakartojimas po keturių valandų nereiškia, kad jums reikia prisijungti kas keturias valandas. Prisijunkite tuomet, kai galite, o tas žodis lauks jūsų.

Savo testų kūrimas yra toks pats paprastas kaip ir mokymasis. Jeigu jums reikia išmokti datas istorijos kontroliniui arba apibrėžimus biologijai, tuomet šis įrankis gali tarnauti kaip pagalba mokantis.

Kuriant kursą pastebėjau įdomų dalyką, nors nesu šimtu procentų tikras, jog taip yra, bet... Jeigu jūsų kursas ir mano kursas turės lygiai tokį patį žodį, tuomet jūs galėsite naudotis garso ir paveiksliukų failais, kuriuos aš įkėliau arba atvirkščiai.

Grįžtant prie mano kurso, jį sudaro 2948 (žinau, ir man tas skaičius keistas). Jeigu pasirinksite atsipalaidavusi mokymosi būdą, tai visą kursą įveikti gali užtrukti net ir metus. Man tikrai sunku įsivaizduoti maniaką, kuris įveiktų kursą per mėnesį, bet Memrise manymu čia yra 49 mokymosi valandos.

Dabar svarbiausias klausimas: ar baigę kursą išmoksite ispanų kalbą? Būkim sąžiningi – ne. Kursas yra skirtas suformuoti žodynui, tačiau visiškai nepaliečia gramatikos, kuri yra tokia pat sudėtinga kaip ir lietuvių kalboje (daugiskaita, vienaskaita, laikai, asmenuotės, giminės). Tai padės jums pagrindus, kai norėsite mokytis kitus kursus. Padės nepasiklysti mieste, o esant ekstremaliai situacijai galima susikalbėti naudojant tik bendraties formas. Tačiau jūs tikrai negalėsite rašyti meilės laiškų, skaityti laikraščių ar žiūrėti filmus.

Mokytis.

Brukštelk žinutę