Jei aš būčiau e-knygyno savininkas

Klausiau Ilja Laurs minčių ir supratau, kad jis teisus sakydamas, jog dažnai žmonės nesupranta tikro naujų dalykų potencialo. Norėčiau pasidalinti mintimis, kurios mano nuomone galėtų padidinti e-knygyno pardavimus.

Programėlė telefone. Žinot, kokia didžiausią e-knygynų problema? Negalima pačiupinėti knygos. Tą dalyką knygynai bandė išspręsti įvairiais būdais. Vienas efektyviausių būdų - tai įdėti dalį knygos paskaitymui. Neblogai, bet galima padaryti geriau.

Kas, jei pasakyčiau, jog galima būtų pasiūlyti pavartyti tikrą popierinę knygą?

Įsivaizduokit ateinate į kokį nors knygyną. Pavartote knyga, ji jums patinka. Nufotografuojate viršelį ir e-knygyne pamatote, kad jinai kainuoja dešimt litų pigiau. Taigi, nusiperkate knygą iš e-knygyno tuo metu lankydamiesi realiame knygyne. Chamiška? Galbūt, bet kaip jėga tai būtų ar ne?

Ar tą padaryti techniškai įmanoma? Žinoma!

Idealiu atveju sistema pažintų nufotografuotą viršelį ir iš karto pasiūlytų jums tokią knygą. Ne tokiu idealiu atveju yra kitų būdų kaip tą padaryti. Pavyzdžiui fotografuoti barcode, arba antrąjį puslapį, kuriame knygos pavadinimas ir autoriaus vardas parašytas neįmantriu šriftu. Teksto atpažinimas šiais laikais nėra didelė problema.

Ir vis gi nesigilinant į techninius aspektus, pats svarbiausias dalykas, šiuo atveju būtų programėlė telefone leidžianti pirkti knygas. Knygų pirkimas nuo kompiuterio ekrano privalo persikelti į telefoną.

Naujienlaiškiai. Turbūt meluosiu sakydamas, jog Pegasas siunčia naujienlaiškius kiekvieną dieną, bet jie ateina taip dažnai, kad jų atidarymo procentas turėtų būti mažesnis už galimybę laimėti teleloto. Na, bet marketingistai gauna alga ir imituoja darbą, nieko nepadarysi.

O iš tiesų, juk būtų galima padaryti.

Didžiausia tų naujienlaiškių problema, jog jie man visiškai neįdomūs ir neaktualūs. O juk individualizuotus naujienlaiškius padaryti būtų visai nesunku. Jeigu žmogus galėtų pasirinkti pagal kategoriją, leidyklą, autorių... Būna knygų, kurių žmonės nekantriai laukia, tiesiog praneškit kada ta knyga atsiras jūsų knygyne ir žmonės pirks. Nereikia spaminti tuo, kas neaktualu, tai tik erzina.

Tai kuris knygynas bus drąsiausias ir įgyvendins abi šias idėjas?

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)