Knyga. Martha Wells - Exit Strategy

Tai yra ketvirtoji roboto žudiko serijos knyga. Ši knyga daug kuo labai artima pirmai serijos knygai - All systems red, pavyzdžiui čia sutiksite daugelį tų pačių veikėjų, kuriuos sutikote ir pirmoje knygoje.

Jeigu paklaustumėte kaip skaityti šitą seriją pasakyčiau: All systems red, Rogue Protocol, Exit Strategy. Jums tuomet turbūt kiltų klausimas: o neturėtų būti keturios knygos? Taip, bet antroji knyga Artificial condition yra fileris ir nors teoriškai joje veiksmas vyksta prieš trečią knygą, realybėje tai kas atsitinka antroje knygoje niekaip nieko neįtakoja.

Trečioje knygoje pagrindinis veikėjas SecUnit aptiko įrodymų, kad GrayCris korporacija elgiasi nesąžiningai ir nusprendė tuos įrodymus pristatyti Dr. Mensah. Ši knyga prasideda tuo, kad galvodamas kaip geriausiai pristatyti įrodymus apie GrayCris, SecUnit supranta, kad blogoji korporacija pagrobė Dr. Mensah. Savaime suprantama, kad kas gi kitas išgelbės Dr. Mensah, jei ne pagrindinis veikėjas.

Ši knyga nuo kitų serijos knygų skiriasi tuo, kad SecUnit patiria daug žmogiškų jausmų/emocijų pirmą kartą. Ir nors aš nenoriu, kad šita serija virstų romantine komedija, tai yra naujas dalykas istorijoje ir aš manau, kad tai labai geras dalykas. Kitaip sakant, rašytoja neperpasakoja tą pačią istoriją ketvirtą kartą tik kitoje aplinkoje, bet tobulina ir tai yra įdomu.

Po dviejų silpnesnių serijos knygų, mes pagaliau gauname tikrai stiprią istoriją pilną veiksmo. Aš sakyčiau, kad šitoje knygoje mažiau filosofavimo ir pasaulio pristatymo nei ankstesnėse knygose, bet tą vietą užima daugiau veiksmo. Ir tai yra gerai.

Mano vertinimas:

– tai geriausia serijos knyga mano nuomone.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)