Knyga. Martha Wells - Network effect

Tai yra penktoji roboto žudiko serijos knyga. Priešingai nei visos ankstesnės, tai ne apysaka, o visas romanas. Pirkdamas tikrai nesitikėjau, jog tai bus visi 350 puslapių. Bet nuo pirmo puslapio knyga įtraukia ir išlaiko iki galo.

Rašydamas ketvirtos knygos apžvalgą pasakiau, kad antroji knyga nereikalinga ir yra ne į temą. Laikas suvalgyti savo žodžius. Šios knygos pagrindiniai veikėjai yra iš antros knygos. Čia mes sutiksime ART kosminį laivą, bet taip pat nepamiršime ir jau anksčiau sutiktų veikėjų iš Preservation.

Pagaliau mes nesivaikome senų vaiduoklių iš pirmos knygos, bet patiriame naują, nepriklausomą nuotykį.

Pasaulis, kuriame gyvena SecUnit yra įdomus, bet aš nenorėčiau jame gyventi. Korporacijos čia turi per daug galios ir sprendžia daugybės žmonių likimus. Jeigu korporacija atranda senai užmirštą koloniją, jie turi teisę pasisavinti planetą, vietiniai gyventojai neturi teisių į planetą, kurioje gyvena. Žinau, skamba siaubingai, bet tik tokiuose pasauliuose gali vykti nuotykiai ir geriečiai kovoti prieš blogas korporacijas. Pasakiau daug, bet nepasakiau nieko apie knygą. Ir, atvirai, nenoriu nieko sakyti, kad nesugadinčiau.

Paskutinis dalykas, kurį pasakysiu. Kadangi, šios knygos du pagrindiai veikėjai SecUnit ir ART yra dirbiniai intelektai, tai jų priešininkas irgi yra dirbtinis intelektas – ateivių saugumo sistema. Mes žinome kas laimės, vienintelis klausimas: kaip?

Mano vertinimas:

- tai geriausia serijos knyga mano nuomone.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)