Knyga. Michael E. Gerber - Verslo mitas

Pradžiai pakalbėkime apie skaičius. Knygos originalas parašytas 1995 metais, antroji pataisyta versija 2001, lietuviškai išleista 2006, o aš skaitau 2011 metais...

Šita knyga kažkuo man priminė knygą „Turtingiausias Babilono žmogus

Turbūt daugelis iš jūsų yra girdėję draugų pasakymus: tu toks protingas, tu esi savo srities specialistas, kodėl nepradedi savo verslo? Galėtum visą dieną daryti, tai ką mėgsti. Tikiuosi, jūs nepaklausėte savo draugų patarimo, nes priešingu atveju jums reikia skubiai įsigyti šitą knygą.

Labai dažnai smulkusis verslas pradedamas dėl klaidingų priežasčių. Specialistas mano, kad galės daryti visą dieną tai ką mėgsta, pavyzdžiui kepti pyragus (knygos pavyzdys), ir neturėti kvailo viršininko sau virš galvos. Tačiau jis nesupranta, kad verslui reikia daugiau nei vieno vaidmens atlikėjo.

Knygos autorius teigia, jog reikia trijų tipų veikėjų: specialisto – nudirbančio visus darbus, vadybininko – organizuojančio darbo procesus, verslininko – kuriančio įmonės ateities vizijas. Kad smulkusis verslas būtų sėkmingas kiekvienas veikėjas privalo atlikti gerai savo rolę, jeigu ima dominuoti, kuris nors vienas, verslas patyria nesėkmę ir bankrutuoja arba tiesiog užsidaro.

Autorius remdamasis metaforomis pataria kaip reiktų teisingai organizuoti savo verslą. Iš pradžių knyga man labai patiko, kol nesupratau, jog esu šūde iki ausų. Knygoje pavaizduotas McDonalds tarsi iš rožinio Barbės pasaulio, su realia greito maisto frančize, jis turi tiek pat bendro kaip dviratis su automobiliu. Visiems rekomenduočiau susipažinti su McDonalds įkūrimo istorija, jinai nėra labai graži, tačiau įdomi ir nepanaši į knygoje pateiktą versiją.

Ši knyga yra daugiau „self-help“ nei verslo, ko aš tikėjausi paimdamas ją būtent iš verslo lentynos. Vis tik skaitydamas šią knygą supratau, kodėl „startup accelerators“ nepriima „single founders“.

Mano vertinimas:

– primygtinai rekomenduoju perskaityti kiekvienam smulkaus verslo savininkui, galbūt skaitydami knygą pažinsite save.

Brukštelk žinutę