Lietuviška programuotojų bendruomenė

Žinau, kad neatsakysi, Nepo, bet vistiek smalsu, iš ko sprendi, kad geimdev.lt prasimušė ant trolinimo ? Nors tenais nebedalyvauju, bet man vistiek įdomu iš kur tokios prielaidos kyla :)

...bet vat kartais paskaitai ir galvoji, kad prieš rašydamas Nepo dvi dienas rūkė...

Idėjos šiaip tikrai geros, mintys mano būtų tokios:

1. Reikia įdėti tikrai DAUG darbo, kad galima būtų tokią bendruomenę sukurti ir dar stipriai palaikyti, tai arba reikia samdyti žmones, kad jie dirbtų už pinigus (kurti verslą), arba tada tikėtis, kad visi geranoriškai aukos DAUG savo laiko. Antras variantas Lietuvoje retai praeina - pats, tiesą pasakius, esu nustebintas, kad FWD.lt įsivažiavo. Bet ten daug "lengvesnis" projektas, šitoje bendruomenėje reikėtų tikrai daug daug kūrėjų/moderatorių/vartotojų laiko.

2. Galima būtų sukurti daug mažesnį ir lokalesnį projektą, kur būtų vos ne struktūrizuotas nuorodų sąrašas su galimybe užduoti klausimą, ir realizacijos prasme čia daug realesnis variantas. Bet tada daug mažiau naudos iš to, ir NePo mintys daug platesnės.

3. Ir dar dėl FWD - sakai, kad ten trūksta griežto redaktoriaus. Redaktoriai yra, ir esame pasiskirstę rolėmis, bet viskas atsimuša į LAIKĄ. Pats dažnai tiesiog neturiu tiek laiko, kad griežtai cenzūruočiau, būna kad ir straipsniai praeina į eterį, sakykime, ne 100% geri. Bet tai ne dėl to, kad nėra redaktoriaus, o dėl to, kad žmonės be pinigų turi aukoti savo laiką redaktoriavimui, o tai ne visada pavyksta, net prie geriausių norų. O tokioj programuotojų bendruomenėj, kokią tu aprašei, tai iš viso neįsivaizduoju, kaip be pinigų įtikinsi žmones redaktoriaut.

Tad, overall, manau, kad graži vizija, bet nelabai reali. Bent jau Lietuvoj.

jrs0ul, mielai atsakyčiau, bet nuorodos negaliu pateikti :) Tiesiog nerasiu posto, kuriame buvo daugybė memų prikabinta :)

Povilai, kadangi aš mąsčiau apie tokį bendruomenės variantą, tai aš galvojau, kad pats ir būčiau redaktorius.
Ir taip principe iš to, sakyčiau, kad reiktų kurti verslą. Tik dar reiktų gerai apgalvoti kaip galima būtų uždirbti.
Aš asmeniškai nematau prasmės iš nuorodų rinkinio. Užsienietiški forumai yra geri tuo, kad jeigu susiduri su kokia nors problema darbe, gali užduoti klausimą ir tikėtis atsakymo. Aišku, jeigu dirbi su PHP, tai su problemomis nesusiduri :) Čia daugiau liečia sudėtingesnes technologijas kaip Microsoft.

Dėkui, supratau. Berods pamenu, lygtai tokia tema gal viena ir tebuvo :) Mano galva, nuo 2004 bendravimas su naujokais labai pasikeitė, gal net į gerąją pusę(?), ypač, kad kuo toliau, tuo tų naujokų mažiau ir lygis vis žemesnis :(

Nežinau gal man čia tik atrodo, bet lietuviai šiaip nelabai mėgsta burtis į bendruomenes, ne? Nes nėra labai draugiški ir sunkiai toleruoja kitokią nuomonę ir kitokį požiūri į dalykus, nei jų.

O va prisiminiau, kartais nebuvo bandymo padaryti programuotojų forumą, programuotojas.com berods? :D

jrs0ul,

ju buvo bandyta daryti is tikro labai daug. :)

Puikus straipsnis. PRITARIU

Sveiki,

- neįmanoma padaryti kažką visiem ir apie viską, reikia daryti kažką labai konkretaus: sakykim rinkti bendruomenę kažkokio žaidimo projekto kūrimui. Arba, kad ir minimos svetainės sukūrimui. Jei pats būsi viskas ir vienintelis pats sau vienas, tai vienas ir liksi.

Sėkmės.

Sveiki.

Man reikėtų sukurti tokio tipo medį kaip nuorodose:

http://www.darwintsun.com/FAMILY-TREE-WING-TSUN/

arba

http://www.techno.org/electronic-music-guide/ (tik man nereikia flasho)

Gal matėt kur nors ką nors panašaus (google jau ieškojau, bet nieko ypatingo neradau) ar žinot su kokia programa lengvai galėčiau tai būtent padaryt pats? Tik ne MS Paint :)

Šakose būtų atvaizduojami automobiliai su jų modeliais.

Ačiū!

Brukštelk žinutę