Visatos sąmonė

Ar jums buvo taip, kad sugalvojote kokią idėją, o vėliau sužinojote, kad kažkas kitas ją sėkmingai įgyvendino?

Kai aš buvau visai mazgas, kokiu 6 metų, labai nemėgdavau laukti autobusų ar troleibusų, man buvo labai keista, kodėl žmonės gyvenantys prie stotelės negalėtų surašyti visų pravažiuojančių autobusų ir troleibusų laikų, o grafiką pakabinti stotelėje. Labai akivaizdi, mano nuomone, idėja, tačiau, kad kažkas ją įgyvendintu, prireikė net 20 metų…

Kaip atsitinka, kad keli žmonės sugalvoja panašias idėjas, nors jas labai slėpė ir saugojo?

Mokslininkai atliko įdomų eksperimentą. Paėmė dvi grupes savanorių, pirmajai davė vieną populiarų laikraštį ir liepė spręsti kryžiažodį. Antrąją grupę vienai dienai visiškai atitvėrė nuo pasaulio, ir kitą dieną padavė tą patį laikraštį su tuo pačiu kryžiažodžiu. Ir ką jūs manote? Žmonės antrą dieną kryžiažodį sprendė vidutiniškai du kartus greičiau, nors nebuvo, jokio būdo, kad jie kaip nors sužinotų atsakymų variantus. Kaip tai galėjo atsitikti?

Ir dar vienas dalykas. Jaunikliai paukščiai pačiais pirmaisiais metais, tiksliai žino, kur jų tėvai skrenda žiemoti. Iš kur?

Visą tai galima paaiškinti – Visatos sąmone. Neišsemiamu informacijos ir žinių šaltiniu. Jeigu pastudijuotumėte garsių poetų, rašytojų, muzikantų biografiją, pastebėtumėte, jog ne vienas yra pasakęs, kad jis nekuria, tai tiesiog kažkokia aukštesnė jėga rašo pasinaudodama jo ranka. Ne vienas genijus yra sukūręs idealią formulę ir po to pasakęs, jog jinai netikėtai atėjo jam į galvą arba, kad susapnavo.

Visaapimanti bendrasąmonė.

Kaip pasinaudoti jos resursais? Kodėl vienas idėjas, nuolatos sugalvoja daugelis žmonių, kitas vos keletas, o trečias tik vienetai?

Pabandykite įsivaizduoti, jog žmogus yra magnetas, magnetai būna skirtingų dydžių bei skirtingo stiprumo. Nuo ko priklauso stiprumas? Tarkime per dieną 1000 žmonių perskaitė delfi.lt (tikra tragedija delfui.), jie visi priėjo ir įsisiurbė į galvą vienodą informaciją, vadinasi jų potencialas suvienodėjo, jie lengvai gali rasti bendras pokalbio temas, tačiau ir jų sugalvotos idėjos bus vienodos. Jeigu vienas iš tų žmonių perskaitė ne tik delfi.lt, bet ir ką nors drastiškai skirtingo pvz. mano puslapį, tai jo potencialas, kitoks, ir jis gali pasiekti platesnį spektrą resursų iš Visatos sąmonės.

Kodėl specialistai randa originalus problemų sprendimus? Todėl, kad jie gilina žinias tam tikroje vienoje srityje. Jie kelia savo potencialą, kad galėtų prieiti prie aukštesnio lygio resursų. Ar jūs norėtumėte savo galvą teršti atsitiktiniu šlamštu?

O kas jeigu visos mintys jau yra sumintytos, jeigu žmonės tarsi radijo imtuvai, tik gauna tam tikras bangas? Ką jūs norėtumėte klausyti: triukšmą, ar kokią nors gerą, jūsų mėgstamą radijo stotį?

Pasiimkite laikrodį ir pabandykite vieną minutę žiūrėti į sekundinę rodyklę. Ar jums pavyko išlaikyti dėmesį, nei karto nenukrypus mintimis į šoną? Tiems, kurie nebandė, galiu pasakyt, jog tai gana sunku (nors man pavyko). Deja, mūsų smegenys sugedęs radijo imtuvas ir nuolatos, nusimuša nuo pagrindinės radijo stoties, todėl jį reikia nuolatos reguliuoti. Ką mes pasieksime nuolatos reguliuodami savo minčių imtuvą? Yra toks posakis, jog pirmos dešimt į galvą atėjusių idėjų yra nieko vertos, nes jas sugalvoja visi. Matote, pirmosioms idėjoms nereikia jokių pastangų. Ne tikite? Pabandykite sugalvoti 10 dalykų kaip išvengti automobilių kamščių. (jeigu nesunku parašykite komentaruose). Na kaip pavyko? Manau, buvo nesunku, o dabar pabandykite sugalvoti dar 10? Na kaip dabar? Žymiai sunkiau, kodėl taip yra? Nes jums reikia sureguliuoti savo imtuvą, pasikelti savo potencialą, kad galėtumėte prieiti prie kokybiškesnių resursų. Jeigu norite nuolat, prieiti prie kokybiškų resursų, originalių idėjų, reikia save lavinti. Negalima leisti potencialui nusimušti.

Ir pabaigai užduotis sąžiningiausiems mano skaitytojams. Pasiimkite popieriaus lapą, ir surašykite 10 gerų dalykų, kurie norite, kad atsitiktų jums mėnesio laikotarpyje, nors šiuo metu atrodo ir nelabai tikėtini. Užrašėte? Gerai, dabar užrašykite dar 10. Kaip suprantu užrašyti sekasi kiek sunkiau. Bet kai viską užrašysite, aš jums atskleisiu paslaptį. Pasiruošę? Dėmesio dalykas, kuri užrašėte septynioliktą jums išsipildys, per artimiausias dvi savaites.

Brukštelk žinutę