Startupu mintys

Galima kalbėti apie daug įvairių startupų aspektų, tačiau šiandien norėčiau pasvarstyti tik apie vieną – verslo planą. Mano mintys taip pat apsiribos telefonų programėlėmis bei internetinėmis svetainėmis.

Geras planas yra tuomet, kai moka verslas, o ne eilinis vartotojas. Kodėl?

Visi labai gerai žinote Google, paieška (ir daugelis kitų paslaugų) eiliniams vartotojas yra nemokama, tačiau kompanija susišluoja milžinišką pelną iš reklamų už kurias moka verslas. Facebook taip pat suteikia visas funkcijas vartotojams nemokamai, o pelną gauna iš reklamų už kurias moka verslas. Čia svarbu pabrėžti, jog abi kompanijos nenaudoja jokių trečių šalių produktų reklamai rodyti, todėl pilnai gali kontroliuoti kainą, vietą, rodymo dažnį ir t.t.

Facebook būtų galima lyginti su pažinčių svetainėmis, tačiau daugelyje pažinčių svetainių nemokama tik registracija, o už visas kitas funkcijas reikia mokėti. Kas gyvena geriau?

Iš įdomesnių atvejų reiktų paminėti Duolingo – tai kalbų mokymosi svetainė. Kaip vieną iš pratimų reikia išversti sakinį iš kalbos kurią mokaisi į kalbą kurią moki. Duolingo pasirašė sutartį išversti didelius tekstus.

Šiuo metu kiekvienoje srityje yra bent kelis konkurentus ir vartotojas visuomet gali pasirinkti tą, kuris prašo mažesnės kainos, o dažnai ir nemokamą.

Spotify – muzikos grojimo platforma, kurį laiką buvo mokama, tačiau nesenai tapo pilnai nemokama. Ką tai reiškia? Konkurencija didelė, vartotojai gali rinktis alternatyvas. Spotify neturi esminio pranašumo už kurį vartotojai sutiktų mokėti pinigus. Spotify yra tik grotuvas, tarpininkas tarp muzikanto ir klausytojo. Spotify gali pridėti daugiau mygtukų ar padaryti juos gražesnius. Tačiau tą patį gali padaryti visi. Ar galima sukurti kažką, ko nebūtų lengva nukopijuoti?

Vartotojas kaip oras: ryte – saulė, per pietus – lietus, vakare – vėl saulė. Vartotojas gali pakeisti nuomonę, dėl milijono priežasčių, visiškai nesusijusių su produktu. Verslas dažniausiai būna stabilus (išskyrus, kai bankrutuoja) ir planuoja savo veiklą į priekį, jeigu nuspręs naudoti jūsų produktą, tai greičiausiai naudos ilgą laiką.

Ir galiausiai viskas susiveda į pinigus. Kiek pinigų galite apimti iš paprasto žmogaus? Litą, dolerį, dešimt? Bet kuriuo atveju sumos nėra didelės, taigi reikia daug vartotojų vien tam, kad galėtumete apmokėti produkto išlaikymą. Kiek galite paimti iš verslo? Šimtą, tūkstantį, dar daugiau? Tiesa pasakius, vienas verslas gali pilnai padengi išlaikymo kaštus, o antras jau duoti neblogą pelną.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)