Papildymas. Ticket to ride: UK

Tai yra papildymas, o ne atskiras žaidimas, ką aš noriu pabrėžti. Ką reiškia papildymas? Tai reiškia, jog norint žaisti šį papildymą, reikia turėti originalų žaidimą, šiuo atveju tiktų Ticket to ride arba Ticket to ride: Europe.

Prieš pradėdamas pasakoti savo nuotykius, norėčiau pristatyti Tom Vasel iš Dice tower visų Ticket to ride žemėlapių reitingą. Tai vieno žmogaus nuomonė, su kuria aš nebūtinai sutinku, bet kokia nors nuomonė yra geriau nei jokios (bent jau šiuo atveju):

21) Ticket to ride: Poland map (neįmanoma įsigyti); 20) Ticket to ride: Dice; 19) Ticket to ride: Card game; 18) Ticket to ride: Mystery Train/ Orient Express; 17) Ticket to ride: Rails and Sails (Galima rasti beveik bet kurioje parduotuvėje, bet kaina yra gąsdinanti), 16) Ticket to ride: Alvin and Dexter; 15) Ticket to ride: Germany; 14) Ticket to ride: Europe (plius papildymas 1912) 13) Ticket to ride: New York (2-4 žaidėjai, 15min.); 12) Ticket to ride: London (2-4 žaidėjai, 15min.); 11) Ticket to ride: First Journey (versija mažiems vaikams); 10) Ticket to ride: Netherlands (papildymas Map 4, vienas žemėlapis); 9) Ticket to ride: Nordic Countries (tik 2-3 žaidėjai); 8) Ticket to ride: Heart of Africa (papildymas Map 3, vienas žemėlapis); 7) Ticket to ride: India/Switzerland (papildymas Map 2, Indija 2-4 žaidėjai, Šveicarija 2-3 žaidėjai); 6) Ticket to ride: France/Old West (papildymas Map 6, Old west 2-6 žaidėjai); 5) Ticket to ride: Asia/Legendary (papildymas Asia Map 1, Azija 4-6 žaidėjai, komandinis žaidimas); 4) Ticket to ride: Japan/Italy (papildymas Map 7); 3) Ticket to ride (originalas) ir 1910 papildymas; 2) Ticket to ride: UK/Pennsylvania (papildymas Map 5); 1) Ticket to ride: Marklin (neįmanoma įsigyti).

Jeigu norite daugiau nuomonių, jų yra pilnas internetas, tiesiog pasiklauskite google.

Turiu prisipažinti, jog prieš eidamas pirkti papildymą, nežinojau anksčiau išvardinto reitingo. Mano pasirinkimo kriterijai buvo labai neprofesionalūs. Parduotuvė turėjo penkis papildymus. Mano reikalavimas buvo, kad žemėlapis būtų skirtas penkiems žaidėjams. Yra žemėlapių, kurie yra skirti tik trim žmonėms! Taip pat pagalvojau, kad būtų fainai turėtų du žemėlapius vietoj vieno.

Pagalvojau kad UK versija man patiktų labiausiai. Turiu pasakyti, jog šis papildymas yra labai brangus, priklausomai nuo to, kada pirksite, papildymas gali kainuoti tiek pat kiek žaidimas ar gal net du kartus brangiau. Svorio prasme jūs gaunate beveik tą patį kaip ir Ticket to ride: Europe

Parsinešiau namo, išpakavau ir pasijaučiau apgautas. Ant dėžutės parašyta 2-5 žaidėjai, tačiau UK žemėlapis yra skirtas tik 2-4 žaidėjams! Antrasis žemėlapis – Pensilvanija, kuris reklamuojamas tik kaip priedas yra skirtas 2-5 žaidėjams.

Taigi, kuo ypatingas UK žemėlapis?

Visų pirma, tai yra mažesnis žemėlapis, nei Europa. Žaidimui naudojami tik 35 traukiniai, o ne 45. Žaidimas įveda naują konceptą – technologijų pirkimas. Iš pirmo žvilgsnio tai puiki idėja, tačiau praktiškai, nelabai…

Žodžiu, yra keletas skirtingų technologijų. Pradėdamas žaidimą žaidėjas gali statyti tik vieno ar dviejų dydžio maršrutus. Jeigu nori statyti trijų, keturių ar daugiau turi nusipirkti dvi skirtingas korteles. Be to UK padalinta į keturias dalis: Angliją, Škotiją, Velsą bei Airiją. Žaidimo pradžioje visi gali statyti traukinius Anglijoje, tačiau norėdami statyti kitose dalyse, turi nusipirkti papildomas technologijų (licenzijų) korteles.

Žaidimo žemėlapis yra labai margas ir sunku ką nors įžiūrėti (tą patį galima pasakyti ir apie maršrutų korteles). Pavyzdžiui man žiūrint į žemėlapį yra labai sunku atskirti geltoną ir oranžinę, nors aš nesu daltonikas. Ar bent jau kol kas mokslininkai to nenustatė.

Žaidimo metu dažnai pasitaikė situacijos, kai žmogus sujungė Anglijos iš Velso trasas neturėdamas Velso kortelės arba bandė nutiesti keturių maršrutą neturėdamas atitinkamos technologijos. Pačiam žaidėjui sunku kontroliuoti ar turi technologiją, kurią reikia, nes galvoji apie tai kaip nutiesti sėkmingą maršrutą. Kitiems sekti tavo veiksmus vietoj to, kad galvoti apie savo strategiją, gadina visą žaidimo malonumą.

Taip pat reiktų pakalbėti apie New york maršrutą. Iš pirmo žvilgsnio jis yra sudėtingas, todėl vertas net keturiasdešimt taškų, tačiau realybėje jį įgyvendinti nėra taip sunku ir žmogus kuriam pasiseka tai padaryti visuomet laimi. Keturiasdešimt taškų yra milžiniškas pranašumas.

Europos žemėlapyje strategija yra labai paprasta: žmogus, kuris sėkmingai nutiesia daugiausiai maršrutų laimi. Kitos strategijos neapsimoka, nes taškų skaičius už sėkmingus maršrutus yra reikšmingas. Tokia strategija netinka UK žemėlapyje. Aš nutiesęs tris tokius ilgus maršrutus, kad turėjau sunaudoti visus savo traukinukus, vis tiek likau antras… Taškų skaičius už maršrutų bilietus yra neadekvatus.

Galiausiai reikia pakalbėti apie vieno – dviejų dydžio maršrutus. Nuoširdžiai užknisa statyti vieno dydžio traukinio maršrutus… Ir tie maršrutų bilietai, kurie sudaryti iš vieno arba iš dviejų po vieną bėgius… verti net visų dviejų taškų…

Žodžiu, UK žemėlapiui aš sakau – ne.

Žaidimo trukmė: ~45 min.

Žaidėjų skaičius: 2 - 4.

Žaidimo kalba: anglų.

Žaidimo kategorija: strategija, sėkmė.

Pakalbėkime apie Pensilvaniją.

Kai pirmą kartą žaidžiau šį žemėlapį, neapsižiūrėjęs nutiesiau maršrutą ne į tą miestą, kurį reikia, bet į gretimą, dėl to nelaimėjau žaidimo ir burnoje liko kartėlis. Vis dėl to šitas žemėlapis yra visa galva aukštesnis už UK.

Iš tiesu, tai šitas žemėlapis yra kaip paprastesnė Europos žemėlapio versija. Jame nėra tunelių, kas daugeliui žmonių iš pradžių yra nesuprantama. Šiame žemėlapyje yra tik du keliai kur reikia garvežių, abu tie keliai yra į Ontario (Kanados provincija), todėl visus maršrutus su Ontario galima ignoruoti.

Šiame žemėlapyje yra maršrutai, kurie verti dvidešimties taškų, tačiau jie nevadinami ilgaisiais, todėl gausi juos ar ne, priklauso nuo sėkmės. Jeigu jau prakalbome apie maršrutus, tai prieš žaidžiant pirmą kartą, reikia gerai išmaišyti maršrutų korteles, nes kitų atveju visi gaus viename kampe ir labai greitai užsiblokuos.

Kaip ir visi Ticket to ride žemėlapiai, šis irgi įneša naujovę. Už dviejų miestų sujungimą, gauni traukinių kompanijos akcijų. Akcijos žaidimo pabaigoje duoda papildomai taškų. Taškų skaičius priklauso nuo kompanijos bei nuo akcijų kiekio. Didžiausias taškų skaičius iš vienos kompanijos yra net trisdešimt taškų. Per žaidimą už akcijas galima uždirbti maždaug iki šimto taškų.

Akcijos super gera idėja ir man jinai labai patinka. Akcijos pakeičia žaidėjų motyvaciją, todėl jie puola įgyvendinti mažus maršrutus, galėtų prikaupti daug akcijų, tačiau akcijos nėra būdas, kaip nugalėti žaidime.

Tai kaip nugalėti žaidime? Žemėlapio viduryje daugelis atstumų tarp miestų yra trumpi arba vidutiniško ilgumo, tačiau žemėlapio pakraštyje maršrutai yra 5 arba 6 ilgio, kas atitinkamai duoda 10 arba 15 taškų. Jeigu statydami ilgus kelius dar galite pasiekti savo išsitrauktus maršrutus, tai turite aukso puodą. Vienoje partijoje aš turėjau maršrutus, kurie duoda 20, 17 ir 17 taškų ir jie persidengė (blogai išmaišytos kortos), todėl man reikėjo nutiesti ne tiek jau daug papildomų kelių, kad įgyvendinti juos visus.

Šitame žemėlapyje žaidėjas, kuris įgyvendino daugiausiai maršrutų taip pat gauna papildomus 15 taškų, kas verčia pagalvoti apie maršrutų persidengimą.

Šitas žemėlapis yra paprastesnis už Europos ir dėl to jis man patinka labiau, bet kai pamatai laiminčią strategiją, tai kyla klausimų, kiek kartų jį dar norėsi žaisti. Kitaip sakant, mano nuomone, šitas žemėlapis atsibostų greičiau nei Europa. O Europos žemėlapį aš žaidžiau dvidešimt, jei ne daugiau kartų, kol nusprendžiau nusipirkti šitą praplėtimą.

Paskutinis dalykas, nors ant žemėlapio yra sakoma, kad jis tinka nuo dviejų iki penkių žaidėjų, optimalus žaidėjų skaičius norint turėti geriausią laiką yra keturi.

Žaidimo trukmė: 45 – 60 min.

Žaidėjų skaičius: 2 - 5.

Žaidimo kalba: anglų.

Žaidimo kategorija: strategija, sėkmė.

Apibendrinimas. UK – žemėlapis man nepatiko, Pensilvanija – patiko labai. Atsižvelgiant į papildymo kainą, vien Pensilvanijos žemėlapis nėra vertas tokios kainos.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)