Stalo žaidimas. Century: Golem edition

Po Century pavadinimų slepiasi net keletas skirtingų žaidimų, kai kuriuos iš jų galima apjungti tarpusavyje. Šiandien norėčiau pakalbėti apie Century: Golem edition ir Century: spice road. Tai yra vienas ir tas pats žaidimas, tik apviltas skirtingu rūbu.

Iš pradžių norėjau įsigyti Century: spice roads, kadangi, tai yra originalas, jis taip pat yra suderinamas su kitais serijos žaidimais. Bet parduotuvės turėjo tik Golem edition, todėl pasitaręs su internetu nusprendžiau, kad Golem edition yra geresnė.

Nesvarbu kurią versiją įsigysite, tai yra labai gražiai iliustruotas žaidimas. Jis taip pat ateina ir su indeliais resursams, metalinėmis monetomis bei labai gražiai susipakuoja dėžėje. Šiaip dėžių vidaus nefotografuoju, bet ši buvo tokia praktiška, kad neatsilaikiau.

Paprastai žaidimai sako, kad pirmasis pradeda tas, kuris matė lapę stebinčią kaip kiškis ir šuo bučiuojasi miške ar kažką panašaus… Paskaitai ir galvoji: iš mūsų niekas nebuvo priartėjęs prie miško, per dešimt kilometrų, ką jau kalbėti apie kitas sąlygas… Šis žaidimas yra nuostabiai paprastai išsprendęs, šį klausimą. Tiesiog ant vieno žaidėjo lentelės yra kristalų simbolis, kuris reiškia, jog tai yra pirmasis žaidėjas. Pirmojo žaidėjo problemą taip pat yra išsprendę Onitama bei Scythe. Tokių žaidimų galėtų būti daugiau.

Žaidimas baigiasi, kai vienas žaidėjas surenka penkis (arba šešis, priklausomai nuo žaidėjų skaičiaus) golemus. Kuo daugiau žaidimų žaidžiu, tuo labiau suprantu, kad man patinka žaidimai iš variklio kūrimo kategorijos. Būtent toks šis žaidimas ir yra.

Žaidimo pradžioje ant stalo išdėliojamos penkios golemų kortelės ir šešios veiksmų kortelės. Kiekvienas žaidėjas pradeda su dviems tokiomis pačiomis veiksmų kortelėmis rankose: viena kortelė leidžia gauti du geltonus kristalus, kita leidžia du kristalus pagerinti vieną kartą arba vieną kristalą pagerinti du kartus.

Žaidėjas gali atlikti vieną iš keturių veiksmų. Paimti vieną veiksmo kortelę į savo ranką iš veiksmų kortelės eilės. Pirma kortelė yra nemokama, už kiekvieną sekančią žaidėjas turi padėti po kristalą ant kortelės. Jeigu tu pridėsi kristalų ant kortelės, kiti žaidėjai gali pasiimti tas korteles, vien dėl to, kad gautų nemokamą kristalą.

Antrasis veiksmas yra panaudoti veiksmų kortelę. Veiksmų kortelės yra dviejų tipų. Vienos duoda naujų resursų, tokių kortelių nėra daug. Kitos kortelės, keičia vienus resursus į kitus. Pats paprasčiausias pavyzdys yra pakeisti tris geltonus kristalus į tris žalius. Tačiau yra gerokai įdomesnių kortelių pavyzdžiui pakeisti vieną rožinę kortelę į dvi žalias ir vieną geltoną. Dauguma kortelių užsiima vienų kristalų vertimu į kitus, todėl reikia susirinkti tokį kortų derinį, kad kristalų vis daugėtų ir nereiktų naudoti naujų resursų kortelių.

Trečiasis veiksmas vadinamas poilsiu. Šio veiksmo metu, žaidėjo panaudotos kortelės sugrįžta jam atgal į ranką.

Ir paskutinis veiksmas yra golemo pirkimas. Kiekvienas golemas turi tam tikrą taškų skaičių ir tam tikrą įvairių spalvų kristalų rinkinį, kurį reikia sumokėti norint įsigyti golemą. Mažiau, žemesnio lygio kristalų reikalaujantis golemai atitinkamai duoda mažiau taškų. Beje, jeigu jau prakalbau apie kristalų lygį, tai kristalus galima pagerinti tokia tvarka: geltonas -> žalias -> mėlynas -> rožinis. Kitaip sakant, rožinis yra pats brangiausias ir sunkiausiai gaunamas. Pavyzdžiui yra viena golemo korta verta dvidešimties taškų ir ją galima įsigyti už penkis rožinius.

Dar nepaminėjau, kad virš pirmos golemo kortos būna padėtos varinės monetos vertos papildomų trijų taškų, o virš antros – sidabrinės vertos papildomai vieno taško. Kartais reikia pagalvoti kurią kortą paprasčiau pasiimti keturiolikos ar vienuolikos su varine moneta.

Kalbant apie strategiją, žmogus, kuris surenka reikiamą skaičių kortų nebūtinai laimi. Yra lengva surinkti daug žemo lygio golemų, bet sunku surinkti didelės vertės. Jeigu vienas žaidėjas paima dvi kortas aštuonių taškų, o kitas vieną dvidešimties, antrasis yra lyderis. Taigi, teoriškai galima turėti dvi kortas ir laimėti, bet bent jau kol kas mano praktikoje taip neatsitiko ir dažniausiai žaidėjai atsilieka tik per vieną (maksimum dvi) kortas nuo žaidimą užbaigusio žaidėjo.

Nors ant žaidimo parašyta, kad jis tinka nuo dviejų iki penkių žaidėjų, iš savo patirties, nerekomenduočiau žaisti su kraštutinumais. Žaidžiant dviese nėra intrigos, nes gana greitai pamatai, kurį golemą žaidėjas siekia gauti ir tuomet renkiesi kitą. Žaidžiant penkiese, tiesiog yra per daug žaidėjų, kad galėtum visus sužiūrėti ir golemas gali dingti iš tavo panosės visai netikėtai. Keturi manyčiau yra optimalus skaičius šitam žaidimui.

Kalbant apie trūkumus, žmonės, kai perpranta žaidimą skubą jį užbaigti. Kaip jau minėjau anksčiau žmogus, kuris nusipirko visas kortas nebūtinai laimi, bet labai svarbu stebėti ir suprasti ką kiti daro. Jeigu matai, kad kažkas skuba pirkti kortas po 10, kad užbaigtų žaidimą, negali vaikytis 20, nes neatsipirks. Tokiu atveju geriausia strategija bandyti pirkti kortas po 14, kad neatsiliktum daugiau nei viena korta nuo lyderio, bet sukauptum daugiau taškų negu jis.

Galiausiai turiu pasakyti, kad žaidimas yra pakankamai paprastas, kad jį galėtų greitai perprasti ir naujokas. Galbūt naujam žmogui kaip pirmą žaidimą aš norėčiau rekomenduoti Carcassonne, bet šitas žaidimas irgi geras pasirinkimas.

Žaidimo trukmė: 45 min.

Žaidėjų skaičius: 2 - 5.

Žaidimo kalba: anglų.

Žaidimo kategorija: strategija, variklio kūrimas, resursų mainai.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)