Stalo žaidimas. Pandemic

Ar kada nors galvojote, kad pralaimėjimas gali būti smagus?

Pandemic tai nėra jūsų standartinis žaidimas, kaip jį supranta žmonės žaidę, ne daug stalo žaidimų. Pandemic žaidime žaidėjai lošia ne kiekvienas už save, bet visi kartu prieš žaidimą. Ir tai yra labai sunku suprasti, ypač žaidžiant pirmą kartą. Kiekvienas yra įpratęs daryti ką nori, kas jo nuomone yra geriausia, tačiau norint laimėti šį žaidimą reikia koordinuoti savo veiksmus, daug tartis bei planuoti.

Žaidimas žaidžiamas ant pasaulio žemėlapio. Visi visuomet (tai bene didžiausias žaidimo trūkumas) pradeda žaidimą Atlantoje. Žaidimo pradžioje pagal taisykles yra paskleidžiamos ligos po pasaulį ir žaidėjai turi su jomis kovoti.

Žaidimas yra skirtas 2 – 4 žaidėjams. Kuo mažiau žaidėjų, tuo lengviau žaidimą laimėti, kuo daugiau žaidėjų, tuo smagiau. Yra tik vienas būdas laimėti žaidimą – sukurti vakcinas nuo visų ligų. Yra daug būdų pralaimėti žaidimą: pritrūkti ligas žyminčių kubelių, pasiekti maksimalų epidemijų protrūkių skaičių, pritrūkti žaidimo kortų.

Žaidimas turi dvi įdomias mechanikas. Pirmiausiai žaidimo sudėtingumo reguliavimo. Yra šešios epidemijų kortos, tačiau priklausomai nuo norimo sudėtingumo galima įmaišyti keturias, penkias arba šešias kortas. Žaidžiant keturiems, man nei karto kol kas nepavyko laimėti su keturiomis kortomis.

Antroji įdomi mechanika yra epidemijos. Po kiekvieno žaidėjo ėjimo reikia imti nurodyta kortelių skaičių (iš pradžių dvi, bet žaidimo eigoje tas skaičius auga), kad paskleisti naujas ligas. Paskleidus ligas kortelės dedamos į panaudotų kortelių vietą. Ištraukus epidemijos kortelę, panaudotos kortelės sumaišomos ir uždedamos ant nepanaudotų kortelių viršaus. Tai reiškia, kad naujos ligos vėl plis miestuose, kur jau anksčiau plito ir jeigu nespėjai išgydyti, tai turėsi problemų. Genialu!

Be mano jau minėtų dalykų, kiekvieną partiją daro skirtingą profesijos: medikas, tyrėjas, mokslininkas, karantino specialistas, dispečeris, operacijų specialistas, nenumatytų atvejų planuotojas. Žaidėjai turi atsitiktinai išsirinkti profesijas. Kai kurios profesijos tikrai naudingos. Pavyzdžiui mokslininkas gali išrasti vakcinas greičiau nei kiti specialistai, medikas gali pagydyti daugiau, o karantino specialistas neleisti plisti naujoms ligoms miestuose netoli kurių yra, tačiau kitų specialybių vertė yra abejotina.

Taisyklės iš pirmo žvilgsnio atrodo labai sudėtingai, realiai perskaičiau ir nesupratau. Turėjau pažiūrėti video kaip kiti žaidžia, kad suprasčiau kaip reikia žaisti šitą žaidimą. Kita vertus, kai išmoksti taisykles, žaidimas yra gana paprastas.

Apibendrinant, lengviausias būdas laimėti žaidimą – žaisti ne pagal taisykles, tačiau niekada negalvojau, kad pralaimėjimas gali būti toks malonus bei įkvepiantis. Rinkitės šitą žaidimą, jeigu norite pralaimėti, o ne laimėti.

Žaidimo trukmė: apie 1 val.

Žaidėjų skaičius: 2-4.

Žaidimo kalba: lietuvių.

Žaidimo kategorija: komandinis – išgyvenimo - strateginis.

Brukštelk žinutę