2015 metų tikslų rezultatai

Kaip žinia, 2015 metų pirmą dieną aš nusprendžiau atlikti eksperimentą ir paskelbiau metų tikslus. Aišku, aš nepabudau iš ryto ir sugalvojau keletą dalykų viešai užrašyti, aš norėjau, kad mano tikslai būtų tikrai geri ir pradėjau apie juos galvoti dar lapkričio mėnesį.

Kaip man sekėsi juos įgyvendinti?

Trumpai: neįgyvendinau.

Ilgai: leiskit man pasiteisinti.

Praėjus dviem savaitėm nuo metų pradžios aš supratau, kad visiškai neatsimenu savo tikslų. Čia pirmoji pamoka – būtinai užrašykite savo tikslus. Aš nesakau, kad turite rašyti ranka, nes iš to nebus jokios naudos, jeigu užrašysite ir padėsite į šiukšlių dėžę arba stalčiaus dugną. Rašykite tokioje formoje, kaip jums labiausiai patinka, tai nėra esmė. Svarbiausia, kad tikslai būtų nuolatos matomi ar lengvai prieinami pasitikrinimui, kai juos pamirštate. Prisiklijuokite ant monitoriaus, veidrodžio ar koks yra pirmas/paskutinis daiktas, kurį pamatote dienoje.

Praėjus mėnesiui aš pradėjau galvoti, jog mano tikslai nėra geriausiai parinkti, nes jie yra tarpusavyje konkuruojantys. Pavyzdžiui pirmas tikslas yra susipažinti su žmonėmis, o antras susirasti mentorių yra draugiški tikslai. Aš galiu juos daryti iš karto. Tuo tarpu pirmas ir trečias - parašyti apsakymą - yra konkuruojantys tikslai. Vienu metu aš galiu arba tik bendrauti su žmonėmis, arba tik rašyti ir jų niekaip neįmanoma suderinti. Ir aišku, kai rašau negaliu piešti...

Praėjus dviem mėnesiams aš pradėjau galvoti, kad mano tikslai yra tik atsitiktinio teksto rinkinys, nenurodantys kuo aš norėčiau tapti. Aš manau, jog metams daug svarbiau pasirinkti vieną temą ar kryptį, kuo tu tapsi ar kur keliausi, kaip pasikeisi, o ne daug smulkių dalykėlių.

Praėjus trims mėnesiams aš pradėjau galvoti, jog daug logiškiau yra kelti vieną tikslą dviem mėnesiams, nei šešis tikslus metams. Turėdamas vieną tikslą gali susikoncentruoti be jokių pašalinių trikdžių ir tapti geriausiu. Bėgant laikui pasaulyje įvyksta įvairūs dalykai, keičiasi aplinka ir sėkmingai įgyvendinęs vieną iš tikslų pasikeiti pats, todėl metų pradžioje prognozuoti ką tu veiksi rudenį atrodo kvaila, nes gali stipriai prašauti.

Dabar pakalbėkim apie tikslus.

Pirmas tikslas susipažinti su dešimt žmonių. Manau, kad pavyko. Aš dalyvavau daugybėje renginių, vienus aprašiau: gamedev, toastmasters, running dinner, nowJapan, kitų neaprašiau: KaunasPHP, KaunasJS, KTU StartupSpace, komiksų pristatymai.

Dalyvaudamas įvairiuose renginiuose aš norėjau surasti bendruomenes, kuriose rinktųsi man artimi žmonės. Šito padaryti man nepavyko. Nors vieni renginiai patiko labiau, kiti mažiau, tačiau daugelio žmonių interesai yra kitokie nei mano. Prie to paties galiu paminėti, jog man nepavyko net gi du bandymai suburti mastermind grupę. Aišku, tai nereiškia, jog bendraminčių nėra, nes priešingu atveju niekas neskaitytų šito teksto. Tiesiog arba tokie žmonės nesirenka į bendruomenes, arba renkasi giliai pasislėpę, kad niekas nesužinotų.

Taip pat neapsilankiau vienoje vietoje. Man visuomet įdomu buvo išbandyti Speed dating, teoriškai, jie Lietuvoje yra organizuojami, realiai per mėnesį net nesusirinko reikalingas žmonių skaičius (po dešimt iš kiekvienos lyties).

Grįžkim gerų dalykų. Kalbant apie pažintis, norėčiau išskirti du žmonės. Jurgį –Paslėptas miestas autorių. Jis susisiekė su manimi, nes norėjo, kad pareklamuočiau jo komiksą, kuris man labai patiko. O vėliau pasikvietė į nowJapan stendą.

Antrasis žmogus – Arūnas. Rašydamas tikslus aš paminėjau, jog mielai susipažinčiau su svetainės skaitytojais. Vėliau nusprendėm, jog geriausia susipažinti dalyvaujant running dinner.

Pamoka matyt yra tokia, kad nereikia ieškoti pažinčių, bet leisti pažintims susirasti tave. Nesu tikras ar tai teisinga pamoka.

Ta pačia proga reiktų pakartoti, jog mielai susipažinčiau su svetainės skaitytojais, parašykit man laišką arba tiesiog palikite komentarą, po šituo tekstu ir bandysim suderinti laiką/vietą.

Antras tikslas – susirasti mentorių. Neįgyvendintas. Kadangi daug išsiplėčiau ties pirmų tikslu, tai nelabai yra ką pridėti čia.

Trečias tikslas – parašyti dvi penkiasdešimties puslapių istorijas. Neįgyvendintas. Pradėjau rašyti dvi istorijas. Šiuo metu esu maždaug parašęs po dešimt puslapių kiekvienos. Kada nors pabaigsiu. Rašymas yra daug laiko suryjantis procesas. Aš neįvertinau adekvačiai kiek iš tiesų galėsiu laiko skirti rašymui.

Ketvirtas tikslas – pradėti rašyti tinklaraštį anglų kalba. Neįgyvendintas. Vidutiniškai per dieną rašydamas angliškai praleidžiu po tris valandas. Aišku, tai nereiškia, jog angliškai rašau kiekvieną dieną. Kartais rašau nuo to momento, kai atsikeliu iki kol užmiegu. Prieš iškeldamas tikslą parašydavau gal vieną sakinį per mėnesį. Vienintelė smulkmena – rašau ne tinklaraštį...

Penktas tikslas – tūkstantis eurų. Neįgyvendintas. Pajudėjau teisinga kryptimi... simboliškai... ta prasme, jeigu jūsų pajamos padidėjo dviem centais, čia jau džiaugtis? Juokingiausia, jog metų eigoje paaiškėjo, jog kai kurie mūsų politikai mano, jog tūkstantį eurų uždirbantys žmonės turėtų mokėti turtuolių mokestį... Ubagų kraštas...

Šeštas tikslas – pradėti kurtį naują komiksą. Metus pradėjau su trim idėjomis ir baigiau su kitomis trim. Idėjų man niekada nepritrūks (ar jos geros, čia jau kita tema). Problema yra įgyvendinimas. Man labai sunku sukurti pirmuosius personažus. Jeigu kas nors padėtų, procesas pajudėtų žymiai greičiau. Pradedantiesiems siūloma kopijuoti kitų stilių tol kol suras savo. Problema: aš dar neradau komiksų kūrėjo, kurio stilių norėčiau kopijuoti.

Jeigu koks žmogus, kuriam patinka piešti, skaito šitą tekstą galėtume bandyti bendradarbiauti. Dailininkas nupieštų personažus, daiktus, vietas, o aš vėliau juos patobulinčiau pagal savo stilių ir panaudočiau komiksuose. Yra daug žmonių, kuriems patinka piešti, bet jie niekada nesiimtų, kurti komikso, nes tai sunkus darbas reikalaujantis daug laiko. Tuo tarpu nupiešti tik personažus ar tik kambarį kam nors gali būti lengvas ir daug laiko netrunkantis (palyginus su visų komiksu) darbas.

Viešai pripažįstu, jog tikslų įgyvendinti nepavyko. Ką darysiu toliau? Tai ką senai patarė mano komiksų personažai – pakeisiu tikslų datą. Aš manau, kad tikslai, kurie buvo surašyti 2015 metų pradžioje bus pasiekti, vienintelis klausimas: kada? Galbūt kitais metais, galbūt po dešimties...

Brukštelk žinutę