Knyga. Glen Cook - Whispering nickel idols

Skaitydamas šią knygą paklausiau savęs: kodėl man patinka seklio Gareto ciklas? Čia nėra ilgų, nesibaigiančių aprašymų, autorius iš karto neria į veiksmą. Geras humoro jausmas. Pasakojama iš pirmo asmens, kas padeda lengviau įsitraukti į knygos veiksmą. Skaitant vienuoliktą ciklo knygą, visi veikėjai tapo tarsi šeimos nariai.

Taip, šioje knygoje sutiksite puikiai pažįstamus personažus: Deadman, Morley Dotes, Saucerhead Tharpe, Westman Block, Pular Singe ir dar keletą kitų.

Įdomus dalykas, į kurį tik dabar atkreipiau dėmesį, kad per visą ciklą realiai pats seklio personažas nesikeitė, tačiau viskas aplink jį pasikeitė. Istorija prasidėjo, kai dar vyko karas tarp Katarenos ir Cantard, vėliau įvairių rasių imigrantai užplūdo miestą, o dabar galiausiai įsivyravo taika ir dėka Westman Block mieste mažėja nusikalstamumas.

Vienoje istorijoje Garrett įsigijo paveikslą, kuris dabar visuomet kabo jo ofise, kitoje jam reikėjo gero seklio, kuriuo tapo Pular Singe - dabar nuolatinis epizodinis veikėjas. Morley Dotes baras iš The Joy House tapo prestižiniu restoranu The Palms. Viskas po truputį keičiasi.

Gerai, laikas pakalbėti apie šitą knygą. Jeigu paklaustumėte apie ką buvo ši knygą? Pasakyčiau: nežinau, bet man labai patiko.

Harvester Temisk, kuris yra mafijos boso Chodo Contague advokatas, mano, kad jo bosas yra nuodijamas ir pasamdo Garrett patikrinti savo teiginių. Priminimas, penktoje ciklo serijoje Dread brass shadows, Chodo patyrė širdies smūgį ir dėl to tapo daržove invalido vežimėlyje.

Mieste taip pat vyksta kova tarp A-laf ir A-lat religinių kultų, į kurią seklys buvo įtrauktas tuomet, kai jo virėjas Dean priglaudė keletą kačiukų.

Galbūt mano aprašymas skamba nelabai viliojančiai, bet knyga tikrai įtraukianti. Įdomus dalykas, ši knyga palyginus su ankstesnėmis išleista visai neseniai, tačiau naujo leidimo nusipirkti neįmanoma…

Mano vertinimas:

– buvau pasiilgęs geros knygos bei tokio įtraukiančio pasaulio.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)