Stalo žaidimai. Puerto Rico

Tiek daug taisyklių dar nesu matęs. Kita vertus, nedaug žaidimų esu žaidęs. Bet rimtai, jeigu tingite skaityti žaidimo taisykles, šis žaidimas ne jums. Žaidimas nėra labai sudėtingas, kai išmoksti visas taisykles.

Priešingai nei kituose žaidimuose, šiame žaidime kaip ir nėra bendros lentos ant kurios varžosi žaidėjai. Vietoj to kiekvienas žaidėjas gauna po savo lentą ant kurios gali auginti savo plantacijas.

Žaidime yra septynios profesijos: kapitonas, meras, statybininkas, gamintojas, naujakurys, prekybininkas ir žvalgytojas (dvi kortelės). Kiekvienas žaidėjas išsirenka vieną profesiją ir gauna su ta profesija susijusius privalumus. Tuo tarpu kiti žaidėjai tiesiog atlieka su ta profesija susijusius veiksmus. Kiekvieną raundą žaidėjai gali rinktis skirtingas profesijas.

Įdomi mechanika, kiekvieną kartą keičiasi, kas pradeda raundą. Taigi vieną raundą pradedi pirmas, o kitą jau paskutinis.

Žaidimą laimi tas, kuris surenka daugiausiai taškų. Taškus galima gauti žaidimo eigoje siunčiant prekes iš kolonijos į senąjį pasaulį arba žaidimo pabaigoje už pastatus.

Kalbant apie pastatus, tai nors jau žaidžiau šį žaidimą ne vieną kartą, vis tiek nežinau visų pastatų reikšmės… Jų yra tiek daug… Įdomu, kad skirtingų pastatų yra skirtingas kiekis, pavyzdžiui didelių violetinių yra po vieną, mažų violetinių yra po du, tačiau indigo arba cukraus yra po tris.

Norint statyti pastatus, reikia pinigų, o pinigus galima uždirbti pardavinėjant prekes arba pasirenkant profesijas, kurių praėjusį raundą niekas nesirinko.

Kalbant apie prekes yra penkių tipų prekės: grūdai, indigo, cukrus, tabakas ir kava. Kai prekės yra siunčiamos į senąjį pasaulį, jos visos vertos vienodai – vieno pergalės taško, tačiau kai prekės yra pardavinėjamos, jų kaina skiriasi. Grūdai neverti nieko, kava verta daugiausiai – keturių dublonų (žaidimo piniginis vienetas). Kiekviena kita prekė verta vienu daugiau nei prieš tai buvusi (aš jas išvardinau nuo pigiausios iki brangiausios).

Pakalbėkime apie mano laiminčią strategiją. Jinai yra labai sudėtinga ir yra didžiulė galimybė, kad šios strategijos nepavyks įgyvendinti.

Priklausomai nuo to, kuris pradedi žaidimą, tau gali tekti indigo arba grūdai. Kad šita strategija veiktų, reikia pradėti su grūdais. Norint pagaminti indigo, reikia pasistatyti fabriką, tuo tarpu norint nuimti grūdų derlių reikia tiesiog vieno kolonisto ir jums nereikia sukti galvos dėl kolonistų, nes kas nors tikrai jų atveš į salą. Pirmasis pastatas, kurį reiktų pasistatyti yra didžiulis turgus. Turgus duoda plus du dublonus prie parduodamos prekės vertės. Taip galima užsidirbti pinigų. Žaidimo eigoje reiktų surinkti kokias keturias grūdų plantacijas. Vėl gi būtų kvaila gyventi tik su vienos rūšies plantacija, todėl kaip antrą variantą aš pasirinkau cukrų. Kava, aišku, duoda daugiau pinigų, bet ir jos fabrikas kainuoja atitinkamai brangiau, o pinigus labai svarbu taupyti siekiant pasistatyti kitus du pastatus. Antrasis pastatas yra sūkurys, kuris duoda papildomą pergalės tašką prekių į senąjį pasaulį vežimo fazėje, jo kaina yra aštuoni dublonai, tai yra brangus pastatas. Trečiasis pastatas yra uostas, jis leidžia savo įsivaizduojamu laivu vežti prekės į senąjį pasaulį, jo kaina yra devyni dublonai. Tie kas yra žaidę supranta, kaip sunku uždirbti tiek pinigų šitame žaidime, tie kas nėra žaidę, tiesiog patikėkite, jog tai yra sunku. Aišku, kainoms sumažinti galima pasistatyti akmens skaldyklą ir, jeigu pasitaikys proga, pasistatykite vieną, dvi.

Tai tiek mano laiminčios strategijos. Jeigu turite kitų gerų strategijų, kaip laimėti šį žaidimą pasidalinkite komentaruose.

Yra du pastatai, kurie mano nuomone yra labai naudingi dėl tos pačios priežasties. Kai daug žaidėjų turi daug skirtingų resursų, kas yra neišvengiama artėjant žaidimo pabaigai, nelieka laivų kaip pakrauti tuos resursus, todėl jie sugenda ir juos tenka išmesti. Kad pasisaugoti nuo išmetimo rekomenduočiau pasistatyti vieną iš dviejų pastatų. Didelį sandėlį, jis leidžia išsaugoti dviejų rūšių prekes arba jau mano minėtą uostą, kuris leidžia prekes išvežti.

Pabaigoje turbūt, turiu prisipažinti, jog šitas žaidimas man nesuteikia malonumo. Tai yra sudėtingas darbas, ypač jeigu esi vienintelis žmogus, kuris skaitė taisykles du kartus. Reikia sužiūrėti, kad žaidimo draugai atliktų savo veiksmus teisingai ir dar galvoti apie strategiją, kaip nugalėti. Realiai smegenis ištinsta žaidžiant šitą žaidimą. Aš jau mieliau rinkčiausi Ticket to ride: Europe, tai žaidimas, kurį galiu žaisti visiškai atsipalaidavęs, per daug nesukdamas galvos ir kartais nugalėti.

Žaidimo trukmė: 1-3 val.

Žaidėjų skaičius: 3-5.

Žaidimo kalba: angų.

Žaidimo kategorija: strateginis.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)