Stalo žaidimas. 6Ima!

Norite atspėti kiek žaidėjų gali žaisti šį žaidimą leidėjo manymu? 2-10. Aš nebandžiau su dešimt žaidėjų. Man sunku patikėti, kad įmanoma žaisti su dešimt žaidėjų. Aš neturiu jokio noro įsitikinti, tai geras ar blogas žaidimas su tokiu dideliu skaičiumi žaidėjų.

Kaip jau galėjote nuspėti iš žaidėjų skaičiaus, tai yra vakarėlių žaidimas. Geras vakarėlių žaidimas yra paprastas ir neturi daug taisyklių. Šis žaidimas tikrai neturi daug taisyklių.

Vidury stalo yra keturios eilės, žaidimo pradžioje kiekviena turi kokią nors vieną atsitiktinę kortą. Kiekvienas žaidėjas gauna po dešimt atsitiktinių kortų. Kiekvienas žaidėjas išsirenka po vieną kortą ir visi žaidėjai vienu metu atverčia savo išsirinktas kortas. Pradedant nuo mažiausios kortos sudėliojamos į eiles. Korta turi eiti į tą eilę, kur jinai artimiausia bet didesnė pagal reikšmę. Jeigu padedama šešta korta eilėje, tai žaidėjas pasiima kitas penkias kortas kaip taškus (iš čia ir žaidimo pavadinimas). Jeigu žaidėjas padeda kortą, kuri yra mažesnė už visas eiles, tuomet jis gali pasiimti bet kurią eilę. Žaidimas baigiasi, kai kas nors surenka 66 ar daugiau taškų, laimi žaidėjas turintis mažiausiai taškų. Tai ir visos žaidimo taisyklės.

Aš norėčiau pakalbėti apie žaidėjų skaičių, bet prieš tai turiu paaiškinti žaidimo eigą. Kaip pavyzdį paimkime keturių žaidėjų partiją. Pirmame rounde visi padeda po kortą, niekas neima. Antrame, trečiame yra nedidelis šansas, kad kažkas ims, bet greičiausiai visi išsisuks. Ketvirtame raunde yra 50% tikimybė, kad kažkas ims kortas ir gaus neigiamus taškus. Jeigu žaidžiama su penkiais ar šešiais žaidėjais, viskas pasislenka per vieną raundą. Kita vertus, jeigu žaidžiama su dviem žaidėjais… Pirmą ir antrą raundą niekas neims, trečią, ketvirtą, penktą yra šansas, kad kažkas gali paimti, bet nedidelis. Kitaip sakant, sužaidi pusę žaidimo ir nieko neatsitinka. Teoriškai įmanoma, nors mažai tikėtina, kad du žaidėjai gali sužaisti visą partiją ir nei vienas negaus nei taško.

Žaidimo visas smagumas yra iš streso, kurį sukelia tikimybė, jog tau gali tekti paimti taškų. Žaidžiant dviese ar trise to streso yra per mažai. Žaidimas gaunasi tiesiog kortų dėliojimas, kuris yra baisiai nuobodus, todėl minimalus žaidėjų skaičius šitam žaidimui yra keturi, bet kuo daugiau tuo smagiau.

Šis žaidimas tikrai patiks nevisiems. Jeigu žmonės linkę išskaičiuoti geriausią ėjimą ir nori daug galvoti, jie nekęs šito žaidimo. Čia neįmanoma nieko išskaičiuoti, nes viskas yra sėkmė. Tarkim ketvirtas skaičius eilėje yra 70. Tu turi 73. Kokia tikimybė, kad kažkas turi 71 ar 72? Jeigu kas nors padės vieną iš tu dviejų kortų, tavo taps šešta ir turėsi pasiimti visą eilę. Kita vertus, gali būti, kad bus padėti abu skaičiai ir tuomet tau pasiseks, nes tavo korta taps antra eilėje. Bet tai dar ne viskas. Tarkim kažkas padeda 1 t. y. mažiausią įmanomą kortą ir nusprendžia pasiimti eilę su 70, nes joje yra mažiausiai taškų. Dabar tavo likimas darosi iš viso painus: gali būti, kad tau teks pasiimti eilę, kurioje penkta korta yra 55, nes tai yra artimiausias skaičius 73. Kitaip sakant niekas nepriklauso nuo tavęs. Žaidimas yra chaosas. Jeigu tau reikia daugiau nei dviejų minučių padaryti sprendimą, kurią kortą dėti, šis žaidimas yra ne tau. Net ir dvi minutės yra per daug laiko galvoti.

Pakalbėkime apie komponentus. Man labai patinka jaučiai ant žaidimo dėžutės viršelio ir aš norėčiau, kad jie būtų pavaizduoti ant kortų, bet, deja. Kita vertus aš suprantu sprendimą rašyti didelius skaičius vietoj didelių iliustracijų. Jeigu žaidimas bus žaidžiamas su daug žaidėjų, kortos turi būti gerai matomos iš toli ir vienintelis teisingas variantas yra dideli skaičiai. Bet ir čia man kyla šiek tiek problemų. Ant šešių ir devynių yra padėta po tašką, kad nesumaišytum reikšmių. 23, 44, 55, 88 tikrai nesumaišysi su nieko, bet 98, 68, 89, 86 mums sukėlė problemų ne kartą.

Kortų kokybė nėra bloga, bet nėra už ką girti. Esu matęs tikrai geresnės kokybės kortų, kas reiškia, kad jeigu žaidimas bus daug drožiamas - ta prasme žaidžiamas, jos susidėvės gana greitai. Kita vertus žaidimas yra pigus, tai galima tiesiog nusipirkti naują.

Taisyklių knygutė, va čia tai man buvo staigmena blogąją prasme. Žodžiu panašu, kad buvo tokia situacija. Studentas spausdinosi špargalkes egzaminui ir leidėjas priėjęs pasakė: klausyk, gal ir mums galėtum porą kopijų atspausdinti. Aš suprantu, kad žaidimas pigus, bet negi atspausdinti taisyklių knygutę ne ant špargalių, tiek daug jį pabrangintų? Taip, žaidimas turi tiek mažai taisyklių, kad antrą kartą knygutės neskaitysi, bet vis tiek…

Apibendrinimas. Žaidimui reikia tinkamos kompanijos. Jis tikrai nėra visiems. Aš jį pasiliksiu savo kolekcijoje tam atvejui, kai reikės žaisti su didesne kompanija, bet greičiausiai žaisiu labai retai, kartą per metus ar rečiau.

Žaidimo trukmė: 60 min.

Žaidėjų skaičius: 2-10 (rekomenduoju 4-8).

Sudėtingumas: 1.20 (labai lengvas).

Sukūrimo metai: 1994

Žaidimo kalba: lietuvių, latvių, estų, rusų.

Žaidimo kategorija: kortos, sėkmė.

Board game geek: 6 nimmt!

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)