Stalo žaidimas. Dragonkeepers

Šio žaidimo autorius yra gerai žinomas ir populiarus stalo žaidimų dailininkas, kuris taip pat sukūrė ir išleido kelis savo žaidimus.

Šio žaidimo taisyklės yra labai paprastos, bet tuo pačiu neintuityvios, todėl reikia sužaisti vieną partija, kad suprastum kas vyksta. Kai sužaidi antrą partiją, gali pasakyti: mačiau viską ką žaidimas gali pasiūlyti. Ir nėra jokios priežasties žaisti trečią partiją.

Tai kaip reikia žaisti žaidimą? Aktyvus žaidėjas gali paimti iki trijų drakonų kortų į ranką ir po to gali padėti tam tikrą drakonų kiekį ant stalo. Kortų kaladė yra padalinta į dvi dalis ir atrodo tarsi knyga. Vienas knygos lapas nurodo skaičių, antras drakono spalvą pavyzdžiui 4 baltas, kas reiškia, kad žaidėjas gali padėti keturis baltus drakonus. Kai aktyvus žaidėjas atlieka savo veiksmus, kiti žaidėjai taip pat gali padėti tokius pačius drakonus. Bet būti aktyviu žaidėju yra vienas privalumas, jeigu žaidėjui nepatinka ką sako knyga, jis gali pakeisti pavyzdžiui 4 į 3 arba baltą į mėlyną.

Skaičius taip pat nurodo kokį prizą žaidėjas gaus. Vienas prizas visuomet yra trečdalis žiedo, tačiau žaidėjas taip pat gali gauti papildomų prizų. Kokie tie prizai? 1 – mėlynas brangakmenis. Brangakmenį galima panaudoti, kai norima paimti ketvirtą kortą arba aktyvuoti specialią galią. Žaidime yra 6 galios ir partijoje bus naudojama tik viena. 2 – juodas drakonas. Juodas drakonas tarnauja kaip bet kokios spalvos drakonas ir ant nugarėlės turi 6. 3 – dvi dalys vietoj vienos. 4 – drakono kiaušinis. Kiaušinis yra vertas 4 taškų, bet, jeigu esi žaidėjas turintis daugiausiai kiaušinių, tuomet vieną kiaušini apverti ir jis vertas 16 taškų. 5 - vietoj mažiausios vertės žiedo dalies gali paimti didžiausios vertės žiedo dalį. 6 – gauni dvi dalis mažiausios ir didžiausios vertės.

Žiedų dalys yra sunumeruotos nuo 1 iki 20. Žaidimo taisyklės sako, kad išmaišyti dalis ir priklausomai nuo žaidėjų skaičiaus tam tikrą jų skaičių (8-16) išmesti. Tai yra vienintelis erzinantis dalykas apie šį žaidimą. Maišyti po to sudėlioti pagal vertes užtrunka. Vienintelis dalykas ką lengva maišyti yra kortos, visas kitas formas maišyti yra kančia. Jeigu žaidi daugiau nei vieną partiją iš karto (ir jūs turėtumėte taip daryti), tuomet antrą kartą nemaišai ir naudoji tas pačias žiedų dalis.

Žaidimas baigiasi, kai žaidėjai bendrai surenka 7-9 žiedus, priklausomai nuo žaidėjų skaičiaus.

Nepaminėjau dar vieno labai svarbaus dalyko. Žaidime yra keturi drakonai: baltas, raudonas (oranžinis?), mėlynas ir žalias (juodas nesiskaito), tačiau kortas galima dėti tik ant kraštinių drakonų. Kitaip sakant, jeigu žaidėjas turi eilę: baltas, žalias, mėlynas, jis negali žaisti žalių drakonų.

Yra dar keletas smulkių taisyklių, bet iš principo tai yra visas žaidimas.

Tai yra labai paprastas, gražus fileris, kurį labai norėtųsi rekomenduoti pradedantiesiems žaidėjams, bet jeigu taisyklės trikdo mane, tai kaip tuomet turėtų jaustis pradedantieji? Aišku, jeigu patiems taisyklių aiškintis nereikia, tuomet jie žaisti turėtų galėti be problemų. Žaidimas taip pat yra nepriklausomas nuo kalbos, taigi, jį galima žaisti su bet kuo.

Žaidimo trukmė: 20-30min.

Žaidėjų skaičius: 2-4.

Sudėtingumas: 1.88 (lengvas).

Sukūrimo metai: 2023

Žaidimo kalba: anglų.

Žaidimo kategorija: drakonai, kortų kolekcionavimas.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)