Stalo žaidimas. Furnace

Tai buvo mano laukiamiausias 2021 metų žaidimas. Laukimas biški užtruko, bet pagaliau jis pas mane ir… Iš vienos pusės aš negaliu pasakyti, kad žaidimas blogas, kita vertus mano didelių lūkesčių jis nepateisino.

Pradėkime nuo to, kad tai yra labai paprastas žaidimas. Žaidimas susideda iš keturių raundų. Kiekvienas raundas atitinkamai susideda iš dviejų dalių. Pirmoji dalis yra aukcionas, kokio aš niekur nesu matęs. Kiekvienas žaidėjas turi savo spalvos žetonus nuo 1 iki 4. Žaidėjai eina ratu ir padeda po vieną žetoną ant kortų. Ant tos pačios kortos negali būti dviejų tos pačios vertės ar spalvos žetonų. Tačiau įdomiausia dalis yra tai, kad žaidėjai nelaimėję aukciono gauna kompensaciją. Kartais kompensacijos norisi labiau nei laimėti aukcioną.

Antroji dalis yra variklio užkūrimas arba, kitaip sakant, produkcija. Iš pirmoje dalyje laimėtų kortų žaidėjai susidėlioja savo fabriką ir atlieka produkcijos veiksmus. Kortos gali turėti dviejų tipų veiksmus. Resursų gavimas ir resursų konvertavimas. Žaidime yra keturi skirtingi resursai: anglis, geležis, nafta ir technologijos pagerinimo žetonai. Vienos kortos tiesiog duoda vieną ar daugiau minėtų resursų, o kitos vienus resursus konvertuoja į kitus arba į pinigus. Pinigai šitame žaidime yra pergalės taškai. Turtingiausias žaidėjas laimi žaidimą.

Šitos dvi nedidelės pastraipos paaiškina 90% taisyklių. Žaidimas yra neįtikėtinai paprastas.

Produkcijos dalį galima žaisti dviem būdais. Pirmasis – prieš kiekvieną raundą susidėlioti pastatus tokia eilės tvarka kokia nori, kad surastum optimaliausią kelią. Antrasis – pastatai, kurie yra padėti negali keisti savo vietos ir tik naujus pastatus galima įterpti į esamą fabriką, kurioje nori vietoje.

Niekada nenorėčiau žaisti pirmuoju būdu, nes po kiekvieno aukciono raundo reikėtų pergalvoti kelią kurį esi sukūręs ir susidėlioti iš naujo. Tai užtruktų be proto ilgai. Visada žaidžiau tik antruoju būdu ir… Tai vis tiek užtrunka ilgai. Aš esu žmogus, kuris paprastai padaro savo ėjimus labai greitai, bet šitame žaidime jie vis tiek užtrunka ilgai. Žmonės, kurie turi analizės paralyžių turbūt vieną ėjimą darytų visą dieną.

Kiekvienas žaidėjas žaidimo pradžioje gauna po startinį pastatą, jie šiek tiek skiriasi, bet nepakankamai, kad turėtų rimtesnę įtaką žaidimui. Kiekvienas žaidėjas taip pat gauna po vieną kapitalisto kortelę – tai unikali galia tam žaidėjui. Su kapitalisto kortelėmis yra dvi problemos. Pirma, iš viso yra tik 5 skirtingos žaidime – gerokai per mažai. Antra, jų galios yra šiaip sau ir nelygiavertės. Pakalbėkime apie galias.

1) Kai pralaimi aukcioną gauni vienu resursu daugiau nei turėtum. Tai yra nereali galia. Jeigu gavai šitą galią, tai pusė darbo laimėti žaidimą jau padaryta už tave.

2) Gali ignoruoti disko padėjimo taisykles. Čia kaip sakant gali turėti tortą ir jį suvalgyti. Kartais tikrai norisi ir kortos ir kompensacijos, bet ne taip dažnai, kad šita galia turėtų didelį pranašumą.

3) Pastatų pagerinimui vietoj pagerinimo žetonų gali naudoti geležį. Geriausiu atveju vidutiniškai naudinga korta. Pirmame raunde panaudosi, vėliau nelabai verta.

4) Vieną kartą per raundą gali sumokėti dvi anglis, kad aktyvuotum vieną kortą antrą kartą. Per daug apribojimų, kad iš tiesų korta būtų naudinga.

5) Gauni papildomą dviejų vertės diską. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kaip geriausia galia, bet iš tiesų – jinai tokia pat nuobodi kaip ir kitos. Kadangi, visi dėlioja ratu iš eilės, tai dažnai aukciono gale geriausios vietos būna užimtos ir lieka pasirinkimas: imti resursų, kurių tau nereikia, arba laimėti kortą, kurios tu nenori.

Pakalbėkime apie fabrikų korteles, joms irgi trūksta įvairovės. Ne tai, kad per žaidimą pamatysite visas korteles, bet tokių pačių kortelių turbūt yra po tris kopijas. Gali būti, kad tame pačiame aukciono raunde laimėsite dvi identiškas korteles.

Realiai žaidime yra viena laiminti strategija. Pagerinimo žetono pavertimas į pinigus. Vienas pagerinimo žetonas duoda penkis pinigus. Įmanoma uždirbti daugiau pavyzdžiui geležies ir naftos kombinacija duoda septinis pinigus, bet kadangi reikia turėti du skirtingus resursus, šitai padaryti gerokai sunkiau nei pagerinimo žetonus. Žaidime yra bent trys kortelės, kurios leidžia du pagerinimo žetonus paversti į pinigus, tai reiškia, kad vienu kortelės aktyvavimų galite gauti net 10 taškų. Jeigu jums pavyktų gauti dvi tokias korteles, tuomet per vieną raundą galite uždirbti 20 taškų ir jūs būsite nepavejami. Tiesa, norint konvertuoti pagerinimo žetonus reikia jų turėti. Startinė korta visuomet duoda vieną pagerinimo žetoną, taip pat aukciono metu galima laimėti pagerinimo korteles, kurios duoda pagerinimo žetonų. Blogiausiu atveju, galima įsigyti kortelę, kuri verčia geležį į pagerinimo žetonus, tokių kortelių yra bent dvi. Aišku, jums nebūtinai pavys įgyvendinti šitą strategiją, to priežastis – sėkmė.

Sėkmė žaidime yra labai didelė. Pavyzdžiui viename aukciono raunde atsivertė tik kortos, kurios duoda resursus, vadinasi niekas negaus naujų kortų generuojančių pinigus. Arba dar blogiau, atsivertė dvi kortos generuojančios pinigus, bet tu esi trečias eilėje. Arba kortos, kurios generuoja daug pinigų, iškrito tik ketvirtame raunde. Kaip iškris kortos ir kelintas esi eilėje labai stipriai įtakoja galutinį rezultatą.

Priklausomybė nuo kalbos yra nedidelė. Neskaitant galių kortelių daugiau teksto žaidime nėra. Taisykles ir galias galima paaiškinti prieš žaidimo pradžią ir neturėtų sukelti problemų žaidžiant su žmonėmis, kurie nemoka anglų kalbos.

Didžiausiu žaidimo trūkumų laikyčiau interkacijas tarp žaidėjų. Tiesa, tai kas man yra trūkumas, jums gali būti privalumas. Kaip jau minėjau pradžioje, žaidimas susideda iš dviejų dalių. Pirmoje dalyje žaidėjai varžosi dėl kortelių. Čia kažkokia interakcija yra, nes žmonės gali paimti korteles, kurių jūs norite. Tačiau antroje dalyje yra lygiai nulis interakcijos, nes kiekvienas žiūri po savo nosimi ir bando efektyviai išnaudoti savo variklį. Antroji dalis trunka gerokai ilgiau už pirmą. Žaisti aukciono dalį su mažiau nei trim žmonėmis kaip ir nėra prasmės, bet žaisti antrą dalį su daugiau nei vienu žmogumi man yra nesąmonė. Kokia prasmė grupei žmonių sėdėti prie vieno stalo, jeigu jie net nesikalba? Šis žaidimas turi tą patį trūkumą kaip ir visi individualistiniai žaidimai. Jeigu stebėsi, kad kiekvienas žaidėjas nesukčiautų, žaidimas užtruks be proto ilgai. Jeigu visi žaidėjai žais vienu metu, tai kas nors gali sukčiauti. Ir sukčiauti ne iš blogos valios, o todėl kad neišgirdo ar gerai nesuprato taisyklių.

Apibendrinant, šis žaidimas labai paprastas, todėl rekomenduočiau pradedantiesiems žaidėjams. Kortų įvairovė yra labai maža, todėl žaidimo peržaidžiamumas greičiausiai bus mažas. Pažaisite kelis kartus ir padėsite į lentyną. Žaidimo trukmė dar vienas problematiškas faktorius, kaip žaidimui su tokiomis paprastomis taisyklėmis, jis užtrunka per ilgai.

Žaidimo trukmė: 45-90min.

Žaidėjų skaičius: 2-4.

Sudėtingumas: 2.26 (nesudėtingas).

Sukūrimo metai: 2020

Žaidimo kalba: anglų.

Žaidimo kategorija: aukcionai, sėkmė, fabrikai, gamyba.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)