Stalo žaidimas. Potion Explosion

Kai du žaidimai turi rutuliukus, tai labai norisi juos lyginti. Apie ką aš kalbu? Gizmos. Jeigu nebandėte būtinai pabandykite. Be rutuliukų Potion Explosion ir Gizmos neturi nieko bendro.

Šito žaidimo taisyklės labai paprastos. Kiekvienas žaidėjas turi po du mėgintuvėlius. Mėgintuvėliams užpildyti reikia surinkti skirtingų spalvų rutuliukus. Vienas mėgintuvėlis gali turėti dvi ar tris skirtingas spalvas. Vienas mėgintuvėlis gali turėti mažiausiai 4, daugiausiai – 7 vietas rutuliukams ir duoti nuo 3 iki 11 taškų. Be mėgintuvėlių žaidėjas taip pat turi papildomą vietą trim rutuliukams, kurių negalėjo panaudoti to ėjimo metu.

Savo ėjimo metu žaidėjas gali paimti vieną bet kurį rutuliuką iš dalytuvo. Jeigu žaidėjui paėmus rutuliuką, rutuliukai, kurie susidaužia, yra tos pačios spalvos tai vadinama sprogimu ir jis gali pasiimti tuos rutuliukus. Šitas procesas gali pasikartoti kelis kartus. Labai retais atvejais, maždaug kartą per žaidimą bus tokia situacija, kai paimsi vieną rutuliuką ir nebus jokio sprogimo. Tai nėra smagu, bet, kadangi, nebūna dažnai, tai nėra problema. Kartais bus taip, jog paimsi dešimt ar daugiau rutuliukų, taip atsitinka maždaug du – tris kartus per žaidimą. Tai yra nerealiai smagus jausmas. Bet dažniausiai vieno ėjimo metu paimsite 3-4 rutuliukus.

Mėgintuvėliai turi specialias galias. Iš viso yra 8 skirtingos galios. Paimti vieną rutuliuką iš dalytuvo; Paimti du gretimus skirtingų spalvų rutuliukus iš dalytuvo; Paimti visus (3) rutuliukus iš kito žaidėjo; Ignoruoti rutuliukų spalvas; Paimti po vieną rutuliuką iš apatinės dalytuvo eilės, bet tik po vieną kiekvienos spalvos; Aktyvuoti panaudotą efektą antrą kartą; Paimti du ar daugiau tos pačios spalvos rutuliukų iš vienos eilės; Išmesti 5 tos pačios spalvos rutuliukus iš vienos dalytuvo eilės. Mėgintuvėlių galias galima panaudoti tik tuomet, kai jis yra užbaigtas. Nėra jokios priežasties kodėl reikėtų nenaudoti mėgintuvėlių galių, nes taškų skaičius tarp panaudotų ir nepanaudotų mėgintuvėlių nesiskiria.

Be specialių galių taip pat yra pagalbos žetonai. Juos galima panaudoti prieš arba po savo ėjimo. Jie leidžia paimti vieną rutuliuką. Teoriškai, jie reikalingi tuo atveju, kai vieno rutuliuko paėmimas padėtų padaryti tau ilgą sprogimų grandinę. Pagalbos žetonai verti minus dviejų taškų žaidimo gale, todėl jie retai naudojami ir apskritai nemanau, kad jie reikalingi.

Priklausomai nuo žaidėjų skaičiaus taip pat dar būna padėti nuo 4 iki 6 talentų žetonai, kurie yra naudojami kaip žaidimo laikrodis. Žaidėjas gali gauti žetoną, kai surenka 5 skirtingus mėgintuvėlius arba tris vienodus. Tai atrodo kaip visai gudrus būdas matuoti žaidimo trukmę. Nors keturi žetonai skamba labai mažai, tačiau žaidimo metu atrodo, kad partija užtrunka amžinybę ir norėtųsi, kad jinai būtų trumpesnė.

Komponentų kokybė yra gera, kaip ir neturiu jiems priekaištų, bet … kaip ir turiu. Taisyklės sako, kad žaidimo partijoje reikia naudoti 6 iš 8 mėgintuvėlių rūšių. Tokia idėja yra gera, nes padidina peržaidžiamumą, bet… Tai reiškia, kad prieš pradedant žaidimą mėgintuvėlius reikia atrūšiuoti. Išsirinkti su kuriais žaisi ir po to juos sumaišyti. Dėl mėgintuvėlių formos sumaišymas yra kančia.

Šitame žaidime, norint pažymėti pirmą žaidėją yra specialus žetonas, nors pirmas žaidėjas niekada nesikeičia. Mano anksčiau minėtas Gizmos turi žymiai geresnį sprendimą – vieno žaidėjo lenta yra kitos spalvos. Century: Golem edition turi nedidelį brangakmenio ženklą ant vienos iš kortelių.

Nors mėgintuvėliai turi skirtingas galias, tačiau ant pačių mėgintuvėlių tų galių paaiškinimo nėra. Tiksliau pasakius yra nedidelis simbolis, kuris realiai nieko nereiškia. Paruoštukų žaidėjams taip pat nėra ir vienintelė vieta, kur paaiškintos mėgintuvėlių galios yra taisyklių nugarėlė. Tai erzina.

Sėkmės įtaka žaidimui yra milžiniška. Sakyčiau 90% yra sėkmė ir 10% yra strategija. Pavyzdžiui yra 5 krūvelės išsirinkti mėgintuvėlį, bet visuose viršutinis mėgintuvėlis yra vertas 4 taškų. Tu paimi vieną mėgintuvėlį ir po juo atsidengia 11 taškų mėgintuvėlis. Nepasisekė, žaidėjas žaidžiantis po tavęs gaus daug taškų duodantį mėgintuvėlį.

Tarkim, kad norint užbaigti mėgintuvėlį, reikia dviejų juodų rutuliukų, bet nėra jokio būdo kaip šiuo metu sukelti dviejų juodų rutuliukų sprogimą. Tavo pasirinkimas yra paimti pagalbos žetoną ir gauti minus du taškus žaidimo gale, arba užbaigti mėgintuvėlį per du ėjimus. Nei vienas variantas nėra džiuginantis.

Bendrai paėmus tai yra žaidimas vaikams. Jeigu jūsų vaikai nustojo dėti viską į burną, tai galėtų būti žaidimas jiems (ant dėžutės parašyta 8+). Aš džiaugiuosi, kad pabandžiau, bet žaisti antrą kartą nėra reikalo.

Žaidimo trukmė: 30-45min.

Žaidėjų skaičius: 2-4.

Sudėtingumas: 1.77 (lengvas).

Sukūrimo metai: 2015

Žaidimo kalba: anglų.

Žaidimo kategorija: rutuliukai, sėkmė.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)