Stalo žaidimas. Paperback

Leiskite jums pristatyti žaidimą, kurio neįmanoma įsigyti Lietuvoje. Tam yra dvi priežastis. Pirmoji, autorius išleido žaidimą pats. Antroji, tai žaidimas, kuriame reikia galvoti angliškus žodžius ir turbūt Lietuvoje nebūtų daug norinčių žaisti tokį žaidimą.

Jeigu paminėjus žodžius pagalvojote apie Scramble, tai ne, šis žaidimas neturi nieko bendro.

Šis žaidimas yra iš kortų kolekcionavimo, kaladės kūrimo/valdymo kategorijos. Kiekvienas žaidėjas pradeda su standartiniu dešimt kortų rinkiniu, kurį sudaro penki klaustukai ir penkios raidės: T, R, S, L, N. Kortas reikia gerai išmaišyti ir tuomet paimti penkias. Klaustukas gali būti bet kokia raidė, todėl būtų gerai turėti bent vieną klaustuką, o dar geriau du. Jeigu rankoje turite penkis klaustukus arba penkias priebalses vadinasi išmaišėte blogai.

Iš rankoje turimų kortų reikia sukurti žodį, nebūtina naudoti visų kortų. Taip pat žodžiui sukurti galima panaudoti bendras raides. Žaidime iš viso yra šešios bendros raidės, tačiau vienoje partijoje bus naudojamos atsitiktinai parinktos keturios. Bendras raides sudaro: A, E, I, O, tarpas (leidžia sukurti du žodžius), dislekcija (leidžia sukeisti raides vietomis, jeigu korta turi dvi).

Kiekviena korta panaudota žodžio kūrimui duoda tam tikrą pinigų skaičių, todėl norisi panaudoti kuo daugiau kortų. Klaustukai visuomet duoda nulį pinigų. Startinės priebalsės duoda vieną pinigą, bendros raidės taip pat duoda vieną pinigą.

Pinigai naudojami pirkti kitoms kortoms, kurios atsidurs jūsų kortų kaladėje. Pinigai nesikaupia, reikia juos panaudoti visus dabar arba prarasti. Raidžių kortos gali būti vertos nuo dviejų iki dešimties pinigų. Koks skirtumas? Korta už du gali būti panaudota tik vieną kartą ir turi būti išmesta iš jūsų kaladės. Brangesnės kortos taip pat gali turėti po dvi raides pavyzdžiui: ER, ES, IN, ON, EN, ET. Brangesnės kortos taip pat turi specialias galias. Vienos galios duoda uždirbti daugiau pinigų, kitos leidžia kitame ėjime naudoti daugiau nei penkias kortas. Galių yra daug ir jos skirtingos.

Be galiu taip pat yra garbės kortų, kurios atitinkamai kainuoja: penkis, aštuonis, vienuolika ir septyniolika. Garbės kortos yra klaustukai ir neduoda pinigų po ėjimo, bet jos duoda pergalės taškus.

Žaidimas yra labai paprastas. Ištrauki kortas, sugalvoji žodį, nusiperki naujų kortų, kurias įtraukti į savo kaladę ir taip suki kol žaidimas baigiasi.

Yra du būdai, kaip baigti žaidimą. Pirmasis yra nupirkti dvi krūveles garbės kortų. Antrasis įsigyti visas bendras raides. Priklausomai nuo žaidėjų skaičiaus, yra skirtingas kiekis garbės kortų, tačiau visuomet pigios krūvelės turi daugiau kortų, o brangesnės mažiau.

Norint įsigyti bendras kortas, kurios taip pat duoda pergalės taškų reikia sugalvoti atitinkamo ilgio žodžius. Pirmai kortai reikia sugalvoti septinių raidžių žodį, antrai – aštuonių, trečiai – devynių, ketvirtai – dešimties. Atvirai kalbant, manau, kad man šitas žaidimo pabaigos būdas yra nepasiekiamas.

Man labai patinka šitas žaidimas, tačiau jis yra man labai sunkus. Žaisdamas šį žaidimą supranti, koks silpnas yra tavo žodynas. Oficiali žaidimo trukmė yra 45 minutės ir aš tikiu, kad anglas (amerikietis ir t.t.) gali jį sužaisti per tokį laiką, bet tikrai ne lietuvis.

Žaidimo trukmė: 60 – 120 min.

Žaidėjų skaičius: 2 - 5.

Žaidimo kalba: anglų.

Žaidimo kategorija: kolekcionavimas, kaladės valdymas.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)