Stalo žaidimas. Sherlock Holmes Consulting Detective: The Baker Street Irregulars

Tai nėra toks žaidimas kaip visi kiti iki šiol aprašyti. Jis neturi kauliukų, kortų ar žaidimo lentos. Jis turi dešimt žurnalų (arba plonų knygučių), kadangi žaidimą sudaro dešimt istorijų. Jis turi Londono žemėlapį, adresų knygutę, taisyklių knygutę ir dešimt laikraščių, kurie susiję su istorijomis. Skamba kaip visai kitokia patirtis ar ne?

Aš mėgstu žiūrėti detektyvinius serialus, todėl nusprendžiau pamėginti šitą žaidimą, tai yra naujausias, ketvirtas žaidimas šitoje serijoje. Šį žaidimą gali žaisti nuo vieno iki aštuonių žmonių. Jeigu žaidi vienas, tai tiesiog skaitai, jeigu žaidžiate dviese, tai galite keisti kas skaito, diskutuoti apie tai ką perskaitėte ir turėtų būti labai įdomu, bet kai žaidžiama su didesne grupe… Kodėl aštuoni? Kodėl ne šeši ar ne šešiolika?

Galbūt jums teko ką nors žaisti iš „pasirink savo nuotykį“ žaidimų kategorijos? Ten perskaitai paragrafą teksto ir gale parašyti variantai, kuriuos gali pasirinkti. Tuomet iš kelių variantų pasirenki vieną, atsiverti nurodytą numerį, perskaitai ir taip kol įveiki visą nuotykį. Čia perskaitai teksto paragrafą ir jokių nuorodų nėra. Turi sugalvoti ką nori aplankyti, tuomet surasti jo adresą adresų knygutėje ir taip sužinosi kokį paragrafą skaityti toliau.

Aš nežinojau ar man patiks tokie žaidimai ir turiu pasakyti, kad man nepatinka. Pirmą kartą atsidaręs praleidau dvi valandas ir nieko neišsprendžiau. Perskaitau paragrafą ir tiesiog nežinau ką toliau daryti… Ar aš toks durnas? Ir tokius jausmus man sukelia pati pirma istorija, kuri kaip pirma turėtų būti lengviausia.

Su žaidimu aš turiu daugybę problemų. Tarkim kažkoks įtariamasis pasako adresą pavyzdžiui gėlių gatvė 56, kaip man dabar žinoti kurį tekstą skaityti? Jeigu aš žiūrėsiu į žemėlapį ir ieškosiu gatvės sugaišiu visą amžinybę.

Kita problema, jeigu jus nežinote ką daryti, visuomet galite paprašyti pagalbos pas Šerloką Holmą, vienintelė problema, kad jo pagalba yra visiškai bevertė, jeigu neradote specialių raidžių, kurias galima gauti tam tikrose vietose atliekant tyrimą, bet kaip man jas gauti kartais aš visiškai nežinau.

Trečia problema, aš pavyzdžiui noriu aplankyti kokią nors įstaigą, susirandu jos adresą adresų knygutėje, nueinu, o ten gyvena visai kitas žmogus susijęs su istorija, kurią dabar tiriu, taigi, gaunu informaciją, kuri nebūtinai naudinga, bet ne tai ko ieškojau.

Paprastai visi apžvalgininkai nenori spoilinti istorijų, bet aš paspoilinsiu pirmą istoriją, todėl jeigu nenorite susigadinti įspūdžių toliau neskaitykite.

Taigi, pirma istorija. Wendy Sturton buvo pagrobta ir po poros dienų paleista, reikia išsiaiškinti kas ir kodėl ją pagrobė. Wendy dirba Train šeimos aukle. Laikraštyje parašyta, kad mirė Mrs. Sally Train. Tai yra akivaizdus pėdų mėtymas (ang. Red herring), tik kvailys galvotų, jog tai susiję su pagrindine byla, bet man buvo labai smalsu, kompiuteriniuose žaidimuose būna toks dalykas vadinamas papildomi nuotykiai (ang. side quest), taigi, galvojau, gal rasiu kokią nesusijusią istoriją, bet ką radau tai tik tingus rašymas. Ta vieta buvo parašyta taip atmestinai, kad visą žaidimą norėjosi išmesti.

Vienoje vietoje radau nesurūkytą cigarą, taigi, pažiūrėjau į žemėlapį ir pagalvojau, kad nueisiu į artimiausią tabako parduotuvę, kas yra logiška (bent jau mano nuomone), adresų knygutėje yra penkios tabako parduotuvės, tačiau šitoje istorijoje yra tik viena, pačiame toliausiame kampe nuo tos vietos kur aš buvau. Kur logika?

Tabako parduotuvė labai draugiškai duoda savo klientų sąrašą, vienas gyvena name, kuris neegzistuoja, kito adresų knygutėje apskritai nėra. Ar tai yra užuomina kaip išspręsti bylą?

Antram prisėdimui man prireikė 1.5 valandos kol nusprendžiau, kad išsprendžiau bylą ir man prireikė tik 1.5 valandos, nes dalį istorijos atsiminiau iš ankstesnio bandymo išspręsti bylą, taigi sumoje 3.5 valandos ir nesakyčiau, kad išsprendęs labai apsidžiaugiau. Tai nesukelia tokių emocijų kaip laimėti sudėtingą žaidimą.

Antrą bylą išsprendžiau per dvi valandas ir mano jausmas buvo, kad antroji byla buvo gerokai lengvesnė.

Trečios bylos neišsprendžiau. Praleidęs 2.5 valandos nusprendžiau, kad nėra būdo, kaip aš galėčiau išspręsti bylą ir perskaičiau atsakymą.

Ketvirtos bylos neišsprendžiau. Praleidęs 3.5 valandos nusprendžiau, kad neturiu nieko ką dar galėčiau patikrinti. Šerlokas Holmsas išsprendė bylą apsilankydamas vaikų namuose, kurių adreso nėra adresų knygutėje.

Penktos bylos neišsprendžiau. Per 2 valandas surinkau visus faktus, bet nesugebėjau padaryti tokių išvadų kaip Šerlokas Holmsas.

Šeštos bylos neišsprendžiau. Po 1 valandos neturėjau kur daugiau eiti, todėl perskaičiau atsakymą.

Septintą bylą išsprendžiau per 2.5 valandos, galėjau išspręsti greičiau, bet neturėjau pasitikėjimo, kad turiu visas žinias.

Aštuntos bylos neišsprendžiau. Sugaišau 2.5 valandos, manau, kad, jeigu būčiau turėjęs šiek tiek daugiau kantrybės ir atidumo būčiau išsprendęs. Sprendimas buvo visai šalia.

Devintą bylą išsprendžiau per 2 valandas, bet iš tiesų išsprendžiau labiau atsitiktinai, nei logiškai mąstydamas.

Dešimta byla yra kitokia nei visos ankstesnės. Jinai turi tris pabaigas. Sugaišęs 2.5 valandos, savaime suprantama, aš pasiekiau pačią blogiausią pabaigą. Dar skyriau 1.5 bandydamas pasiekti kokią nors kitą pabaigą, bet nesėkmingai. Tuomet perskaičiau sprendimą. Galiu pasakyti, jog įmanoma pasiekti ir geresnį variantą, bet aš pats niekada nebūčiau jo pasiekęs.

Šį žaidimą žaidžiau vienas ir, jeigu būčiau žaidęs su kuo nors, galbūt rezultatai būti kitokie, kaip sakant dvi galvos geriau nei viena.

Pirkdami tokį žaidimą turite suprasti, kad jį žaisite tik vieną kartą, nes yra tik vienas būdas teisingai išspręsti bylą ir, kai žinai atsakymą, nėra prasmės žaisti dar kartą. Priklausomai nuo jūsų atminties tipo antrą kartą geriausiu atvejų tą patį žaidimą galėtumėte paimti po metų, o gal tik po dviejų. Vis tik jeigu paskaičiuotumėte laiko ir kainos santykį jis būtų visai neblogas. Aišku, UNO vis tiek duos gerokai geresnį santykį.

Tai žaidimas ne man ir todėl aš jums negaliu jo rekomenduoti, nors visas internetas jį giria. Kita vertus, galbūt šis žaidimas bus kaip tik jums.

Sherlock Holmes Consulting Detective: The Baker Street Irregulars yra ketvirtas serijos žaidimas ir tai, kad aš pradedu ne nuo pirmo turėtų duoti jums užuominą, kad juos galima žaisti ne iš eilės. Kaip jau minėjau anksčiau šis žaidimas turi dešimt bylų, kurias reikia išspręsti. Taigi, jeigu jums patinka šitas žaidimas, tuomet turite net keturiasdešimt bylų išmėginti savo dedukciją.

Žaidimo trukmė: 120+ min.

Žaidėjų skaičius: 1 - 8.

Žaidimo kalba: anglų.

Žaidimo kategorija: dedukcija, logika, detektyvas, istorija/pasakojimas, kooperacinis.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)