Stalo žaidimas. Ticket to ride: London
Kai išgirdau, kad galima patirti Ticket to ride žaidimą per penkioliką minučių vietoj valandos, negalėjau patikėti. Privalėjau tai pabandyti pats ir dabar galiu pasakyti, jog tai yra tiesa.
Dabar išleistos yra tris mažos Ticket to ride versijos: New York, London ir Amsterdam. New York vietoj traukinių turi taksi, tačiau šitas žaidimas neturi taškų skaičiavimo trasos, todėl taškus reikia skaičiuoti ant lapuko, kas man nepatiko, todėl jo nepirkau. Amsterdam vietoj traukinių turi vežimus/karučius, kurie manęs nežavi, taigi, vienintelė versija, kuri liko – London. Ji irgi turi trūkumų, bet palikime trūkumus pabaigai.
London versijoje vietoj traukinukų turime dviaukščius Londono autobusus. Autobusų atspalviai, sakyčiau, yra nestandartiniai. Balta ir raudoną galbūt tikėtumėtės išvysti, tačiau violetinės ir mėlynos atspalviai yra unikalūs.
Šio žaidimo taisyklės yra identiškos originalaus Ticket to ride taisyklėms.
Žaidimo pradžioje kiekvienas žaidėjas gauna po dvi tikslo korteles iš kurių privalo pasilikti vieną. Dvi transporto korteles. Ant stalo atidengiamas penkios transporto kortelės. Iš viso yra šešių skirtingų spalvų transporto kortelės: oranžinė, geltona, rožinė, žalia, mėlyna, juoda bei vaivorykštės spalvų autobusas, kuris naudojamas kaip universali korta/džokeris.
Savo ėjimo metu žaidėjas gali atlikti vieną iš trijų veiksmų: paimti transporto korteles, užimti kelią arba paimti naujas tikslo korteles.
Paimti transporto korteles galima iš atvertų arba aklai. Jeigu imama atverta universali kortelė, tai galima paimti tik vieną kortą, visais kitais atvejais galima paimti dvi kortas.
Norint užimti kelią, reikia turėti tiek vienos spalvos (arba universalių) kortelių, kokio ilgio yra kelias. Pilką kelią galima užimti su bet kokios spalvos kortelėmis, svarbu tik tiek, kad jos visos būtų vienos spalvos.
Norint gauti daugiau maršruto kortelių, paimamos dvi nuo viršaus, iš jų privaloma pasilikti bent vieną.
Žaidimas baigiasi, kai bent vienas žaidėjas turi du ar mažiau autobusų.
Kuo šitas žaidimas skiriasi nuo standartinio žaidimo. Pirmiausiai sujungus rajonus gaunami taškai, kurių vertas kiekvienas rajonas. Sujungti 1 rajoną labai lengva, bet jis vertas tik vieno taško, kita vertus sujungti 5 ar 4 yra gana komplikuota.
Žaidime yra tik septyniolika autobusų, todėl žaidimas labai greitas. Aš spėju, kad daugiausia žaidime galima įgyvendinti keturis galbūt penkis maršrutus. Aš pats ne kartą esu įgyvendinęs tris, tačiau veiksmas traukti papildomas korteles tikrai neatliekamas dažnai. Ir reikia labai stebėti konkurentus.
Universalios kortelės nėra tokios vertingos kaip originaliame žaidime. Kitaip sakant, labiau apsimoka imti dvi kortas aklai ir tikėtis, jog viena iš jų bus universali, nei imti vieną atverstą universalią kortelę.
Ilgiausias kelias yra vos keturių ilgio. Daugelis maršruto kortelių yra vertos 3 – 5 taškų, yra vos po vieną kortelę verta 2, 7, 11, taškų ir tik dvi vertos 9 taškų.
Pakalbėkime apie šito žaidimo trūkumus. Žaidimo lenta yra labai marga. Labai sunku rasti kur yra kas. Galbūt londoniečiai gali rasti užsimerkę, o visi kiti turi apsišarvuoti kantrybe.
Labai faina idėja padaryti mažesnį žaidimą, mažesnį žemėlapį, bet kokio velnio kortelės irgi sumažintos? Palyginimui London ir Europe žaidimų kortelės.
Mažas korteles labai sunku paimti. Jeigu galvojate, jog dėžutėje nėra vietos, patikėkite mano žodžiu, čia galėtų būti pakankamai vietos trims pokerio kaladėms ir narkotikų kontrabandai.
Aš negalvojau, kad man patiks šitas žaidimas, bet man jis labai patinka. Aš nerekomenduočiau originalaus žaidimo dviem žaidėjams, bet šita versija mane veža.
Žaidimo trukmė: 10 – 20 min.
Žaidėjų skaičius: 2 - 4.
Žaidimo kalba: anglų.
Žaidimo kategorija: strategija, maršrutų kūrimas, sėkmė.