Papildymas. Ticket to ride: Europe 1912

Papildymas, kurio jums nereikia.

Tai yra papildymas, o ne atskiras žaidimas, ką aš noriu pabrėžti. Ką reiškia papildymas? Tai reiškia, jog norint žaisti šį papildymą, reikia turėti originalų žaidimą, šiuo atveju - Ticket to ride: Europe.

Aš žaidžiau labai daug Ticket to ride: Europe, tai yra žaidimas, nuo kurio pradėjau savo stalo žaidimų kolekciją. Taigi, pagalvojau, kad nauji maršrutai suteiktų daug šviežumo gausiai žaistam žaidimui. Gavau, ne visai tai ko tikėjausi.

Šios dėžutės turinį galima padalinti į dvi dalis. Pirmojo dalis yra maršrutų kortos. Ją sudaro 55 naujos kortos: 6 ilgi maršrutai, 19 paprastų maršrutų, 30 didžiųjų miestų maršrutų. Šiame rinkinyje taip pat yra 46 originalios kortos: 6 ilgi maršrutai, 25 paprasti maršrutai, 15 didžiųjų miestų maršrutų. Kodėl šitoje dėžutėje įtrauktos originalios kortos? Tam, kad atrodytų, jog gauni daugiau vertės? Kodėl aš tiesiog negalėčiau įmaišyti naujų kortų į senas? Ai, teisingai nugarėlių dizainas kitas.

Palyginimui: paprasto maršruto korta, ilgo maršruto korta, originali korta.

Realiai, jūs galite išmesti savo originalų maršrutų rinkinį ir pilnai jį pakeisti šituo. Aš abejoju ar jūsų originalus rinkinys tikrai tiek nusidėvėjo, kad jį reiktų išmesti, bet kokia prasmė turėti dvi korteles su tuo pačiu maršrutu?

Man labai nepatinka, tai kad standartinių maršrutų nugarėlės yra geltonai rudos, o ilgų maršrutų mėlynos. Originaliame žaidime dalis strategijos buvo, kad tu neatskleidi kitiems žaidėjams: pasilieki tu ilgą maršrutą ar ne. Čia paslėpti neįmanoma.

Antra priežastis kodėl ilgi maršrutai netenka prasmės yra ta, kad kai kurios didžiųjų miestų kortelės duoda daugiau taškų nei ilgųjų maršrutų kortelės. Tai kam reikalingi ilgi maršrutai? Aišku, jeigu kiekvienam žaidėjui duodi po ilgą maršrutą, tuomet žinai, kad visi žaidėjai gavo po daug taškų vertą maršrutą, nes didžiųjų miestų maršrutai yra visiška sėkmė. Galbūt tu gausi maršrutą verta vos 2 taškų!

Originaliame žaidime visi ilgieji maršrutai buvo verti 20 arba 21 tašką. Nauji ilgi maršrutai verti nuo 16 iki 20 taškų. Tuo tarpu didžiųjų miestų maršrutai: Madrid-Angora 21, London-Angora 20, Paris-Angora 17, London-Athina 16, Madrid-Athina 16, Roma-Moskva 17, Paris-Moskva 18, London-Moskva 19, Madrid-Moskva 25! Kitaip sakant yra 6 ilgi maršrutai ir yra 9 standartiniai maršrutai, kurie verti tiek pat arba daugiau nei ilgi maršrutai. Žaidimas yra visiškai išbalansuotas ir labai priklauso nuo sėkmės: gausi ar negausi daug taškų vertų maršrutų.

Su naujomis kortomis ateina ir nauji pasiūlymai kaip žaisti. Pavyzdžiui siūloma kiekvienam žaidėjui duoti po du ilgus maršrutus ir leisti iš jų išsirinkti vieną. Arba žaisti be ilgų maršrutų tik didžiųjų miestų kortomis. Ačiū už pasiūlymus, bet gal tiesiog nereikėjo sugadinti žaidimo?

Antroji dėžutės dalis teoriškai yra suderinama su bet kuriuo žemėlapiu. Ją sudaro penkios kortelės su pavaizduotu sandėliu (po vieną kiekvienai spalvai) ir 25 depai (po 5 kiekvienai spalvai). Čia idėja yra tokia, kad žaidėjai turi po vieną depą ant žemėlapio (jeigu nori gali turėti ir daugiau). Kiekvieno ėjimo metu žaidėjai deda po vieną traukinio kortelę į savo sandėlį. Jeigu kas nors sujungia savo maršrutą į žaidėjo sandėlį, jis gali pasiimti visas sandėlio korteles.

Tai yra nauja mechanika, kuri teoriškai skamba neblogai, bet realybėje apsunkina žaidimą. Žaidėjai, kurie yra žaidę daug Europos (ar bet tokį kitą) žemėlapį, nėra pratę daryti šitos mechanikos ir tiesiog žaidimo eigoje bent kartą, o greičiausiai ir dažniau pamirš įdėti kortelę į sandėlį. Dėl to, kad kortelės yra dedamos į sandėlį, kortų kaladė labai stipriai sumažėja. Teoriškai yra įmanoma, kad visos tam tikros spalvos kortelės nukeliaus į sandėlius ir jų nebus nei kaladėje, nei žaidėjų rankose.

Kadangi su šiuo papildymu imamos trys kortos (vieną į sandėlį, dvi į ranką), tai kortų skaičius kaladėje stipriai mažėja, bet maršrutų statymo aktyvumas taip pat mažėja, nes žaidėjams darosi sunkiau surinkti reikiamą kiekį kortų. Kitaip sakant šis papildymas priklausomai nuo žaidėjų skaičiaus gali pridėti 30 – 60 minučių papildomo laiko prie žaidimo ir tas laikas nėra smagus.

Taip, tikrai yra smagu gauti daug kortų, kai pagaliau prisijungi prie kokio nors sandėlio, bet smagu tau vienam, kiti žiūri su pavydu į tavo kortų gausą.

Teoriškai Ticket to Ride žaidimą gali žaisti 2-5 žaidėjai, tačiau nesu tikras, kokiam žaidėjų skaičiui skirtas šitas papildymas. Žaidžiant dviese bus tik du depai, kitaip sakant sujungimų bus ne tiek ir daug. Žaidžiant penkiese, net jeigu į depą ateina septini keliai, depai gali užsiblokuoti gana greitai. Vienu atveju realiai vos pasiekus pusę žaidimo du iš penkių depų buvo užblokuoti. Pagal taisykles, vis tiek turi kaupti kortas į depą, nors niekas jų nebegalės pasiimti.

Kalbant apie gerus dalykus, šitų kortų dizainas man bent jau yra visa galva aukščiau, nei originalaus Ticket to ride: Europe.

Pabaigti šį tekstą noriu tais pačiais žodžiais, kuriais pradėjau: jums nereikia šito papildymo. Jeigu žaidėte tiek daug Ticket to ride: Europe, kad norisi ko nors naujo, nusipirkite naują žemėlapį. Jų yra labai daug, tikrai rasite ką nors savo skoniui. Pavyzdžiui Ticket to ride: UK arba Ticket to ride: Asia (rekomenduoju).

Žaidimo trukmė: 60 - 120 min.

Žaidėjų skaičius: 2 – 5.

Sudėtingumas: 1.95 (lengvas).

Žaidimo kalba: anglų, prancūzų, vokiečių, ispanų, italų, olandų, suomių, danų, norvegų, švedų, portugalų.

Žaidimo kategorija: strategija, sėkmė, kortų kolekcionavimas, maršrutų tiesimas.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)