Papildymas. Wingspan European expansion

Tai yra papildymas, o ne atskiras žaidimas, ką aš noriu pabrėžti. Ką reiškia papildymas? Tai reiškia, jog norint žaisti šį papildymą, reikia turėti originalų žaidimą – Wingspan.

Wingspan nusipirkau dėl to, kad žaidimas pasiūlė net 170 nuostabių paukščių kortelių. Deja, daugelis paukščių buvo iš Šiaurės Amerikos. Todėl, kai Stonemaier Games pranešė, kad išleis Europietiškų paukščių praplėtimą, aš žinojau, kad turiu jį įsigyti. Beje, kitas praplėtimas yra Okeanijos paukščių, kas nenorėtų savo kolekcijoje turėti stručio ir emu?

Taigi, ką siūlo šis praplėtimas?

4 naujas automata kortas, skirtas vienam žaidėjui. Niekada nežaidžiau vienas ir kol kas neplanuoju.

Naują violetinės spalvos dėkliuką. Nežinau kam man reikia dviejų dėkliukų? Gal juos galima panaudoti kaip nors praktiškai arba kokiame nors kitame žaidime?

15 violetinių kiaušinių. Kiek žaidžiau neatsimenu, jog nors viename žaidime būtų pritrūkę kiaušinių, bet violetiniai kiaušiniai atrodo nerealiai. Dėkui, paimsiu.

Naują taškų bloknotą. Aš dar pirmojo neišrašiau ir sąžiningai nežinau, kada išrašysiu, bet ačiū.

5 naujas profesijų korteles. Na, originaliai profesijų buvo pakankamai, bet naujos netrukdys.

38 maisto žetonus. Tiesa pasakius, porą kartų, kai vienas žaidėjas pradėjo stipriai kaupti grūdus, tai būtent grūdų žetonų pradėjo trūkti. Tai šiek tiek padės, bet nežinau ar tai pilnai išspręs problemą, kai kuriais atvejais.

5 dvipusiai raundo pabaigos žetonai, kitaip sakant, dešimt naujų tikslų. Originaliai tikslai buvo labai panašus, ir šitie tikslai įves šiek tiek įvairovės į žaidimą, bet… Jie man atrodo silpni ir nežinau ar noriu jų siekti.

Ir paskutinis dalykas, pats svarbiausias dėl kurio ir pirkau šitą papildymą – 81 naujos europietiškų paukščių kortos. Tie paukščiai atrodo nerealiai. Labai smagu į juos žiūrėti. Tačiau ar aš noriu su jais žaisti? Nežinau, turbūt ne…

Pirmiausiai atsiranda nauja, elektrinės mėlynos spalvos paukščių galia. Ši galia gali būti aktyvuota raundui pasibaigus, bet prieš taškų skaičiavimą, kas reiškia, kad geriausiu atveju tokia galia bus aktyvuota keturis kartus per žaidimą. Taip bendrai paėmus, tai geriau nei balta galia, kuri aktyvuojama tik vieną kartą, bet paukščiai dar turi atitikti tam tikras sąlygas, kas apsunkina jų aktyvavimą.

Tai kokios toks elektriniai mėlynų paukščių galios?

Paukštis skaičiuojasi du kartus, jeigu atitinka raundo tikslų sąlygas. Taigi, tikimybė panaudoti daugiau nei vieną kartą nėra didelė, o kai kuriuose žaidimuose tokia korta gali būti visai nenaudinga.

Žaidime yra trys galimos paukščių gyvenvietės: miškas, stepė, vanduo. Kita elektriniai mėlyna galia sako: pasirink gyvenvietę su nuliu kiaušinių ir padėk po vieną kiaušinį ant kiekvieno paukščio toje gyvenvietėje. Lengviausia tokią galią panaudoti po pirmo raundo, bet tuomet turėsi mažai paukščių, vieną, arba du. Geriausia panaudoti po ketvirto raundo, bet ar tikrai lauksi keturis raundus be kiaušinių?

Jeigu šitame raunde panaudojai visus keturis veiksmus, gali padėti dar vieną paukštį. Šita korta yra visai nebloga, nes mažiausiai viename raunde tikrai panaudosi visus veiksmus. Bet gali būti, kad juos panaudosi ir visuose keturiuose raunduose. Taigi, gali gauti net gi keturis papildomus ėjimus. Tiesa, paukštis nėra nemokamas ir reikės sumokėti pilną jo kainą. Ir vis dėl šita korta man atrodo įdomi.

Atsirado naujos versijos baltų galių. Baltos galios yra aktyvuojamos, kai padedama paukščio korta. Tiesa, originalaus žaidimo metu mes labai dažnai pamiršdavome aktyvuoti.

Padėk paukštį šonų, taip kad užimtų dvi pozicijas. Ar aš noriu tokios galios? Nežinau. Jeigu užima dvi pozicijas, tuomet aš greičiau gausiu geresnių resursų, pavyzdžiui dvi kortas vietoj vienos. Bet turėdamas dvi pozicijas aš potencialiai susidarau galimybę turėti daugiau taškų ir daugiau kiaušinių, tai kodėl aš jų atsisakyčiau?

Vietoj to, kad mokėtum kainą, padėk paukšti ant kito paukščio. Iš pirmo žvilgsnio, tai atrodo kaip įdomus pasiūlymas. Padedi paukšti ant kito paukščio, o jis skaičiuojasi kaip pakišta korta, atrodo kaip nemokami taškai, bet neapsigaukite. Kad padėtum paukštį turi sunaudoti papildomą ėjimą, kurį galėtum panaudoti efektyviau. Šitokia galia praktiška tik tuomet, kai naudoji su elektriniai mėlyna leidžiančia tau padėti paukštį nenaudojant ėjimo arba su kita balta galia, kuri leidžia padėti antrą paukštį.

Vietoj to, kad mokėtum resursais - mokėk kortomis. Kiekviena korta tampa pakišta korta. Šiuo atveju, nesakyčiau, kad paukštis yra nemokamas, bet įdomi galimybė. Aišku, tokią galią gali naudoti tik tuo atveju, jeigu esi susikūręs variklį duodantį daug kortų.

Ir, aišku, naujos rudų kortų galios. Rudos kortos aktyvuojamos kiekvieną kartą, kai darai kokį nors veiksmą, kitaip sakant daug kartų per žaidimą.

Atnaujink visas kortas dėkle, paimk vieną iš naujai atverstų kortų. Žaidžiant originalų Wingspan, kartais atsiversdavo kortos, kurių niekas nenorėdavo, todėl visi pradėdavo traukti aklas. Šitas veiksmas pagreitins kortų apsisukimą. Nežinau ar šita korta yra naudinga žaidėjui, bet daro žaidimą įdomesniu.

Pasirink 1-5 paukščius ir pakišk kortą po kiekvienų iš jų. Ši korta skamba kaip labai galinga, nes pakištos kortos žaidimo galia yra taškai, bet žaidime dažniausiai žaidėjai turi ne tiek ir daug kortų, kad galėtų be proto pakišinėti.

Pavok vieną grūdą iš kito žaidėjo. Jie gauną vieną maistą iš lesyklos. Aš esu labai nepatenkintas šita korta. Jeigu aš norėčiau daryti blogą kitiems žaidėjams, žaisčiau Evolution. Aišku, gali būti situacijos, kai žaidėjas tiesiog pasiims kitą grūdą iš lesyklos, bet manau, jog dažniau gausis taip, kad tas grūdas tikrai kitam žaidėjui reikalingas, o jis galės rinktis iš slieko arba žuvies, kurie jam visai nereikalingi. Aišku, gali būti ir atvirkščia situacija, kai žaidėjui grūdo nereikia, o reikia žuvies, bet… Aš skeptiškas. Wingspan man patiko, todėl kad žaidime negalėjai padaryti nieko blogo kitam žaidėjui iki šiol…

Kita vertus, kompanija su kuria žaidžiu yra draugiška ir nenori skriausti kitų, todėl tokias kortas tiesiog ignoruoja. Tuo pačiu, kompanija nėra per daug draugiška, todėl taip pat ignoruoja ir kortas, kurias aktyvavus resursų gautų visi žaidėjai. Galbūt jūsų kompanija kitokia?

81 korta yra maždaug tiek, kiek užtektų sužaisti vieną partiją, tačiau žaisti tik su šitomis kortomis nerekomenduoju. Kai kurios galios gali efektyviai aktyvuotis tik žaidžiant su originaliomis kortomis. Taip pat žaidžiant su tik šitomis kortomis, žaidimas pasidaro gerokai sudėtingesnis.

Apibendrinant, aš džiaugiuosi, jog įsigijau daugiau gražių paukščių, tačiau nesakyčiau, kad su naujomis kortomis norėčiau labai žaisti. Originalios kortos turi viską ko reikia žaidimui, šitos prideda naujų galimybių, bet neprideda smagumo ar įdomumo žaidimui.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)