Stalo žaidimas. Herbaceous

Love letter yra pats populiariausias ir daugiausiai žaistas žaidimas tarp visų mano draugų bei pažįstamų. Jis yra fainas dėl to, kad yra greitas, o taisyklės paprastos. Aš visuomet ieškau žaidimų, kurie galėtų sužibėti taip kaip Love letter.

Taigi, pakalbėkime apie šį žaidimą.

Šito žaidimo taisyklės yra nerealiai paprastos. Tiesa pasakius, vienos iš paprasčiausių kokias teko matyti. Žaidime yra tik du ėjimai: sodinti ir rinktis augalą. Viskas. Aišku, kad paaiškinčiau tuos du ėjimus turėčiau atskleisti šiek tiek daugiau informacijos apie žaidimą.

Žaidimą sudaro 72 augalų kortelės, devynios iš jų yra specialios. Specialios kortos yra pažymėtos skaičiais, žaidimo gale jos yra vertos tiek taškų, koks skaičius užrašytas.

Kiekvienas žaidėjas gauna keturis vazonus ir privataus sodo žymeklį/tvorą. Dideliame vazone galima sodinti tik vienodus augalus. Mediniame vazone galima sodinti tik skirtingų rūšių augalus. Mažuose vazonuose galima sodinti tik poras. O stiklainyje galima laikyti tik tris augalus, bet tai vienintelė vieta kur galite laikyti specialius augalus. Pirmas žaidėjas pasodinęs kortas su skaičiais 1,2,3 žaidimo metu taip pat papildomai gauna papildomą kortą – pyragą vertą papildomų penkių taškų.

Ant kiekvieno vazono kortelės yra parašyta kiek taškų žaidėjas gauna už pasodintus augalus. Pavyzdžiui dideliame vazone už pasodintą vieną augalą žaidėjas gauna du taškus, keturis – keturiolika, septynis – dvidešimt du.

Taigi, dabar galime pakalbėti kaip vyksta žaidimas ir pradėsime nuo antro ėjimo – rinktis augalą. Žaidėjas paima viršutinę kortą nuo kaladės viršaus ir turi nuspręsti kur eis ta korta: į viešą ar privatų sodą. Padėjęs pirmą kortą, paima antrą ir ją padeda priešingai. Jeigu pirma korta ėjo į privatų sodą, tuomet antra privalo eiti viešą sodą. Jeigu pirma korta ėjo į viešą sodą, tuomet antra korta privalo eiti į privatų sodą.

Pirmasis ėjimas yra augalų sodinimas. Tai reiškia, kad žaidėjas pasirenka augalus iš viešo ir privataus sodo ir sudeda juos į vazoną. Vienas vazonas gali būti panaudotas tik vieną kartą. Pavyzdžiui asmeninėje rankoje žaidėjas turi tris krapus ir du krapai yra viešame sode. Žaidėjas į didelį vazoną gali pasodinti penkis krapus ir už tai gaus aštuoniolika taškų.

Pirmą ėjimą niekas nesodina, o toliau priklauso nuo žaidėjų skaičius. Žaidžiant dviese net ir pirmus penkis ėjimus gali būti, kad niekas nesodins. Žaidžiant keturiese gali būti, kad kažkas pasodins antro ėjimo metu, tuomet vėl visi lauks kol apsisuks ratas.

Žaidimo pabaiga. Kai baigiasi kortos kaladėje, visi žaidėjai pagal tvarką dar suka ratą tol kol gali ką nors pasodinti. Kai nieko pasodinti neįmanoma, žaidimas baigiasi ir skaičiuojami taškai.

Kiekvienas vazonas labai aiškiai parašo kiek taškų duoda priklausomai nuo pasodintų augalų skaičiaus. Specialūs augalai duoda papildomus taškus, kurie užrašyti ant kortos, jeigu jie yra pasodinti į stiklainį. Kortos, kurios lieka privačiame sode duoda po vieną tašką. Ir, aišku, dar nepamirškite pridėti taškų už pyragą.

Daugiausiai taškų surinkęs žaidėjas laimi. Ir nors taisyklių paaiškinimas gavosi ilgokas, tai tikrai greitas ir paprastas žaidimas.

Šitas žaidimas yra iš bandyk savo laimę arba tampyk liūtą už ūsų kategorijos. Tai reiškia, kad žaidime yra daug sėkmės ir mažai strategijos. Kas man keista, kaip skirtingai žaidimas žaidžiasi priklausomai nuo žaidėjų skaičiaus.

Žaidžiant dviese bandai surinkti šešis ar septynis augalus, ne visuomet pavyks, bet tai nebus retas dalykas. Žaidžiant keturiese dažniausiai pasitenkini trim ar keturiais. Aišku, įmanoma surinkti ir šešis, bet tai labiau akla sėkmė nei strategija. Žaidžiant keturiese sakyčiau yra daug chaoso, todėl rekomenduočiau žaisti trise. Žaidžiant trise yra daugiau sėkmės nei žaidžiant dviese ir mažiau chaoso nei žaidžiant keturiese.

Išgirdęs žaidimo apibūdinimą pagalvojau, kad žaidime bus daug streso, nes visi norės surinkti kuo daugiau ir pyks, kai geras derinys bus nugvelbtas iš po nosės. Buvau nustebęs, kai vienas žaidimų apžvalgininkas paminėjo šį žaidimą kaip vieną iš labiausiai atpalaiduojančių žaidimų ir tai paskatino mane įsigyti žaidimą. Turėčiau pasakyti, kad bent jau man žaidimas tikrai nesukelia streso. Jis paprastas, linksmas, toks kurio nereikia priimti rimtai. Bet galbūt tai priklauso ir nuo kompanijos su kuria žaidi.

Jeigu reiktų paminėti žaidimo trūkumą, tai būtų kortų maišymas. Žaidimo metu reikia surinkti poras arba visą grupę vienodų kortų, vadinasi žaidžiant antrą partiją pasitaikys, jog dvi vienodos kortos eis iš eilės, nebent maišymui skirsite pakankamai laiko ir įgūdžių, kad taip neatsitiktų.

Tai nepakeis Love letter, bet tai greitas ir smagus žaidimas, kuriam nesunku surasti laiko.

Žaidimo trukmė: 20 min.

Žaidėjų skaičius: 1 - 4.

Žaidimo kalba: anglų.

Žaidimo kategorija: sėkmė, gamta, kolekcionavimas, liūto už ūsų tampymas.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)