Stalo žaidimas. Cockroach poker

Tai yra žaidimas turintis mažiausiai taisyklių mano kolekcijoje. Taip, jis turi mažiau taisyklių nei 6ima!

Žaidėjai išsidalina visas korteles. Tuomet vienas žaidėjas paima kortelę iš savo rankos pasako kas ten yra ir siunčia kitam žaidėjui. Siunčiantis žaidėjas gali sakyti tiesą arba gali meluoti. Gaunantysis žaidėjas turi du pasirinkimus persiųsti trečiam žaidėjui arba patikrinti. Jeigu gaunantysis žaidėjas pasirenka persiųsti, jis pažiūri kas tai per korta ir gali sakyti tą patį padarą arba kitą.

Korta niekada negali būti persiunčiama tam pačiam žaidėjui, todėl paskutinis žaidėjas visuomet turės tik vieną pasirinkimą – patikrinti kortą. Žaidžiant trise, tai bus trečias žaidėjas. Patikrinimas vyksta taip: gaunantysis žaidėjas turi pasakyti ar jis tiki tuo ką sako siunčiantysis žaidėjas ar ne. Jeigu gaunantysis žaidėjas teisus, tuomet korta keliauja siunčiančiajam žaidėjui, jeigu ne – lieka pas jį. Jeigu žaidėjas surenka keturias vienos rūšies kortas priešais save, jis pralaimi žaidimą. Jeigu atsikrato visų kortų – jis laimi žaidimą.

Žaidėjas, kuris gavo kortą, renkasi kurią kortą ir kam siųsti.

Tai yra tikrai visos žaidimo taisyklės. Nieko nepraleidau. Be pavyzdžio jos gali būti šiek tiek sausos, todėl pateiksiu pavyzdį šiek tiek žemiau. Bet pradžioje reikia pakalbėti apie kortas.

Žaidime yra 8 skirtingi padarai (visi pavaizduoti ant kortos nugarėlės): tarakonas, blakė, voras, pelė, varlė, musė, šikšnosparnis ir skorpionas. Smagu, tai kad kiekviena korta turi unikalų paveiksliuką, tačiau tuo pačiu turi pasakyti, kad išvaizda man nepatinka. Jinai tikrai unikali ir išskirtinė, bet turbūt niekas nesakytų – graži.

Kiekvienas padaras taip pat turi po 8 kortas. Taigi, jeigu turi 4 vorus rankoje, tikimybė, kad kažkas tau atsiųs vorą nėra tokia jau didelė (priklauso nuo žaidėjų skaičiaus).

Antanas paima pelės kortą iš savo rankos ir sako, kad tai yra tarakonas. Antanas siunčia kortą Onai. Ona nusprendžia persiųsti kortą Petrui. Ona pažiūri kortą ir sako, kad tai yra ne tarakonas, bet musė. Petras nusprendžia patikrinti kortą ir jis sako, kad netiki Ona. Korta yra atverčiama. Kadangi tai yra ne musė ir Petras netikėjo, kad tai yra musė, jis buvo teisus. Korta atsiduria priešais Oną. Jeigu Ona surinks dar tris muses, jinai pralaimės žaidimą. Kadangi Ona gavo kortą, jinai renkasi ką ir kam siųsti.

Žaidimas turintis tiek mažai taisyklių yra labai trapus, todėl jam reikia tinkamos kompanijos. Tai yra vakarėlių žaidimas, be jokios didelės strategijos. Realiai, čia žaidi ne žaidimą, bet kitą žaidėją. Netinkamoje kompanijoje kaip pavyzdžiui du žaidėjai gali imti siuntinėti kortas vienas kitam palikdami visus kitus žaidėjus už borto.

Tai yra smagus žaidimas tinkamoje vietoje tinkamu laiku, bet aš negaliu jo rekomenduoti visiems. Jūs žinote pats, ar jums patinka žaidimai su mažai taisyklių, be gilios strategijos, kuriuose nereikia mąstyti.

Žaidimo trukmė: 20min.

Žaidėjų skaičius: 3-6 (Rekomenduoju 4).

Sudėtingumas: 1.11 (labai lengvas).

Sukūrimo metai: 2004

Žaidimo kalba: anglų.

Žaidimo kategorija: vabalai, kortos, apgaulė.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)