Stalo žaidimas. MicroMacro: Crime City - Full House
Visai nesenai aprašiau pirmą šito žaidimo dalį ir tikrai nesitikėjau, kad antra dalis pasirodys taip greitai, tuo labiau, kad jokie apžvalgininkai apie ją nekalba. Ilgai dvejojau ar verta pirkti, bet, kadangi, žaidimas gulėjo parduotuvėje ant lentynos, nusprendžiau palengvinti pardavėjo dalią.
Šitas žaidimas yra identiškas pirmam, kitaip sakant, jūs gaunate tą patį tik daugiau, todėl nepasakosiu kaip žaisti, eikite paskaityti mano pirmo žaidimo apžvalgą visos mintys yra visiškai teisingos, tiek pirmai, tiek antrai versijai.
Kai sužinojau, kad antra dalis vadinsis Full House, galvojau, kad visas veiksmas vyks namo viduje. Aišku, įsivaizduoti tokį didelį namą galbūt sunku, bet prekybos centrą tikrai įmanoma. Deja, Full house yra paskutinės bylos pavadinimas, o veiksmas vyksta mieste.
Kuo ši dalis skiriasi nuo pirmos? Žaidimo kūrėjai pabandė uždėti ikonėles ant bylų, kad padėtų tėvams suprasti ar konkreti byla yra draugiška vaikams, ar nelabai. Mano nuomone, tos ikonėlės nelabai ką reiškia. Jeigu jūs su savo vaikais žiūrite detektyvus, tai šis žaidimas nesukels problemų ir jeigu nežiūrite, galbūt nevertėtų apie jį galvoti.
Vietoj to, kad antrą kartą aiškinčiau apie žaidimo idėją ir emocijas pabandysiu atsakyti į klausimus, kurie jums galėtų kilti.
1) Ar verta pirkti šitą versija? Jeigu jums patiko pirma versija ir norite daugiau to paties – žinoma. Turbūt pakartosiu dar ne vieną kartą, bet žaidimas nepasiūlo nieko naujo. Naujas yra žemėlapis ir bylos, savaime suprantama, bet mechanika yra identiška.
2) Jeigu aš nesu žaidęs žaidimo, ar man būtina ieškoti pirmo? Ne, jūs galite savo pažintį su šiuo žaidimu pradėti nuo bet kurios versijos. Tai yra kaip serialo dalys, kurios visiškai tarpusavyje nesusiję.
3) Ar verta turėti abi dalis? Būtų fainai, jeigu būtų bylos, kurioms reikėtų abiejų žemėlapių, bet kol kas tokių nėra ir neaišku ar apskritai gali būti. Tai yra vienkartinis džiaugsmas išsprendei visas bylas ir viskas, tuomet gali žaidimą parduoti, padovanoti ar pakabinti ant sienos.
Bylos
Kaip ir pirmos dalies atveju pakalbėkime apie bylas. Aš pateikiu: pavadinimą, žaidimo autoriaus sudėtingumo vertinimą, žaidimo dydį, žaidimo trukmę ir savo sudėtingumo vertinimą t. y. ką galvojau tik išsprendęs bylą.
Mano bylų aptarimas padalintas į dvi dalis. Pirmoji sausa, antroji nuoširdūs spoileiriai, taigi, kol kas galite drąsiai skaityti toliau.
The sombrero. Sudėtingumo reitingo neturi. Dydis 5 kortelės. Trukmė 6 minutės. Savo dvasia šita byla primena pirmos dalies pirmą bylą. Realiai situacija identiška tik kitoje vietoje/kitaip nupiešta. Man pasirodė šita byla sąlyginai sudėtinga. Ta prasme, mano nuomone, yra bylų, kurios atrodo lengvesnės.
The watch thieves. Sudėtingumas 2/5. Dydis 6 kortelės. Trukmė 11 minučių. Sudėtingumas normalus. Aišku, kaip pirmai normaliai bylai, galbūt per sudėtinga, bet jeigu esate žaidę pirmą dalį, tai byla turėtų būti gan lengva.
The mugger. Sudėtingumas 2/5. Dydis 5 kortelės. Trukmė 13 minučių. Nesudėtinga, labai patiko.
An every day hero. Sudėtingumas 2/5. Dydis 6 kortelės. Trukmė 10 minučių. Nepatiko, pasirodė banaliai vaikiška. Sunku komentuoti sudėtingumą neatskleidžiant bylos turinio.
Love is in the air. Sudėtingumas 2/5. Dydis 5 kortelės. Trukmė 8 minutės. Labai lengva, sakyčiau turbūt pati lengviausia byla rinkinyje.
Who framed Harry Hawking. Sudėtingumas 3/5. Dydis 5 kortelės. Trukmė 15 minučių. Fantastiška byla, turbūt geriausia rinkinyje. Sprendžiant šitą bylą yra daugiau veiklos/galimybių žiūrėti nei iš tiesų byla prašo.
The philistine. Sudėtingumas 3/5. Dydis 7 kortelės. Trukmė 11 minučių. Man patiko šita istorija, bet aš jai turiu priekaištu, arba kitaip sakant, kitiems žmonėms nebūtinai bus taip lengva išspręsti kaip man.
The emerald of Katmandu. Sudėtingumas 3/5. Dydis 10 kortelių. Trukmė 20 minučių. Byla yra įdomi, tačiau turiu priekaištų, lygiai tokių pačių kaip ir ankstesnei istorijai.
Promoted to the afterlife. Sudėtingumas 3/5. Dydis 5 kortelės. Trukmė 5 minutės. Tai pirma byla, kur esminius momentus visiškai atsitiktinai mačiau anksčiau, todėl išsisprendė labai greitai.
The relegation match. Sudėtingumas 4/5. Dydis 8 kortelės. Trukmė 10 minučių. Sakyčiau labai lengva ir labai linksma. Viena iš smagesnių bylų.
Web of conspiracy. Sudėtingumas 4/5. Dydis 8 kortelės. Trukmė 42 minutės. Neišsprendžiau. Man tiesiog užduotis buvo per daug sudėtinga.
The murdered gallery owner. Sudėtingumas 4/5. Dydis 10 kortelių. Trukmė 25 minutės. Pusę istorijos mačiau, kai sprendžiau kitą bylą, neskaitant to, šita istorija man vis tiek buvo sunki.
Croocked things. Sudėtingumas 4/5. Dydis 8 kortelės. Trukmė 20 minučių. Sudėtinga.
The mysterious disapearence of Lisa Lindt. Sudėtingumas 4/5. Dydis 6 kortelės. Trukmė 30 minučių. Neišsprendžiau. Man tiesiog užduotis buvo per daug sudėtinga.
Three cold corpses. Sudėtingumas 5/5. Dydis 10 kortelių. Trukmė 40 minučių. Sudėtingumo lygis – nesąmonė.
Full house. Sudėtingumas 5/5. Dydis 10 kortelių. Trukmė 30 minučių. Žiauriai sudėtinga. Kaip ir pirmos dalies atveju čia yra daugiau nei vienas potencialus kandidatas į žmogžudystę (šiuo atveju net penki). Pirmos dalies paskutinę bylą gyriau, kaip vieną iš geriausiu ir norėjau tokių daugiau. Šitos bylos atveju emocijos kardinaliai priešingos. Labai nepatiko, per daug sudėtinga.
Sumoje gaunasi 4 valandos ir 26 minučių praleistos prie šitos žaidimo versijos, kas yra beveik identiškas laikas pirmos dalies sprendimui. Jūsų laikas greičiausiai nebus toks pat, bet neturėtų skirtis labai drastiškai.
Pirmos dalies atveju įveikiau viską vienu prisėdimu, kas yra nesąmonė. Šį kartą padalinau į du prisėdimus, tad buvo žymiai smagiau. Vis tik manau, būtų dar geriau žaidimą dalinti į tris ar keturias žaidimo dienas.
Kadangi jau buvau žaidęs pirmą dalį, tai žaidimas manęs nenustebimo, gavau tiksliai tai ko ir tikėjausi. Šitoje vietoje pasakysiu, tai ką sakiau ir pirmo žaidimo apžvalgoje: jeigu bus trečia dalis, nežinau ar ją pirksiu (apie trečia dalį dar nieko nepaskelbta).
Mane erzina, kai apžvalgininkai sako, kad negali pasakyti apie žaidimą, nes bijo sugadinti žaidimo patirtį. Jeigu dar nežaidėte žaidimo sustokite skaityti čia, nes aš noriu papasakoti ką iš tiesų galvoju apie konkrečias bylas.
SPOILERIAI
Viršuje apibūdinau bylas neatskleisdamas siužeto. Dabar pakalbėsiu apie siužeto atskleidimą, todėl neskaitykite čia, jeigu dar nežaidėte žaidimo.
The watch thieves. Nekenčiu, kai nusikaltėliai naudojasi metro, nes tuomet gali atsirasti bet kurioje miesto vietoje. Kadangi, žaidžiau pirmą dalį, tai supratau, jog ženklai virš metro U9 ir t.t. reiškia kokios linijos čia važiuoja/stoja. Jeigu žmogus nuėjo į linija su U9 ženklu, tai reikia ieškoti kitos linijos su tokiu ženklu. Jeigu nebūčiau sprendęs pirmos dalies, nežinau ar būčiau įveikęs šitą užduotį.
The mugger. Fainai, kai žmogus nueina į kirpyklą pasikeisti išvaizdą. Autobusai veikia panašiai kaip metro, tik vietoj raidinių simbolių kaip U9 turi grafinį, pavyzdžiui, kamuolys, nežinau kodėl, bet grafiniai simboliai man lengviau padeda susiorientuoti, nei raidiniai.
An every day hero. Priešingai nei kitos tai nėra istorija, tiesiog atsitiktinis rinkinys gaisrininkų darbų, kas man labai nepatiko. Tarsi šitas buvo sukurta specialiai vaikams: nusikaltimas katė medyje. Rimtai?
Kur gaisrininkai pasistatė savo mašina galima rasti pakankamai nesunkiai, mašina gerokai didesnė nei vienas žmogutis. Iš pradžių išsprendžiau penkias korteles per 5 minutes ir nepastebėjau, kad buvo šešta kortelė, kuri „apjungė“ viską į vientisą istoriją, ta viena kortelė man užtruko maždaug dar penkias minutes.
Love is in the air. Pavadinimas sufleruoja ko reikia ieškoti, bet nežinau ar visi supras. Pagrindinis veikėjas rūko ir jo dūmai palieka širdutės formą visur kur eina. Sakyčiau gana miela istorija ir tinka vaikams. Jeigu lyginsime šitą ir ankstesnę, šita parodo kaip galima padaryti teisingai istorijas tinkamas vaikams, ankstesnė parodo kaip tai daryti neteisingai.
Who framed Harry Hawking. Bičas su snapu gauna maišelį, kurį iškeičia į padirbtus pinigus, o už padirbtus pinigus nusiperka automobilį. Žmogus, kuris davė maišelį Harry taip pat duoda maišelį kitam žmogui, bet paskui išeina iš miesto. Tikrai nuostabus epizodas, pabandykite atsekti visų bylos dalyvių veiklą, net jeigu to byla ir neprašo.
The philistine. Istorija visai nebloga, bet turiu jai priekaištų. Užduoties kortelė sako, kad ant senos freskos buvo atliktas vandalizmo aktas, galvojau, kad grafiti kas nors užpaišė, statybininkai uždažė ar išgriovė dalį… Ne, apmyžo… Rimtai?
Jonas pamatė, kad Boris myža ant freskos ir paskundė jį. Boris pervažiavo Jono katę, už tai Jonas atsikeršijo. Dabar priekaištai. Kur buvo Jonas prieš istorijos pradžią? Bandžiau ieškoti – neradau. Kur buvo moteris su kate prieš nelaimingą įvykį? Bandžiau ieškoti – neradau. Šuolis tarp Jonas randa Boris namus ir Jonas duoda Boris į snukį, mano nuomone, yra per didelis.
Smagu, tai kad viskas yra susiję, bet erzina, tai kad istorija prasideda iš niekur ir neturi priešistorės.
The emerald of katmandu. Turiu priekaištų tokių pačių kaip ir ankstesnei istorijai. Vagis pabėga naudodamas skaldytuvą. Tačiau tarp pakylimo ir nusileidimo vietos nėra nei vieno skaldytuvo. Kodėl?
Web of conspiracy. Neišsprendžiau. Eina sau kokia nesąmonė. Pirmiausiai reikia surasti dvi vietas, kur nušauti žmonės. Pagal duotas instrukcijas aš surandu ne tą vietą. Prie golfo lauko yra dvi žmogžudystės atitinkančios apibūdinimą. Toliau darosi tik blogiau… Sekti nusikaltėlį neįmanoma, nes jis pradingsta. Tiek tos, šiaip ne taip sugebėjau atsekti porelę. Pasirodo jie pastebėjo nusikaltimą, tačiau savo sekimų metu aš nuėjau per toli. Aš turėjau pastebėti, kad jie kalbėjosi su policijos šefu. Nepastebėjau. Abu nusikaltėliai, kuriuos pastebėjo porelė, neina į savo darbo vietas, bet iš karto teleportuojasi. Kodėl? Galiausiai paskutinė kortelė – policijos šefas irgi teleportuojasi… Tokiais atvejais rankos tiesiog nukrinta.
Croocked things. Problematiška. Suradau kur dirba auka, tik todėl kad užduoties ikona buvo bananas, o aš jau anksčiau buvau pastebėjęs vieną kompaniją, kuri užsiima bananų transportavimu. Jeigu nebūčiau sugalvojęs, kad reikia ieškoti bananų, užduotis būtų užtrukusi be proto ilgai ir nežinau ar būčiau išsprendęs. Nors, turiu pripažinti, jog įmanoma atsekti žmones iki jų darbo vietos.
The mysterious disapearence of Lisa Lindt. Neišsprendžiau. Problemų kilo su dviem paskutinėm kortelėm. Pirmiausiai reikėjo pasakyti, kas galėtų norėti pagrobti Lisa. Atspėjau, kad tai yra jos kolega ir nors atsitiktinai buvau nekartą matęs kolegos namus, tačiau dabar, kai reikėjo, nesugebėjau jų rasti. Na, o toliau dar gražiau. Paprastai užduotys yra sekimas personažų veiksmų, bet čia tiesiog reikia padaryti „logiškas“ išvadas, kurių aš nepadariau. Tiesa, tai nėra pirmas atvejis, kai reikėjo padaryti logiškas išvadas. Gaisrininkų byloje taip pat reikėjo padaryti logiškas išvadas kaip rasti padegėją, bet, kadangi, benzino kanistrai badė akis nusikaltimo vietose, tai aš automatiškai nusprendžiau patikrinti degalinę ir taip radau nusikaltėlį. Šį kartą mano mąstymas visiškai nesuveikė ir nepastebėjo to, ką anot autorių turėjau pastebėti.
Three cold corpses. Bylą išsprendžiau labiau atsitiktinai, nes prisiminiau, kad jau buvau anksčiau matęs picos išvežiotoją, o ne logiškai sekdamas judėjimą. Matot, picos išvežiotojas naudojasi motoroleriu, todėl aš apieškojau visas gatves bandydamas surasti kur jis važiavo, o tas parazitas važiavo šaligatviu, todėl pastebėjau visiškai atsitiktinai tik jau išsprendęs bylą.
Full house. Labai nepatiko. Kai kuriuos atsakymus rasti labai lengva, kitur šuoliai tarp veiksmų yra kosminiai. Kaip išsiaiškinti, kad vienas įtariamasis miega su nužudytojo drauge aš neįsivaizduoju.
Apibendrinimas. Mane žavi tai kiek darbo reikia įdėti norint sukurti tokį dalyką. Man patinka paimti atsitiktinį žmogų iš žemėlapio ir sekti jo gyvenimo įvykius. Užduotys, kurias pateikia žaidimas, manęs visai nežavi. Aš šito žaidimo neperku, dėl to, kad smagu spręsti užduotis. Aš jį perku dėl to, kad malonu/įdomu į jį žiūrėti.
Žaidimo trukmė: 120+ min.
Žaidėjų skaičius: 1 – 4.
Sudėtingumas: 1.40 (ypatingai lengvas)
Sukūrimo metai: 2021
Žaidimo kalba: anglų.
Žaidimo kategorija: detektyvas, atidumas/pastabumas, kooperacinis.