Stalo žaidimas. Santorini
Leiskite jums pristatyti Kickstarter sėkmės istoriją. Šio žaidimo Kickstarter kampanija buvo sukurta 2016 metais ir sumušė visus išsikeltus tikslus. Aišku, tai kad žaidimas patiko kitiems žmonėms, neatsako į klausimą ar jūs turėtumėte jį įsigyti. Jeigu jums patiko Quoridor, turėtumėte pasvarstyti ir apie šį žaidimą.
Jeigu skaitysite kur nors kitur arba žiūrėsite video, tai pamatysite, kad žaidimo pagrindą sudaro vandenyno lenta, ant kurios dedasi plastikinis kalnas, ant kurio deda žaidimo žolė. Mano žaidimo versija neturi vandenyno lentos… Kalnas atrodo gražiai vizualiai, tačiau niekaip neįtakoja žaidimo proceso, plius žaidimo žolė sunkiai laikosi ant plastikinio kalno. Porą kartų pabandęs uždėti, kalną tiesiog numečiau iš šoną, jis niekam nereikalingas. Nesupykčiau jeigu jo nebūtų.
Dabar pakalbėkime apie patį žaidimo procesą, kuris atrodo genialiai paprastas. Kiekvienas žaidėjas turi po dvi figūrėles. Figūrėlė paeina vieną langelį ir pastato vieną pastato aukštą. Paprasta.
Figūrėlė gali eiti į bet kurį laisvą vieną iš aštuonių gretimų langelių (jeigu stovi lentos krašte, gretimų langelių yra mažiau). Figūrėlė gali užlipti, tačiau tik vieną aukštą. Figūrėlė gali nulipti neribotą aukštų kiekį. Statyti taip pat galima į vieną iš aštuonių gretimų langelių. Galima statyti bet kurį aukštą, būnant bet kuriame aukšte, tačiau turi statoma eilės tvarka. Pirmiausiai pirmas aukštas, jei pirmas pastatytas tik tuomet antras. Mėlynas stogas gali būti statomas tik ant trečio aukšto.
Norint laimėti žaidimą viena žaidėjo figūrėlė turi užlipti į trečią aukštą. Jeigu pastatas uždengtas stogu, tuomet ant jo negali užlipti joks žaidėjas.
Toks yra pagrindinis žaidimas ir po kažkiek kartų jį pažaidus, greičiausiai atsibostų. Tačiau originaliame Kickstarter žaidimas taip pat įtraukė devynias graikų dievų kortas. Aišku, po to kai žaidimas sumušė visus tikslus prisidėjo dar 43 dievų kortelės. Mano žaidimo dėžė turi 30 dievų.
Kalbant apie dievus, tai… Dievų paaiškinimai yra trumpi ir kartais gali būti suprasti dviprasmiškai. Todėl ištraukus kiekvieną dievą reikia išdiskutuoti su kolega/priešininku kaip bus suprasta ta galia. Be abejonės dievai tikrai paįvairina žaidimą, tačiau sakyčiau ne visos dievų poros dera.
Aš dar nepasakiau, bet iš užuominų jau galėjote suprasti, kad tai žaidimas skirtas dviem žmonėms. Žaidimo taisyklėse yra parašyta paryškintu šriftu, jog rekomenduoja dviem žaidėjams. Tačiau taip pat pridėtos taisyklės trim ir keturiems. Trijų atveju yra dar viena žaidėjų pora. Žaidimas tampa šiek tiek chaotiškas ir pergalė yra labiau sėkmės nei strategijos dalykas. Keturių žaidėjo atveju, reikia žaisti komandomis du prieš du. Pačiam neteko išbandyti.
Neskaitant išsakytų kelių priekaištų, aš tikrai rekomenduoju įsigyti šį žaidimą dviem žaidėjams.
Žaidimo trukmė: 10 - 20 min.
Žaidėjų skaičius: 2-4.
Žaidimo kalba: anglų, vokiečių.
Žaidimo kategorija: strategija – miesto statymas.