Stalo žaidimas. Quoridor

Nors tai ne kortos, nesu tikras ar šį žaidimą reiktų vadinti stalo žaidimu. Ar šachmatai yra stalo žaidimas? Šį žaidimą galima pavadinti neturtingu žmonių šachmatais.

Žaidimas yra labai paprastas. Jį sudaro 9x9 dydžio lenta, dvidešimt medinių lentelių ir keturios figurėlės. Taip, šį žaidimą galima žaisti keturiese, tačiau žaidimas tuomet tampa labai chaotišku, sunku nuspėti kas laimi ir laimėtoju greičiausiai tampa per klaidą. Žaisti keturiems galima, bet nerekomenduoju.

Visai kas kita yra žaidimams dviem. Tai yra dviejų žmonių logikos ir pastabumo dvikova. Kaip šachmatai, tik paprasčiau ir greičiau.

Kiekvienas žaidėjas gauna po figurėlę ir dešimt lentelių. Žaidėjai pradeda žaidimą priešingose žaidimo lentos pusėse. Žaidimą laimi tas, kuris pirmas pasiekia priešininko pusę. Medinės lentelės gali būti naudojamos užtverti kelią priešininkui arba pasigerinti priėjimo sąlygas sau. Tačiau svarbu, kad priešininkas nebūtų užtvertas aklai, visuomet privalo egzistuoti bent vienas kelias pasiekti tikslą žaidėjui.

Praktinis patarimas: dažniausiai pralaimi žaidėjas, kuris pirmas pradeda statyti tvoras. Taigi bet kuriuo žaidimo momentu galima pasitikrinti, jeigu turi daugiau kortelių, greičiausiai laimi.

Rekomenduoju įsigyti tiems kas mėgsta dvikovas.

Žaidimo trukmė: 15 min.

Žaidėjų skaičius: 2, 4.

Žaidimo kalba: taisyklės yra lietuvių plius dar 33 kalbomis.

Žaidimo kategorija: strategija – pastabumas.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)