Stalo žaidimas. Turing machine

Tai nėra žaidimas, tai yra galvosūkis, kurį galite įsigyti stalo žaidimų parduotuvėje. Tai yra patirtis, kurios nelabai turiu su kuo palyginti, bet galiu įvertinti.

Kartais žmonės klausia: ar stalo žaidimai gali mokyti? Taip, šis žaidimas galėtų mokyti logikos pagrindų.

Pati idėja yra nerealiai geniali, bet tai nereiškia, kad patirtis yra smagi. Didžiausia šito žaidimo problema, kad tai yra pilnai analogininis žaidimas. Norėdami pasiruošti pirmai užduočiai ant stalo turite padėti pagrindinį šešiakampį. Tuomet turite surasti keturias sąlygų korteles. Kitose užduotyse jų gali būti net šešios. Iš viso yra ~40 sąlygų kortelių ir nėra taip, kad galvosūkiui jūs paimsite 1,2,3,4. Ne, jos bus išsimėtę po visą rėžį. Tuomet turi surasti keturias sąlygų patikrinimo korteles, kurių yra turbūt koks šimtas. Žodžiu daug. Pasiruošimas vienam galvosūkiui užtruks kokias 5-10 minučių ir tai nėra smagu. Ieškoti teisingų kortų niekada nėra smagu.

Didžiausia mano problema, kad galvosūkio sprendimas užtruks 5-10 minučių arba, kitaip sakant, galimai pasiruošimas galvosūkiui užtrunka ilgiau nei pats sprendimas. Tai kaip spręsti tuos galvosūkius?

Žaidime yra kortelės nuo 1 iki 5, jos yra trijų spalvų (bei pažymėtos skirtingų formų simboliais). Teisingas atsakymas gali būti 111, 123, 544 ir panašiai. Atsižvelgiant į sąlygas kiekvienas žaidėjas pasirenka tris korteles. Kortelės yra iškarpytos taip, kad visuomet suformuoja tik vieną skylutę. Prie pasirinktos kombinacijos pridėjus sąlygos tikrinimo kortelę žaidėjas pamatys raudoną X arba žalią varnelę. Kai pasirinkta kombinacija tenkina visas sąlygas, tai ir yra teisingas atsakymas.

Aš norėčiau spręsti tokius galvosūkius ir man būtų įdomu, jeigu tik kas nors kitas už mane sudėliotų tą galvosūkį. Bet pats dėlioti galvosūkių visai nenoriu.

Pakalbėkime apie kitas žaidimo problemas. Žaidimas ateina su trim skaičių rinkiniais, kodėl žaidimas skirtas 4 žaidėjams? Jeigu būtų vienas rinkinys suprasčiau, nors žaidimas užtruktų ilgai. Jeigu būtų du rinkiniai, tai galvočiau, kad žaidėjai turi dalintis pusiau, bet trys… Neįsivaizduoju kokia logika vadovavosi leidėjas įdėdamas tik po tris rinkinius… Tuo pačiu, kodėl žaidimas skirtas nuo 1 iki 4 žaidėjų, o ne nuo 1 iki 6, jeigu jau nesvarbu, kiek rinkinių kortelių leidėjas deda į dėžę?

Jeigu būtų keturi rinkiniai, tai visi žaidėjai galėtų pasidalinti korteles ir varžytis, kas greičiau per laiką išspręs galvosūkį, dabar gali varžytis tik per ėjimus. Tačiau tai yra problema, nes vienas žaidėjas gali galvoti penkias minutes ir išspręsti galvosūkį per tris ėjimus. Kitas žaidėjas gali galvoti dvi valandas ir išspręsti galvosūkį per du ėjimus.

Kita problema, kad taisyklių knygutėje yra vos 20 galvosūkių, norėtųsi, kad būtų bent 50. Tiesa, knygutė sako, kad daugiau galvosūkių yra internete, bet jeigu kas nors ras šitą žaidimą po dešimt ar dvidešimties metų, kokia tikimybė, kad svetainė vis dar egzistuos? Galimai svetainė bus uždaryta po 5 metų. Taigi, ateities žaidėjas turės tik nedidelį galvosūkių skaičių.

Jeigu jau kalbu apie galvosūkius, kodėl atsakymai yra parašyti tame pačiame puslapyje kaip galvosūkiai? Kodėl negalėjo būti parašyti kitame? Tu gali pamatyti atsakymą netyčia to net nesistengdamas.

Sėkmė. Galima matematiškai paskaičiuoti kokia tikimybė iš pirmo karto atspėti teisingą skaičių, ar iš antro… Aš to nedarysiu, tik pasakysiu, kad atrodo, jog sėkmės tikimybė yra gana didelė. Aš pats kelis lengvus galvosūkius atspėjau iš antro karto, tačiau logiškai trūko argumentų kodėl pasirinkau būtent tokius skaičius.

Kalba. Deja, taisyklės (ne žaidimo, bet logikos kortelių) parašytos anglų kalba, lengvesnes galima suprasti iš iliustracijų, bet sunkesnes net ir mokant anglų kalbą suprasti sunku. Nesakau, kad neįmanoma žaisti nemokant anglų kalbos, bet bus sudėtinga.

Apibendrinkime. Šis žaidimas tikrai nėra kiekvienam, bet jeigu jūs esate linkęs į programavimą, tai jums turėtų patikti. Jeigu jūs esate linkęs į socialinius mokslus ir programavimas jums įdomus tiek pat kiek stebėjimas kaip žolė auga, tuomet šis žaidimas tikrai ne jums.

Žaidimo trukmė: 5-20min.

Žaidėjų skaičius: 1-4.

Sudėtingumas: 2.40 (nesudėtingas).

Sukūrimo metai: 2022

Žaidimo kalba: anglų.

Žaidimo kategorija: logika, galvosūkis.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)