Knyga. Eve Forward - Animistas

Animistas – tai toks žmogus, kuris gali valdyti gyvūnus. Nors ne... Žmogus, kuris gali valdyti gyvūnus vadinamas Tarzanu.... Animistas, tai toks žmogus, kuris gali susieti savo sielą su vienu konkrečiu gyvūnu, visam to gyvūno gyvenimo laikui. Animistas taip pat gali stebėti ETerį ar aplinkui nevyksta magijos įsikišimas, tačiau pats negali atlikti nieko magiško, kadangi nemoka burti.

Aleksas yra ne paprastas žmogus – jis vergas. Neturtingi tėvai pardavė Aleksą vergų pirkliams, o Animistų koledžas pamatęs, jog vaikas labai talentingas jį išpirko ir apmokė. Baigęs mokslus Aleksas keliaudamas po pasaulį privalo susirasti savo gyvūną – animą, tuomet grįžti atgal į koledžą atidirbti savo skolą ir tik tuomet jis taps laisvas.

Pirma pastaba. Koledžas šiaip sau paleidžia vergą į pasaulį ir tikisi, kad jis grįš? Įsivaizduokite, kad Aleksas susieja sielą su vežliu. Vėžliai gyvena po kelis šimtus metų. Deda skersą ant Koledžo ir ramiai sau gyvena, kokioje nors jūros pakrantėje.

Bet grįžkim prie knygos. Aleksas svajoja susisieti su tigru ar kokiu nors kitu pavojingu gyvūnu, kad taip kompensuotų savo išvaizdos trūkumą ir galėtų nukabinti visas panas. Deja, likimas jam nebūna dosnus, jis patiria daug nelaimių ir tuomet knyga baigiasi.

Yra super talentingas herojus ir ką jis veikia? Nieko! Tokios nuobodžios knygos neskaičiau nuo... Paskutinė skaityta tokio nuobodumo fantastinė knyga vadinosi – Fizikos vadovėlis, kvantų teorija ar kažkas panašaus...

Jeigu aš nusipirkčiau žiurkėną (atsiprašau už spoilerį) ir aprašyčiau savo gyvenimą, tai gautųsi tokia pati istorija, tik vietoj dolfinų būtų jachtos, o vietoj tručių – motociklai.

Kažkur girdėjau mintį, kad jeigu iš istorijos galima išmesti epizodą ir istorija vis tiek būna suprantama, tuomet tas epizodas nereikalingas. Pirmuose 200 puslapių apskritai joks veiksmas nevyksta. Spoileris. Per visą knygą esančių įvykių skaičių galima suskaičiuoti ant pirštų: baigia koledžą, susiranda animą, sutinka daktarą, apanka. Viskas, keturi įvykiai ir tam papasakoti reikėjo 300 puslapių?!

Šita knyga, man kažkuo primena Eragoną, galbūt todėl kad šitos knygos autorė 15 metų mergaitė? Čia ne teiginys, čia tik spėjimas.

Mano vertinimas:

– idėja gera, pasaulis originalus, istorija neverta popieriaus ant kurio atspausdinta.

Brukštelk žinutę