Knyga. Piers Anthony - Chtonas

Chtonas – tai šiurpiausias galaktikos kalėjimas. Iš jo neįmanoma pabėgti. Čia kaliniai kasa labai visur vertinamus granatus, už kuriuos gauna maistą. Nėra granatų, sargyba nenuleidžia maisto. Šį kalėjimą patenka Atonas Penktasis, tačiau ši istorija yra ne tik apie kalėjimą.

Antroji knygos linija pasakoja apie Atono meilę minjonetei. Minjonetė - tai pasakiško grožio moteris, nimfa, tačiau su iškreiptu telepatiniu pasaulio suvokimu: jinai jaučia meilę, kai ją skaudina, muša ir jaučia skausmą, kai ją myli. Atonas bastosi po galaktiką bandydamas surasti savo meilę ir suprasti, kodėl jinai bėga nuo jo.

Knyga yra visiška šyza. Veiksmo laikas ir vieta šokinėja pirmyn ir atgal, kartais dalis epizodų būna tiesiog praleisti. Ir tiesiog turi sekti autoriaus mintis. Šitos knygos suprasti blaivia galva yra neįmanoma. Tarkim ar knygos pabaiga buvo paskutinis skyrius ar prieš paskutinis? Laiko prasme turėtų būti prieš paskutinis, bet išbaigtumo prasme, tai turbūt žino tik pats autorius.

Tai yra originalios dvilogijos pirma dalis, tačiau Charles Platt yra parašęs dar dvi. Ar reikėtų viską traktuoti kaip keturių dalių ciklą?

Mano vertinimas:

– knyga skaitosi lengvai ir mano nuostabai maloniai, tačiau logikos tikėtis neverta.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)