Knyga. Robert A. Heinlein - Žvaigždžių žvėris

Skaitydamas paskutinę šito autoriaus knygą buvau gerokai nusivylęs, tačiau ši knyga mane maloniai nustebino. 

Aprašas ant nugarėlės iš principo yra teisingas, tik pagrindinis veikėjas yra Džonas Tomas Stiuartas XI, o ne 21.

Vienos iš pirmųjų kosminių misijų metu Džonas Tomas IX iš kelionės slapta parsivežė keistą ateivių padarą ir pavadino jį Šlumšiu. Dabar tą padarą prižiūrėjo Džonas Tomas XI. Šlumšis turėjo aštuonias kojas, kurios vienos storis kaip statinė, o jis pats buvo vieno aukšto namo dydžio. Kažkodėl aš jį įsivaizduoju kaip peraugusį vikšrą.

Į Žemės planetą atskirdo ateivių hrošijų rasės laivas ir pareikalavo gražinti iš jų pagrobtą vaiką arba jie sunaikins visą planetą. Ar Šlumšis ir yra dingęs ateivių vaikas? Kaip diplomatai išspręs kilusį konfliktą? Apie tai skaitykite knygoje.

Knygos pasaulis man kažkodėl primena Futuramą. Įsivaizduokit darbo stalas, ant kurio mirksi įvairios lemputės, pro vamzdį ant stalo krinta dokumentai, kuriuos reikia perskaityti ir įvertinti, o kitame stalo gale yra kitas vamzdis į kurį įdėti patvirtinti dokumentai iškeliauja į archyvą ar dar kur nors. Knyga parašyta 1954 metais, todėl apie kompiuterius nė žodžio, tačiau aš nenusivylęs, kaip tik priešingai man patinka toks pasaulis. Tačiau nejučia kylą klausimas: galbūt tokią knygą reiktų priskirti fantasy, o ne science fiction kategorijai? Pagalvokite patys: jokių kompiuterių, tik popieriniai dokumentai, bylos, archyvai, elfai, juk viskas taip gražiai dera ar ne?

Knygos trūkumai. Kažkaip šešiolikmetė knygoje yra gerokai protingesnė už gyvenimo mačiusią vištą... Norėjau pasakyti moterį. O politikai, čia jau pagal fantastų standartą, visi yra mulkiai.

O dabar dėmesio spoileris: knyga baigiasi vestuvėmis. Visai kaip meksikietiškos muilo operos.

Mano vertinimas:

– įdomi, įtraukianti istorija, puikus autoriaus humoro jausmas, nuostabus pasaulis, paskaitykite.

Brukštelk žinutę