Stalo žaidimas. Draftosaurus
Tai yra antras dizainerio Antoine Bauza žaidimas mano kolekcijoje. Pirmasis – Takenoko. Ar yra kas nors bendro tarp šių žaidimų? Labai gražios iliustracijos ir originalios žaidimų temos.
Šitame žaidime žaidėjai kuria dinozaurų zoologijos sodą. Per daug nedžiūgaukite dėl žaidimo temos, nes tai yra fileris. Viena žaidimo partija trunka apie 15 minučių, taigi, žaidimas tikrai nėra tematiškas. Žaidime yra net šešių rūšių, skirtingų spalvų bei formų medinės dinozaurų figūrėlės. Jeigu reikia priežasties žaidimo įsigijimui, geresnės nesugalvosite.
Žaidimas yra labai paprastas. Kiekvienas žaidėjas ištraukia po šešis dinozaurus iš maišo atsitiktinai. Tuomet pirmasis žaidėjas išrita kauliuką, kuris nurodo visiems žaidėjams, kur jie turi padėti vieną dinozaurą. Pirmas žaidėjas gali ignoruoti kauliuko reikšmę.
Kai visi žaidėjai padėjo po dinozaurą, likę dinozaurai bei kauliukas persiunčiami pagal laikrodžio rodyklę ir taip kartojama kol visi dinozaurai išdėliojami. Tuomet ištraukiami dar šeši dinozaurai ir procesas pakartojamas. Kai visi žaidėjai išdėliojo dvylika dinozaurų, skaičiuojami taškai.
Žaidimas ateina su dvipusėmis lentomis. Mano nuomone vasaros pusė yra lengvesnė nei žiemos, bet žiemos pusė yra įdomesnė. Kiekvienoje pusėje yra po šešis narvus padėti dinozaurams, tačiau kiekvienas narvas turi unikalias taisykles už ką jis duoda taškus. Pavyzdžiui viename narve galima padėti tik tris dinozaurus, jeigu žaidimo gale yra trys dinozaurai, žaidėjas gauna 7 taškus. Kitas narvas leidžia dėti tik tos pačios rūšies dinozaurus ir kiek taškų gauni priklauso nuo to kiek dinozaurų žaidėjas padėjo.
Kaip tokiam paprastam žaidimui aš turiu, labai daug priekaištų. Pirmiausiai, taisyklių knygutė yra šlamštas. Tik trys iš šešių kauliuko reikšmių nesutampa su tomis, kurios pavaizduotos taisyklių knygutėje. Dvi yra nedideli grafiniai padailinimai, kas nėra didelė problema, tačiau viena reikšmė yra visiškai kitokia. Kaip tai atsitinka?
Toks jausmas, kad originali taisyklių knygutė buvo parašyta prancūziškai, o tuomet vokietis ją išvertė į anglų kalba. Kai kurie sakiniai knygutėje suformuoti taip, kad net amerikietis (taip, aš žaidžiu žaidimus su amerikiečiu) negalėjo paaiškinti, kas ten parašyta. Kai žaidime yra šešios taisyklės, bet vieną reikia susigalvoti pačiam, tai čia gaunasi, kad aš sukūriau 17% žaidimo.
Kalbant apie tuos mielus dinozaurus… Maniškiai yra sutrūkinėję ir šiaip atrodo kaip padaryti iš atliekų. Gerai, ne visi, tik keli ir man tai netrukdo žaisti, bet priekaištus dėl to aš tikrai išsakysiu.
Žaidimo taisyklės sako, kad žaidėjai turi paimti dinozaurus į savo rankas ir taip slėpti nuo kitų žaidėjų. Rimtai? Pavyzdžiui Cubitos turėjo beprasmes dėžutes, šitame žaidime nedidelė dėžutės atliktų savo rolę tobulai. Tiesa pasakius, aš nusipirkau vienkartinius dubenėlius iš senukų, atsižvelgiant į tai, kad reikia nuolatos perdavinėti tuos dinozaurus, šis sprendimas labai pasiteisino.
Pakalbėkime apie sėkmę žaidime. Tiesa pasakius, visas žaidimas yra tik sėkmė ir nulis strategijos. Pirmiausiai turi ištraukti šešis dinozaurus iš maišo – sėkmė. Toliau iš tų šešių tu gali padėti tik vieną ir tuomet gausi kolegos dinozaurus – vėl sėkmė. Vienintelis dalykas kas nėra sėkmė – tai, kad žaidėjas ritantis kauliuką gali ignoruoti jo reikšmę. Žaidimo pradžioje tai beveik neduoda jokio pranašumo. Žaidimo gale, tai gali duoti daug taškų.
Žaidime taisyklių yra nedaug ir jeigu kas nors gali jas paaiškinti, tuomet žaidimą gali žaisti ir žmonės nemokantys kalbos. Ant dėžutės parašyta, kad žaidimą galima žaisti nuo 8 metų. Aš neturiu vaikų, kad patikrinčiau šitą teoriją, bet žaidimas yra tikrai paprastas. Net ir taškų skaičiavimo dalis nėra labai sudėtinga.
Tai koks mano verdiktas? Tai yra žaidimas pradedantiesiems, bet pradedantiesiems taip pat reikia gerų taisyklių knygučių, nes siaubinga pirma patirtis gali atbaidyti visam gyvenimui, todėl aš šito žaidimo negaliu niekam rekomenduoti. Jeigu ieškote greito žaidimo keturiems žaidėjams pabandykite Love Letter, o jeigu kitokiam skaičiui Point Salad.
Žaidimo trukmė: 15 min.
Žaidėjų skaičius: 2-5.
Sudėtingumas: 1.26 (labai lengvas).
Sukūrimo metai: 2019
Žaidimo kalba: anglų.
Žaidimo kategorija: dinozaurai, kauliuko ridenimas, kolekcionavimas, sėkmė.