Penkiolika stalo žaidimų dviem žaidėjams
2020 metais paskelbiau stalo žaidimų dviem žaidėjams top, kadangi, nebuvau daug žaidęs dviem žaidėjams, tai topą sudarė viso labo 7 žaidimai. Šiandien norėčiau paskelbti atnaujintą sąrašą.
Savaime suprantama, sąrašas yra subjektyvus ir sudarytas tik iš žaidimų, kuriuos aš žaidžiau.
Yra dviejų tipų stalo žaidimai. Žaidimai, kurie skirti tik dviem žaidėjams. Žaidimai, kurie skirti grupei žaidėjų, bet juos galima žaisti ir dviem žaidėjams. Teoriškai būtų galima sudaryti du sąrašus, tačiau aš vis dar nesu žaidęs tiek daug žaidimų, taigi, vienas sąrašas.
Pirmiausiai einantis skaičius nurodo vietą tope. Skliautuose (leidėjo nurodytas žaidėjų skaičius ).
15) Santorini (2-4). Nors ant žaidimo yra sakoma, kad galima jį žaisti daugiau nei dviem žaidėjams, tai yra melas. Šis žaidimas turėtų būti žaidžiamas tik dviejų žaidėjų ir jokiu būdu nedaugiau. Tai yra smagus 3D galvosūkis. Dievų kortos užtikrina, kad kiekviena žaidimo partija jausis unikaliai. Didžiausias trūkumas, tai žaidimo supakavimas po žaidimo. Daugiau apie žaidimą.
14) Quoridor (2,4). Dar vienas žaidimas, kurį turėtų žaisti tik du žaidėjai, nors ant dėžutės sakoma kitaip. Iš pirmo žvilgsnio šis žaidimas yra labai paprastas, tačiau jame tiek daug strategijos... Su tuo pačiu žmogumi galima žaisti dešimt kartų ir vis tiek bus įdomu. Daugiau apie žaidimą.
13) Thrive (2) – šachmatų tipo žaidimas su evoliucionuojančiomis figūromis. Žaidimo pradžioje visos figūros gali eiti tik vieną langelį į priekį, tačiau eigoje jos tobulėja ir gali pradėti vaikščioti per du langelius, ne tik į priekį, bet ir iš šoną ar net įstrižai. Savo jausmu jis man labai primena Quoridor. Daugiau apie žaidimą.
12) Carcassonne (2–5) – esu žaidęs šį žaidimą su įvairiu žaidėjų skaičiumi ir stebėtina, kad nepriklausomai nuo žaidėjų skaičiaus jis žaidžiasi vienodai. Tiesa, kalbant apie taškus, žaidžiant dviese paprastai taškai būna ~100, tuo tarpu žaidžiant penkiese, taškai siekia tik 50+. Žaidžiant dviese viena partija gali būti įveikta per 20 minučių, tuo tarpu penkiese, greičiausiai reikės valandos. Tai labai puikus žaidimas pradedantiesiems, todėl jis patenka į daugelį mano top. Daugiau apie žaidimą.
11) Ticket to Ride: London (2-4). Aš negalėjau patikėti, kad Ticket to ride galima sužaisti per 15 minučių ir tai bus įdomus žaidimas. Taip, originalų Ticket to ride taip pat galima žaisti dviese, bet aš to niekada nerekomenduočiau. Tačiau šitas žaidimas dviem žaidėjams pats tas. Daugiau apie žaidimą.
10) Point Salad (2-6). Tai yra labai paprastas žaidimas. Žaidėjas savo ėjimo metu gali paimti dvi daržoves arba vieną taisyklės kortą. Ir šituo sakiniu aš paaiškinau beveik visas taisykles. Tai greitas ir nedaug užimantis žaidimas, todėl jį galima pasiimti į kelionę. Daugiau apie žaidimą.
9) Ultra-Tiny Epic Galaxies (1–5) – lengvas žaidimas kosmoso tematika telpantis į kišenę, ko dar reikia? Aš rekomenduočiau šį žaidimą pradedantiesiems. Žaidime riti kauliukus ir atlieki veiksmus priklausomai nuo išsiritusių reikšmių. Įdomiausia žaidimo dalis, kad veiksmus gali atlikti ir kito žaidėjo ėjimo metu. Daugiau apie žaidimą.
8) Ginkopolis (2-5) – iš pirmo žvilgsnio šito žaidimo taisyklės atrodo sudėtingos ir prireiks laiko jas perprasti. Žaidime yra didelis sėkmės faktorius, jeigu tau nesiseka, nieko nepadarysi, jeigu sekasi gali surinkti dvigubai daugiau taškų nei kitas žaidėjas. Kuo daugiau žaidėjų tuo sėkmės faktorius yra didesnis, todėl nemanau, kad verta šitą žaidimą žaisti su daugiau nei dviem žaidėjais. Daugiau apie žaidimą.
7) Space Base (2-5) – risk kauliukus tam, kad užkariautum kosmosą. Skamba labai paprastai, bet, deja, žaidime yra keletas keistų taisyklių, dėl ko šito žaidimo nerekomenduoju pradedantiesiems.
Risdamas kauliukus žaidime gauni resursus ne tik savo ėjimo metu, bet ir kitų žaidėjų žaidimo metu, todėl mano nuomone šis žaidimas yra geriausias su dviem, maksimum trim žaidėjais. Daugiau apie žaidimą.
6) Paperback (2-5). Šitame žaidime reikia kurti žodžius ir žaidimo trukmė labai stipriai priklauso nuo žaidėjų skaičiaus, todėl žaisti dviem gali būti smagiau nei su didesne grupe. Didžiausias žaidimo trūkumas, kad jis yra anglų kalba t. y. reikia kurti angliškus žodžius ir daugelis lietuvių labai greitai supras koks ribotas yra jų žodynas. Jeigu tu nesi vienas iš tų lietuvių, tuomet tai yra labai nuostabus žaidimas. Daugiau apie žaidimą.
5) Cacao (2-4) - Šis žaidimas turi įdomią mechaniką – darbininkai yra nupiešti ant kortelių. Pagal idėją jis panašus į Carcassonne t. y. žaidimo metu žaidėjai kuria žaidimo lentą, taigi, jeigu patiko Carcassone, pabandykite šitą. Šis žaidimas yra šiek tiek sudėtingesnis, bet nedaug, todėl neturėtų išgąsdinti. Daugiau apie žaidimą.
4) Gizmos (2-4) - paprastas variklio kūrimo tipo žaidimas su rutuliukais. Rutuliukai, tikrai atkreips visų dėmesį į žaidimą. Žaidimas prasideda lėtai, bet gale atrodo, kad gali kalnus nuversti. Daugiau apie žaidimą.
3) Istanbul (2–5) – tai yra vienas iš sudėtingesnių žaidimų šitame tope, aš sakyčiau dviese jis žaidžiasi net gi smagiau, nei trise. Žaidimo tikslas yra pirmam surinkti tam tikrą rubinų skaičių. Žemėlapis susideda iš atsitiktinai išmaišytų 16 kortelių, kas daro kiekvieną partiją vis kitokią: viena lengvesnė, kita sudėtingesnė. Daugiau apie žaidimą.
2) Onitama (2). Tai tarsi mini šachmatai. Žaidime labai daug strategijos ir pamačius iš pirmo žvilgsnio gali išgąsdinti daugybę žmonių, vis dėl to sudėtingumo prasme iki tikrų šachmatų šitam žaidimui yra toli. Ilgą laiką tai buvo pats geriausias žaidimas dviem mano kolekcijoje, bet šiandien jis yra antroje vietoje. Daugiau apie žaidimą.
1) Yinsh (2). Jei Onitama lyginu su šachmatais, tai šį žaidimą noriu lyginti su šaškėmis. Kaip ir Onitama atveju, taisyklės labai paprastos, tačiau žaidimas yra labai įdomus. Yinsh žaidime yra daugiau strategijos ir visiškai nėra sėkmės, tačiau kartais atrodo, kad tau tikrai sekasi. Jeigu niekada nežaidėte abstrakčios strategijos žaidimų, tai yra geriausias žaidimas jums pabandyti tokio tipo žaidimus. Daugiau apie žaidimą.
Du žaidėjai yra toks keistas skaičius. Kai nori įsigyti žaidimą pradedi galvoti: galbūt aš norėčiau žaisti su savo antra puse ir galbūt kartais norėčiau pasikviesti draugų, kokį žaidimą aš turėčiau pirkti? Teisingas atsakymas yra: jūs turėtumėte pirkti du žaidimus. Iš to kas yra šitame tope, penkiese galima žaisti: Paperback, bet žaidimas užtruks be proto ilgai; keturiese galima žaisti: Istanbul; trise galima žaisti: Gizmos, Cacao, Space base, Ticke to ride: London. Point salad ir Carcassonne yra unikalūs žaidimai, tuo kad juos galima žaisti su bet kokiu žaidėjų skaičiumi, bet savo ruožtu jie yra labai lengvi žaidimai, todėl gali greitai pabosti.
Na, o jeigu jums kyla abejonių ar klausimų, nebijokite man parašyti.