Stalo žaidimas. Mint works

Tai yra mažiausias žaidimas mano kolekcijoje šiuo metu. Jis telpa į kišenę. Vis dėl to šio žaidimo idėja man patinka labiau nei pats žaidimas.

Šio žaidimo idėja yra, kad amerikiečiai turi metalines mėtinukų dėžutes. Šio žaidimo dėžutė yra būtent tokio dydžio, o pagrindinis žaidimo komponentas – darbuotojai yra mėtinukų formos. Žodžiu, nerodykite šito žaidimo vaikams, nes suvalgys žaidimo komponentus. Kita vertus, jeigu pamesite detales, galite jas pakeisti mėtinukais.

Dėl perspektyvos žaidimo dėžutė šalia standartinės kortos.

Žaidimas turi dešimt kortelių, kurios yra įdarbinimo vietos. Šešios yra standartinės ir keturios yra papildomos. Galima žaisti be papildomų, galima pasirinkti dvi, taip teoriškai padidinant žaidimo įvairovę, bet realiai iš tokios mažos dėžutės įvairovės tikėtis neverta.

Kokie yra tie standartiniai veiksmai? Gamintojas kainuoja vieną mėtinuką, o duoda du mėtinukus. Realiai tai turi būti pirmas veiksmas, imti kažką kito verta tik labai išskirtiniais atvejais.

Lyderystės taryba kainuoja vieną mėtinuką, o duoda vieną mėtinuką ir pirmo žaidėjo žetoną. Žaidžiant dviese labai retai kada pirmas žaidėjas turi pranašumą. Žaidžiant didesniam skaičiui žaidėjų, paskutinis gali likti be gerų pasirinkimų (pvz. be gamintojo vietos), todėl yra didelė motyvacija nebūti paskutiniu.

Tiekėjas leidžia įsigyti pastato planą (apie tai vėliau), planai kainuoja nuo vieno iki penkių mėtinukų.

Statybininkas leidžia pastatyti turimą planą. Statymas visuomet kainuoja du mėtinukus.

Dar dvi kortos būna neaktyvios. Norint jas aktyvuoti vienas žaidėjas turi pastatyti pastatą, bet tai reiškia, kad tam tikrose partijose nei vienas iš šių pastatų nebus aktyvuotas.

Neaktyvūs pastatai yra pardavėjas ir loterija.

Loterija kainuoja tris mėtinukus ir leidžia paimti viršutinį planą iš planų kaladės. Tačiau žmogui, kuris pastatė loteriją, jeigu šiuo pastatu buvo pasinaudota, loterija duoda du mėtinukus. Kitaip sakant, jeigu pats pasinaudoji, tai realiai tau naujas planas kainuoja tik vieną mėtinuką, o gali gauti net penkių vertą planą. Loterijos savininkas niekada nepralaimi. Kiti žaidėjai sumokėję tris mėtinukus gali gauti planą vertą vieno. Tai yra nereali idėja, bet, deja, žaidime jinai nelabai pasijaučia, nes žaidimas tiesiog yra per trumpas.

Pardavėjas kainuoja vieną mėtinuką, bet duoda du t. y. visai kaip gamintojas. Skirtumas tas, kad jeigu pastatu buvo pasinaudota, jo savininkas gauna vieną mėtinuką. Taigi, kaip ir loterijos atveju, pastatu labiausiai apsimoka naudotis jo savininkui.

Pakalbėkime apie papildomas kortas. Apsikeitimo susirinkimas leidžia pakeisti planą iš rankos su viena iš atversta korta. Jis kainuoja du, tai teoriškai įmanoma vieno vertės planą iškeisti į penkių vertės planą, bet aš nemanau, kad žmonės kada nors naudojasi šita kortele.

Laikino įdarbinimo agentūra, leidžia pasinaudoti jau užimta korta mokant vienu resursu daugiau nei originali vieta. Šita vieta nebus dažnai naudojama, tik tuomet, kai labai nori laimėti būtent šituo ėjimu. Visais kitais atvejais gali palaukti kito ėjimo kol atsilaisvins užimtos vietos.

Minios finansuotojas iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip geriausia korta. Jinai kainuoja tik vieną mėtinuką, bet duoda tris tam, kuris atliko veiksmą ir po vieną visiems kitiems žaidėjams. Žaidžiant dviese, šita korta duoda labai didelį pranašumą pirmam žaidėjui, esant didesniam žaidėjų skaičiui, šita korta dažniausiai nesuteikia niekam jokio pranašumo, tik išlygina situaciją paskutiniam žaidėjui. Matot, jeigu tu eisi pas gamintoją ir gausi du mėtinukus, o kas nors kitas eis pas minios finansuotoją, tai sumoje abu turėsite po tris mėtinukus. Kadangi gamintojo vietų skaičius ribotas, tai esant didesniam žaidėjų skaičiui kažkas negaus vietos pas gamintoją ir eis pas minios finansuotoją.

Perdirbėjas leidžia iškeisti planą arba pastatą į tam tikrą skaičių mėtinukų. Kortos idėja įdomi, bet aš nemanau, kad ja dažnai žmonės naudotųsi, nes žaidimas yra tiesiog per trumpas.

Žaidime yra dvidešimt viena pastato korta. Pastatų kortos gali duoti žvaigždučių arba mėtinukų. Vienos kortos yra paprastos, kitos turi įdomių savybių. Per vieną žaidimą jūs tikrai nepamatysite visų kortų, bet per dvi - tris partijas visas pamatysite.

Žaidimas irgi labai paprastas. Visi žaidėjai pradeda su trim mėtinukais. Žaidėjas savo ėjimo metu gali arba atlikti vieną iš mano aukščiau minėtų įdarbinimo veiksmų arba praleisti ėjimą. Kai visi žaidėjai praleidžia ėjimus. Prasideda naujas raundas. Atlaisvinamos visos įdarbinimo vietos. Kiekvienas žaidėjas gauna po vieną mėtinuką plius tai kas jam priklauso už turimus pastatus ir ciklas kartojasi. Žaidimas baigiasi, kai vienas žaidėjas surenka septynias ar daugiau žvaigždučių.

Nors tai mažas žaidimas, vis dėl to sakyčiau, kad kalba yra svarbi. Žaidimo dizainas yra minimalistinis, bet man jis patinka. Vienintelis komponentas, kuris man nepatinka yra taisyklių lapas. Atrodo, kad jis užima pusę dėžutės arba kitaip sakant gerokai daugiau vietos nei derėtų.

Aš nesakyčiau, kad žaidime yra daug sėkmės ar strategijos, nes žaidimas labai trumpas. Atrodo tik pradėjai žaisti ir žaidimas jau baigėsi ir tai, mano nuomone, didžiausias trūkumas. Kiek anksčiau pasakojau apie Ultra tiny epic galaxies – tai yra pilnavertis žaidimas, o Mint works yra tik fileris.

Žaidimas sako, kad jį gali žaisti nuo vieno iki keturių žaidėjų. Aš nežaidžiu solo, todėl negaliu pakomentuoti vieno žaidėjo situacijos. Žaidžiant dviese žaidimas atrodo neįdomus. Matote, tai yra įdarbinimo žaidimas. O įdarbinimo žaidimų esmė yra ta, kad įdarbinimo vietų yra mažiau nei žaidėjų. Tai yra tiesa tik žaidžiant trise ar keturiese, ko pasekoje žaidimas iš karto tampa gerokai įdomesniu.

Jeigu jūs ieškote kelioninio žaidimo, kurį galima greitai sužaisti, tai Mint works gali būti vienas iš geriausių variantų atsižvelgiant į užimamą vietą. Jeigu ieškote kelioninio rimto žaidimo tuomet - Ultra tiny epic galaxies.

Kalbant apie filerius, kurie neužima daug vietos, mano kolekcijoje yra Point Salad, kuris gerai žaidžiasi nuo dviejų iki šešių žmonių, bei Love letter, kurį rekomenduoju keturiems žaidėjams.

Apibendrinant, tai yra geras žaidimas, tinkamoje situacijoje, bet kiek iš jūsų nori žaisti stalo žaidimus kavinėse ar viešbučiuose ir turi tris arba keturis žaidėjus?

Žaidimo trukmė: 10 - 20 min.

Žaidėjų skaičius: 1-4.

Sudėtingumas: 1.70 (lengvas).

Sukūrimo metai: 2017

Žaidimo kalba: anglų.

Žaidimo kategorija: įdarbinimas, fileris, kišeninis žaidimas.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)