Knyga. Lisa Cron - Wired for story

Dar viena knyga skirta norintiems tapti rašytojais mano rankose arba ant mano stalo. Ši knyga unikali tuo, kad autorė remiasi daugybę populiarios psichologijos šaltinių ir pradžiai pristato kiekvieną idėją iš žmonių psichologijos dalies, o tik tuomet eina aiškinti rašymo niuansus. Ar tai padės jums tapti geresniu rašytoju? Nežinau.

Knyga skaitosi lengvai ir įdomiai, bet kadangi jau esu tiek daug knygų skaitęs iš šitos kategorijos, tai negaliu pasakyti, jog radau daug perliukų. Įdomiausias mintis iš knygos pateiksiu žemiau.

Pasakojimas – tai kaip tai kas atsitinka paveikia kažką, kas bando pasiekti tikslą, kuris yra labai sudėtingas. Paprastai sakant, pasakojimas – tai kaip mes, o ne pasaulis aplink mus, pasikeičiam.

Rašytojai, kurie nesugeba parašyti intriguojančios savo istorijos santrumpos vienu ar dviem sakiniais, nesugeba parašyti intriguojančios istorijos.

Keletas požymių, kad istorija nėra gera: 1) Nėra aišku, kas yra pagrindinis veikėjas 2) Pagrindinis veikėjas neturi tikslo 3) Pagrindinis veikėjas turi tikslą, bet nėra aiški jo motyvacija tam tikslui 4) Pagrindinis veikėjas netikėtai pasiekia tikslą arba pakeičia savo motyvaciją 5) Knygos įvykiai visiškai arba ne adekvačiai veikia pagrindinį personažą.

Keletas patarimų, kuriant gerą istoriją. 1) Veikėjai neturėtų nieko prisipažinti tol kol jų kas nors neverčia prisipažinti. 2) Veikėjai gali turėti paslapčių, bet vėliau ar anksčiau visos paslaptys turi būti atskleistos. 3) Viskas ką daro pagrindinis veikėjas, kad ištaisytų situaciją, turi ją tik pabloginti. 4) Viskas kas gali blogo nutikti, turi nutikti. 5) Veikėjai turi pradėti nuo mažų rizikų, bet eigoje rizikuoti prarasti viską. 6) Blogiukai privalo turėti gerąją pusę, nes kitaip jie yra neįdomūs. 7) Visi veikėjai privalo turėti silpnybių, charakterių spragų, tamsiųjų pusių.

Mano vertinimas:

– tai yra tvarkingai parašyta knyga, kuri paliečia visus svarbius punktus, bet ar turėtumėte ją įsigyti paliksiu spręsti jums patiems.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)