Stalo žaidimas. Akropolis

Po paprastu ir užmirštamu pavadinimu bei nuobodžiu viršeliu slepiasi nuostabus žaidimas. Ir man dėl to labai gaila, nes parduotuvėje jūs praeisite pro šalį ir visiškai neatkreipsite dėmesio į šį žaidimą. O turėtumėte.

Kuo daugiau žaidžiu, tuo labiau man patinka šis žaidimas. Jis greitas, bet ne fileris. Jis labai paprastas, bet sukuria pakankamą galvosūkį.

Šis žaidimas nepasiūlo jokių originalių idėjų, viskas jau matyta kituose žaidimuose, bet tai nėra blogai.

Visai kaip Century arba Canvas žaidėjas renkasi kokią kortelę nori pasiimti. Pirma nemokama, o už kitas reikia sumokėti po vieną resursą, šiuo atveju – akmenį. Kas yra kitaip, kad šitame žaidime akmenys neina ant kortelių ir nepadaro jų vertingesnių. Jie tiesiog iškrenta iš žaidimo.

Visai kaip Ginkgopolyje, jūs galite statyti savo miestą tiek į šoną, tiek į viršų. Na, o taškų skaičiavimas yra panašus į Kingdomino origins: plotus reikia padauginti iš ugnikalnių, tik čia vietoj ugnikalnių yra plazos.

Gerai, užteks palyginimų, pakalbėkime konkrečiai apie šį žaidimą.

Žaidimas žaidžiamas dėliojant specialias korteles, kurios sudarytos iš trijų sujungtų šešiakampių. Ant kiekvieno šešiakampio gali būti po tris ar du skirtingus miesto rajonus. Iš viso yra šeši skirtingi rajonai. Mėlyni – miegamieji rajonai, juos skaičiuojant imama didžiausia grupė. Geltoni – prekeiviai, jie nemėgsta konkurencijos, todėl skaičiuojami tik tie geltoni, kurie neliečia kitų geltonų rajonų. Raudoni – armija, kuri saugo miestą nuo užpuolimo, todėl bent viena siena privalo likti laisva. Violetiniai – bažnyčios, kurios pritraukia žmones iš kitų rajonų, todėl visos sienos privalo būti apsuptos. Žali – parkai, parkai yra visur gerai. Balti – statybvietės, todėl jie patys iš savęs taškų neduoda, tačiau pastačius ant statybvietės pastatą galima gauti vieną akmenį. Vieno ėjimo metu maksimaliai galima gauti tris akmenis.

Pastatai pirmame aukšte verti vieno taško, antrame – dviejų, trečiame – trijų. Ketvirtame… Teoriškai įmanoma, bet dar nemačiau nei karto, kad kas nors būtų pastatęs ketvirtą aukštą.

Tai ir visos pagrindinės žaidimo taisyklės.

Žaidimo pradžioje pirmas žaidėjas gauna vieną akmenį, kiekvienas sekantis gauna vienu akmeniu daugiau nei prieš tai buvęs žaidėjas. Būti pirmu žaidėju atrodo sunkiau nei paskutiniu. Turėdamas tik vieną akmenį gali rinktis tik iš pirmos ar antros kortelės ir tai labai apriboja pasirinkimus. Būnant paskutiniu žaidėju, pasirinkimų nėra tiek daug, bet gali pasirinkti bet kurią kortelę, todėl galima žaisti strategiškiau. Aišku, nereikia galvoti, kad šitame žaidime yra daug strategijos.

Sėkmė žaidime yra gana didelė. Kortelės yra išmaišomos ir išdalinamos į 11 krūvų. Gali atsitikti taip, kad vieną kartą atsivers visos kortelės su plazomis; gali būti kad atsivers visos kortelės be mėlynų rajonų; gali būti, kad kortelė, kurios labiausiai nori yra trečia, bet turi tik vieną akmenį.

Sėkmę galima minimizuoti, turint daugiau akmenų, kuriuos galima gauti statant ant baltų rajonų. Kita vertus, žaidimas pakankamai greitas, net ir tuo atveju, jeigu jums visiškai nesiseka, neturėtų skaudėti širdies.

Komponentai žaidime yra fantastiški. Žaidimas turi kartoninį įdėklą, juokingiausia, jog šis įdėklas yra geresnis už plastikinius, kuriuos aš dažnai keikiu aprašinėdamas žaidimus. Paprastas, kartoninis įdėklas tobulai veikia šiuo atveju. Paprastai aš net neužsimenu apie bloknotus taškų skaičiavimui, kai jie būna prie žaidimų, bet šiuo atveju jis yra labai fantastiškas. Kingdomino origins turėtų ko pasimokyti.

Pats žaidimas visiškai nepriklauso nuo kalbos, reikia tik paaiškinti taisykles, kurių nėra daug.

Žaidimas yra paprastas ir puikiai tinkamas pradedantiesiems, bet nemanau, kad patyrę žaidėjai turėtų per daug susiraukti dėl pasiūlymo.

Iš visų paminėtų žaidimų šis man labiausiai primena Kingdomino origins. Ir tikrai nereikia turėtų abiejų savo kolekcijoje. Bet jeigu pasirinkti vieną, tai be jokių abejonių: būtų šis žaidimas. Labai norėčiau, kad jis būtų išleistas lietuvių kalba ir taptų plačiau prieinamas visiems.

Žaidimo trukmė: 30-45min.

Žaidėjų skaičius: 2-4.

Sudėtingumas: 1.69 (lengvas).

Sukūrimo metai: 2022

Žaidimo kalba: anglų.

Žaidimo kategorija: miestas, statyba.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)