Kitokie stalo žaidimai dviem

Kiek anksčiau publikavau savo rekomenduojamų stalo žaidimų dviem top, tačiau tame tope visi žaidimai buvo tokie, kur du žaidėjai varžosi vienas prieš kitą, tačiau tai nėra vienintelis būdas žaisti. Šiandien norėčiau pakalbėti apie kitokius žaidimus.

Žemiau pateikti žaidimai, turi keletą panašumų. Beveik visus žaidimus gali žaisti 1-4 žmonės, bet jie yra smagiausi dviese. Visuose žaidimuose žaidėjai žaidžia kartu t. y. jie nesivaržo vienas prieš kitą, bet varžosi prieš žaidimą. Greičiausiai nei vieno iš pateiktų žaidimų nenorėsite žaisti antrą kartą.

7) Vagrantsong – šis žaidimas yra paskutinėje vietoje, nes jis tik kooperacinis. Žaidėjai žaidžia kartu prieš žaidimą. Žaidėjai turi primušti vaiduoklį traukinyje arba pralaimės žaidimą. Yra daug kooperacinio žanro žaidimų, tačiau, mano nuomone, daugelis jų yra smagesni su didesnėmis grupėmis žmonių. Šis žaidimas yra smagiausias dviese.

Žaidime yra 28 misijos, jas perėję turbūt nenorėsite žaisti to paties žaidimo antrą kartą. Jeigu skaičiuosi, kad viena misija trunka tarp 1.5 ir 3 valandų, tai dėžutėje yra tarp 42 ir 84 valandų žaidimo. Tai yra daug, patikėkite manimi.

Žaidime taip pat yra daug istorijos elementų t. y. tarp partijų gausite paskaityti po pastraipą ar dvi. Žaidimas tikrai įdomus ir smagus bei suteikia unikalią patirtį. Tai pasakęs negaliu nepakalbėti apie didžiausią žaidimo trūkumą – tokio storio taisyklių knygutės nesu matęs nei viename žaidime. Taisyklių yra be proto daug. Negana to, taisyklių knygutė parašyta naudojant įsivaizduojamus terminus, dėl ko jas suprasti yra be proto sunku. Šis žaidimas tik patyrusiems žaidėjams, kurie nesibaido praleisti daug laiko skaitydami taisykles.

6) Sherlock Holmes Consulting Detective: The Baker Street Irregulars – šitame žaidime jūs esate pagalbininkai garsiam detektyvui Sherlock Holmes ir turite padėti jam išspręsti bylas bei surasi nusikaltėlius. Aš net nežinau ar tai reikėtų vadinti stalo žaidimu. Šitam žaidimui jums reikės užrašų knygutės užsirašyti svarbiausius momentus. Žaidime jūs gaunate Londono žemėlapį, laikraštį, adresų knygą ir žurnalą. Žurnale jūs perskaitote pristatymą bylos, kurią jums reiks išnarplioti. Tuomet remdamiesi pateikta informacija ir kitais žaidimo elementais turite nuspręsti ką darysite toliau. Pavyzdžiui nusikaltime buvo panaudotas laikraštis. Jūs norite apklausti laikraščio leidėją. Atsiverčiate adresų knygutę ir gaunate kodą, kurį suradę žurnale perskaitote ar jums pavyko ką nors sužinoti ar tiesiog iššvaistėte savo laiką. Tai yra tikrai unikali sistema, kur jūs galite varžytis savo dedukciniais sugebėjimais prieš garsiausią pasaulio seklį.

Daugybė apžvalgininkų giria šitą žaidimą, bet… Aš nesuprantu kodėl. Žaidimas yra be proto sunkus. Man nesvarbu kiek taškų aš atsilieku nuo Sherlock Holmes, aš apskritai džiaugiuosi, jeigu galiu išspręsti bylą. Bet tai, kas sukėlė problemų man, nebūtinai turi sukelti problemų jums. Galbūt tai yra kaip tik tai ko jūs ieškote.

Šitoje dėžutėje yra dešimt bylų ir jas išsprendus nėra prasmės spręsti antrą kartą, nes tai yra ta pati byla. Teksto rašymo metu šitoje serijoje yra keturios tokios dėžės, taigi, jeigu patiks šita, jų yra daugiau.

5) Unlock! Epic Adventures yra 7 iš 11 (teksto rašymo metu) galvosūkių serijų. Kiekviena serija turi po tris galvosūkius, kurie visi yra skirtingi ne tik savo tema (istorija), bet ir mechanizmais, kuriuos reikia panaudoti norint išspręsti galvosūkius. Tai yra ne vienintelė galvosūkių serija (vieną dar paminėsiu žemiau (jų yra gerokai daugiau nei dvi)), bet viena populiariausių ir labiausiai giriamų visų žaidėjų bei apžvalgininkų. Tai yra artimiausias dalykas, pabėgimo kambariui, kurį galite gauti nedidelėje pakuotėje.

Šito žaidimo neįmanoma žaisti be telefono. Tikiuosi tai nėra jums problema, nes patirtis tikrai unikali.

4) Chronicles of Crime: 2400 – šitame žaidime jūs sprendžiate nusikaltimus „ateityje“. Tai yra cyberpunk stiliaus pasaulis. Šito žaidimo neįmanoma žaisti be telefono. Jūs turite daugybę kortelių: veikėjų, vietų, daiktų. Telefonu jūs skanuojate QR kodus ir taip bendraujate su veikėjais, keliaujate, vykdote savo tyrimą.

Man asmeniškai skenuoti QR kodus nusibodo anksčiau nei pabaigiau pirmą bylą, bet tai pats originaliausias, įdomiausias QR technologijos panaudojimas, kurį man teko matyti. Kadangi, žaidimo neįmanoma žaisti be telefono, tai prideda prie įsitraukimo į žaidimą ir patirties, kurios kiti stalo žaidimai negali suteikti.

Šitame konkrečiame žaidime yra tik trys bylos ir jas peržaidus tikrai nenorėsite žaisti dar kartą. Tačiau šitoje serijoje yra daugiau žaidimų, kai kurie iš jų turi po tris bylas, kiti po daugiau. Taigi, jeigu jums patiks tuomet turėsite ir daugiau pasirinkimų.

3) MicroMacro: Crime city – kaip jau galite suprasti iš pavadinimo šitame žaidime reikės spręsti nusikaltimus. Jeigu esate matę Vilniaus žemėlapį, tai maždaug tokio dydžio lapą gaunate žaidime. Turbūt nedaugelis turi tokio dydžio stalą, todėl jums greičiausiai teks žaisti pasitiesus ant grindų ar prisiklijavus prie sienos. Jeigu esate matę knygutes „Surask Joną“, čia kažkas panašaus. Pagal duotas užuominas pirmiausiai jums reikia surasti vieną personažą, tuomet atsekti įvykius, kurie jam įvyko tą dieną. Kažkuriuo dienos momentu žmogus bus tapęs nusikaltimo auka.

Šiuo metu yra išleisti keturi žemėlapiai, taip pat yra bonus priedas, kuris leidžia spręsti nusikaltimus įvykdytus daugiau nei viename žemėlapyje. Nežinau kas turi tiek daug vietos, bet man skamba įdomiai.

2) Galzyr – tai yra vienintelis nuotykių žaidimas, kurį aš bandžiau (jų yra daug). Šio žaidimo trūkumas yra tas, kad nėra programėlės, kuri jums skaitytų istoriją, todėl ją teks skaityti patiems ir istorijos yra daug (įsivaizduokite, kad skaitysite novelę). Žaidime galima pasirinkti vieną iš keturių (praplėtime yra dar du) personažų ir su juo pasileisti į Galzyr pasaulį. Žaidimo pagrindinis mechanizmas yra kauliukų ritimas, todėl sėkmė stipriau įtakoja istoriją, nei jūsų pasirinkimai. Jeigu žaisite pakankamai ilgai, tuomet pasikeis ir sezonai (žaidime yra du sezonai: vasara ir žiema) ir pats žaidimas. Sėkmė ar nesėkmė vienuose nuotykiuose gali turėti įtakos nuotykiams ateityje (rimtai, čia nereklaminis triukas). Mane žavi šitas žaidimas, bet jis yra šitame sąraše, nes kaip ir kiti sąrašo žaidimai, jis yra unikalus ir su rimtais žaidėjais stalo žaidimų klube jo nepažaisi.

1) Adventure Games: The Dungeon – šitame žaidime jums reikia pabėgti iš pilies. Žaidime iš kortelių susidėliosite patalpos žemėlapį, taip pat rasite įvairių daiktų, kuriuos galima kombinuoti. Daiktai bei vietos ant žemėlapio sužymėtos kodais, norėdami sužinoti kas įvyko turėsite perskaityti pastraipą knygutėje. Jeigu skaityti nemėgstate, tuomet galite parsisiųsti programėlę ir tiesiog suvesti kodą ir išklausyti kas atsitiko. Man patinka, kad žaidėjai gali pasirinkti mėgstamiausią žaidimo būdą.

Žaidime yra trys istorijos, bet realiai, kiekviena istorija yra prieš tai buvusios tęsinys, todėl geriausia būtų, jeigu galėtumėte šį žaidimą įveikti vienu prisėdimu, bet tam jums reikės rezervuotis maždaug pusę dienos. Jeigu jums patiks, šitoje serijoje yra ir daugiau žaidimų.

Žaidime yra dešimt bylų skirtingo sudėtingumo. Beje, šis žaidimas neperseniausiai buvo išleistas lietuvių kalba, taigi, galbūt pavyks net gi įsigyti lietuvišką kopiją.

Šitame sąraše yra žaidimai, kurių greičiausiai niekada neįtrauksiu į jokį kitą sąrašą. Jie unikalūs, suteikia kitokias patirtis ir daugelį iš jų sunku vadinti stalo žaidimais, bet vienintelė vieta kur juos galima įsigyti yra stalo žaidimų parduotuvė.

Brukštelk žinutę