Stalo žaidimai kelionei

Jeigu labai nori, gali pasiimti bet kurį stalo žaidimą į kelionę. Bet ar tikrai verta imti didelę ir galimai sunkią dėžę? Yra tikrai daug mažų ir smagių žaidimų, kurie neapsunkins jūsų papildoma našta. Šiandien pakalbėsime apie juos.

Savaime suprantama, sąrašą aš sudarinėju tik iš žaidimų, kurių aprašymai buvo publikuoti mano svetainėje. Yra tikrai gerokai daugiau mažų žaidimų, nei aš paminėsiu, gali būti, kad kai kuriuos iš jų aš netgi norėčiau pasiimti į kelionę.

Kelionės gali būti įvairios. Galbūt jūs norite žaisti paplūdimyje, kur neturėsite stalo, tokiu atveju geriausiai rinktis kortų žaidimus be papildomų komponentų, kuriuos lengva pamesti. Galbūt jūs norėsite žaisti lėktuve (traukinyje), tokiu atveju reikia, kad žaidimas užimtų mažai vietos ant stalo. Galbūt jūs norėsite žaisti viešbutyje, tokiu atveju jokių apribojimų nėra.

Topą suskirsčiau į dvi dalis: mažus ir labai mažus žaidimus. Topas pateikiamas sekančia tvarka: numeris, žaidimo pavadinimas, mano rekomenduojamas žaidėjų skaičius, galima žaidimo trukmė ir, be abejo, trumpas komentaras.

14. Paperback (2-5, 90min) – šis žaidimas yra paskutinėje vietoje, nes jo dėžutė yra nestandartinė ir netinka į nei vieną kategoriją, vis dėl to šis žaidimas neužima daug vietos. O jeigu išmesite dėžutę ir sudėsite kortas į maišelį, tai užims dar mažiau. Norint žaisti 5 žaidėjams užtenka pasiimti 189 kortas, jeigu žaisite tik dviese, tuomet užtenka pasiimti 142 kortas.

Žaidime reikia kurti žodžius. Žaidimas solidus ir ilgas. Man jis tikrai patinka. Nors žaidimas yra tik kortos, jis užima stebėtinai daug vietos ant stalo, rekomenduočiau žaisti viešbutyje.

Knygos dydžio žaidimai

Jeigu jūs į kelionę įpratę pasiimti vieną ar dvi knygas, šie žaidimai užims labai panašiai vietos. Kad nekalbėti abstrakčiai, aš įsivaizduoju 300 puslapių knygą kietais viršeliais. Žaidimai, kuriuos parinkau turėtų užimti mažiau vietos nei ta knyga.

13. The bloody inn (3-4, 60min) – šis žaidimas turi labai keistą temą: reikia žudyti nakvynės namų lankytojus. Pagrindinis žaidimo komponentas yra kortos, bet taip pat yra taškų skaičiavimo lenta bei taškų žetonai, todėl rekomenduočiau šį žaidimą žaisti viešbutyje.

12. Canvas (3-5, 30min) – tai labai unikalus žaidimas, nes jame iš trijų permatomų kortų reikia sudaryti paveikslą. Kadangi, žaidimo pradžioje parenkamas skirtingos taškų skaičiavimo taisyklės, tai žaidimą galima žaisti daug kartų ir kurti skirtingus paveikslus. Žaidimas užima šiek tiek vietos ant stalo, todėl geriausia žaisti viešbutyje.

11. Quoridor (2, 15min.) - šis žaidimas gali būti puikiai žaidžiamas lėktuve (išskyrus pakilimo ir nusileidimo metu), nes dėžutės dydis realiai yra tiek kiek žaidimas užima ant stalo. Nors komponentų bei taisyklių nėra daug, tačiau kiekviena partija gali būti vis kitokia.

10. Condottiere (4-6, 45min) – jeigu reikia žaidimo didesnei kompanijai, šis yra labai puikus pasirinkimas. Kuo didesnis žaidėjų skaičius, tuo žaidimas yra smagesnis. Žaidimo esmė yra blefavimas. Kadangi žaidime yra kubeliai, kuriuos galima pamesti, nežinau ar verta neštis šitą žaidimą į paplūdimį.

9. Herbaceous (2-4, 20min) – tai yra sėkmės kategorijos žaidimas. Paprastas ir žaidžiasi gana greitai. Žaidimo leidėjai manė, jog mano turima originali versija nėra pakankamai maža, todėl išleido kelioninę versiją, kur viskas sumažinta beveik du kartus. Šis žaidimas puikiai tiks paplūdimiui.

8. Point salad (2-6, 20min) – šis žaidimas yra nuostabus tuo, kad labai gerai žaidžiasi su bet kokiu skaičiumi žaidėjų. Tai yra tik kortos, todėl žaidimas tinkamas paplūdimiui. Jeigu žaidžia tik du žmonės, tai galbūt įmanoma žaisti ir lėktuve. Jeigu norėsite pasiimti šitą žaidimą, rekomenduočiau išmesti dėžutę ir įsidėti kortas į maišelį. Žaidimą sudaro tik 108 kortos.

7. 1987 Channel Tunnel (2, 60min) – tai yra sudėtingiausias žaidimas dviem mano kolekcijoje. Šis žaidimas turi originalią ir realistiškai perteiktą temą – tunelio kasimas. Aš pats žaidžiau šį žaidimą parke, vis dėl to žaidimas turi daug komponentų, todėl geriausiai tinkama vieta jam žaisti yra viešbutis.

6. Bruxelles 1897 (3-4, 60min) – kaip tokiai mažai dėžutei, žaidimas turi stebėtinai daug taisyklių, jis taip pat reikalauja daug vietos ant stalo. Tai yra sudėtingiausias žaidimas sąraše, todėl bus įdomus tik labai nedideliam kiekiui žmonių, rekomenduočiau žaisti viešbutyje.

5. Love letter (3-4, 15min) – tai labai paprastas žaidimas, kurį sudaro tik 16 kortų. Viena partija trunka labai trumpai, todėl žaidėjai nuolatos gali keistis. Mano versija palyginus yra gana didelė, įmanoma nusipirkti ir mažesnę žaidimo versiją. Labai tinkamas žaidimas paplūdimiui ar kavinei.

4. Crypt (3-4, 30min) – tai yra kortų kolekcionavimo ir kauliukų ridenimo žaidimas. Būtent dėl kauliukų ridenimo aš jį siūlyčiau žaisti tik viešbutyje. Žaidimas beveik telpa į kišenę.

Kišeniniai žaidimai

Jeigu ankstesnės kategorijos žaidimai jums pasirodė per dideli, tuomet pabandykite šitą. Šitos kategorijos žaidimai telpa į kišenę arba kitaip sakant jie turėtų būti mažesnis už jūsų telefoną (tik pagal aukštį, ne pagal storį).

3. 6-ima (4-8, 45min) - šis žaidimas yra tik kortos, todėl jis labai tinkamas paplūdimiui, kavinei su dideliu stalu. Jis taip pat gali priimti didesnį skaičių žaidėjų, nei bet kuris kitas šitame sąraše.

2. Ultra tiny epic galaxies (2-4, 30min) – nors tai stebėtinai maža pakuotė, tačiau žaidimas, kurį rasite joje yra gerokai didesnis. Tai yra geriausias žaidimas pagal dydžio ir įdomumo santykį šitame sąraše. Pagal dydį jis turėtų tilpti ant lėktuvo staliuko, tačiau dėl to, kad žaidime reikia ridenti kauliukus, rekomenduočiau žaisti tik viešbutyje.

1. Mint works (3-4, 15min) – tai yra labai nedidelis, greitas įdarbinimo tipo žaidimas. Žaidimo lenta susideda iš aštuonių kortelių ir turėtų būti pakankamai maža, kad tilptų ant staliuko lėktuve. Tiesa, kaip darbuotojai naudojami mėtinukai, kurie gali pabirti į įvairias puses, jeigu lėktuvas skris per oro duobes, taigi, galbūt lėktuvas nėra pati geriausia vieta jį žaisti, bet viešbučio ar kokios nors kavinės staliukas turėtų būti kuo puikiausiai tikti.

Tikiuosi į kitą kelionę pasiimsite stalo bet vieną stalo žaidimą.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)