Geriausi stalo žaidimai 2019

Yra įvairūs būdai išrinkti geriausius stalo žaidimus. Aš pasirinkau patį subjektyviausią. Aš išreitinguosiu stalo žaidimus, kuriuos pristačiau šitame tinklaraštyje.

Žaidimai, kurie nepateko į mano dešimtuką: Room 25, Wingspan.

Verta paminėti. Šiais metais daug laiko praleidau žaisdamas Scythe, kadangi šio žaidimo neturiu, tai greičiausiai aprašymas neatsiras šitame tinklaraštyje, tačiau tikrai rekomenduoju šį žaidimą. Jis pasižymi didžiule gausa taisyklių ir sudėtingumu. Žaidime yra neįtikėtinai gražios iliustracijos, kiekviena iš penkių tautų turi savo unikalaus dizaino kareivius. O žaidimo tikslas būti stipriausia tauta pabaigoje. Tikiuosi pasakiau pakankamai, kad paskatinčiau pasidomėti daugiau apie šį žaidimą.

10. Acquire – tai pirmoji stalo žaidimo kritika publikuota šiame tinklaraštyje ir šis žaidimas į dešimtuką įtrauktas dėl nostalgijos. Kai žaidžiau prieš dešimt metų, man jis labai patiko, tačiau dabar jo neįmanoma įsigyti. Pastaba: nepirkite 2016 metų versijos, nes visi ją kritikuoja dėl nekokybiškų žaidimo elementų.

9. Gražiausias žaidimas. Takenoko (2-4, 90min.) - žaidime reikia maitinti pandą bambuku. Didžiausias trūkumas, kad nėra daug interakcijos tarp žaidėjų, todėl tarp mano draugų šis žaidimas neprigijo.

8. Geriausias komandinis žaidimas. Pandemic (4, 70min.) – šis titulas šiek tiek pritemtas, nes tai vienintelis komandinis žaidimas, kurį žaidžiau. Teoriškai žaidimą galima žaisti dviese ar trise, tačiau nerekomenduoju. Keturiese žaisti yra sudėtingiausia ir įdomiausia. Šis žaidimas suteikia daug malonumo, kai pralaimi, bet, kai laimi, jis nusibosta ir nesinori daugiau į jį žiūrėti.

7. Geriausias trumpas žaidimas. Love letter (4, 30min.) – niekada nebūčiau pirkęs šito žaidimo. Aš tikras vyras, tikri vyrai meilės laiškų nerašo. Nors tema iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip meksikietiškas serialas, žaidimas iš tiesų artimesnis pokeriui. Žaidimas yra gana paprastas, įdomus, įtraukiantis, greitas. Nors teoriškai galima žaisti dviem ar trim, bet rekomenduočiau tik keturiems. Pagal sužaistų partijų skaičių, šį žaidimą lenkia tik vienas, kurį paminėsiu šiek tiek žemiau.

6. Geriausias žaidimas dviem. Quoridor (2, 15min.) – ilgai galvojau, Quoridor ar Santorini suteikti geriausio žaidimo dviem titulą, nusprendžiau pasirinkti Quoridor, nes jis mažesnis, paprastesnis. Teoriškai Quoridor galima žaisti ir keturiems, bet nerekomenduoju, per daug chaoso. Quoridor tarsi paprastesni šachmatai.

5. Santorini (2, 20min.). Nuostabus žaidimas dviem žmonėms, teoriškai galima trims ir keturiems, bet aš nerekomenduoju. Geriausia dalis yra dievų kortos, kurios įveda šiek tiek atsitiktinumo į žaidimą ir todėl reitinge šis žaidimas yra aukščiau už Quoridor. Rekomenduočiau žaisti bent jau iki dviejų pergalių, o ne tiesiog vieną žaidimą. Didžiausias trūkumas – žaidimo elementai, gana sunku žaidimą transportuoti, tuo tarpu norėtųsi, kad žaidimas dviem būtų kompaktiškas.

4. Geriausias žaidimas pradedantiesiems. Ticket to ride: Europe (4, 60min.) – aš pažįstų daugiau žmonių, kurie žaidė šį žaidimą, nei monopolį. Taisyklių nėra daug, todėl žaidimą lengva išmokti. Aš šį žaidimą turbūt žaidžiau daugiau nei dvidešimt kartų. Geriausia žaisti keturiems asmenims, jeigu žaidėjai nėra naujokai, įmanoma žaidimą įveikti per valandą.

3. Power grid (2-6, 150min.). Vienas iš pretendentų į geriausio metų žaidimo titulą. Priešingai nei Ticket to ride, Power grid ateina iš karto su dviem žemėlapiais. Power grid yra paprastesnis nei Puerto rico, todėl jį lengviau išmokti žaisti. Didžiausias trūkumas jog ties žaidimo viduriu galima matyti kas akivaizdžiai pralaimi ir kas kandidatuoja į nugalėtojus. Jeigu žaidimo pradžioje padarai klaidų ir tau trūksta pinigų, tai labai sunku prisivyti kitus žaidėjus. Man asmeniškai įdomiausias momentas yra, kad šitame žaidime neapsimoka būti pirmu.

2. Puerto rico (3-5, 120min.) – Antrasis pretendentas į geriausio metų žaidimo titulą, po ilgo galvojimo nusprendžiau, kad vis dėl to šis žaidimas yra geresnis už Power grid, bet ne pats geriausias. Šiame žaidime yra labai daug taisyklių, priklausomai nuo to kelintas pradedi ir kiek žaidėjų žaidžia, reikia taikyti skirtingą strategiją. Žaidėjas prieš tave gali paimti profesiją, kurią tu nori, arba nupirkti pastatą, kurio nori ir tuomet reikia galvoti, kaip kitu būdu laimėti žaidimą. Jeigu žaidėjai daugiau mažiau lygūs, labai sunku suprasti kas laimi. Kita vertus, tai yra sudėtingas žaidimas ir su kvailiais žaisti jokio malonumo.

1. Geriausias metų žaidimas. Evolution (2-6, 60m) – Šis žaidimas nepasižymi taisyklių gausa. Tiesa pasakius, jis vienas iš paprastesnių žaidimų mano kolekcijoje. Tuo pačių jis yra sąlyginai trumpas, turi nuostabią grafiką ir mane labai užkabino. Tačiau turiu pripažinti, jog žinau ne vieną žmogų, kuriam jis nepatiko… Būna tokių žaidimų, kurie galbūt patinka, galbūt ne… tiesiog nežinai… Šitas žaidimas nepalieka abejingų: arba jis tau labai patinka, arba gyvenime nenori jo daugiau matyti.

Tikiuosi šis neprofesionalus topas, padės jums susiorientuoti stalo žaidimų parduotuvėse.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)