Mano antrasis dešimtukas

Prieš metus publikavau tekstą apie pirmuosius dešimt stalo žaidimų mano kolekcijoje. Dabar laikas pažvelgti į antrą dešimtuką stalo žaidimų ir jų likimus. Šitam rinkiniui galioja tik viena taisyklė: praėjo nemažiau nei du metai nuo recenzijos publikavimo.

11) Šį dešimtuką pradedame 2019 gruodžio mėnesį. Su draugų kompanija buvau HobbyShop parduotuvėje ir viena mergina pasakė, kad žaidimo su tokiu viršeliu niekada nežaistų. Grįžęs namo, pasižiūrėjau žaidimo apžvalgą ir jau kitą dieną jį nusipirkau. Aš kalbu apie žaidimą Evolution.

Evolution iš principo yra labai nedraugiškas žaidimas, nes jame norint laimėti, reikia pulti kitus žaidėjus. Tai yra vienas iš mano mėgstamiausių žaidimų, tačiau aš neatsimenu ar nors vieną kartą esu jį laimėjęs.

Žaidimo metu teoriškai galima turėti kiek tik nori gyvūnų, man rodos daugiausiai vienas žmogus yra turėjęs net šešis gyvūnus, bet kai turi daug gyvūnų, visi tave puola, nes mano, kad laimėsi. Aš asmeniškai stengiuosi turėti tris gyvūnus, tačiau iš žaidimo patirties pastebėjau, kad dažniausiai laimi žmonės turintys du gyvūnus. Jeigu jūs turite šitą žaidimą, pasidalinkite ar jūsų patirtis irgi yra panaši?

12) Tai pirmas žaidimas mano kolekcijoje, kurį galima pavadinti vakarėlių žaidimu – Bang! Kiek pastebėjau šis žaidimas neturi apžvalgų iš didelių kanalų. Žaidime kiekvienas žaidėjas gauna po unikalią galią, bet kai kurių galių tekstai man tokie dviprasmiški, kad žaidimuose jų tiesiog nenaudoju. Žaidimą teoriškai galima žaisti nuo 4 žaidėjų, bet su mažu žaidėjų skaičiumi žaidimas tampa medinis. Šitam žaidimui reikia minimum šešių žaidėjų, kad būtų įdomus, bet net ir tuo atveju žaidimas turi trūkumų. Visų pirma kalėjimo korta leidžia bet kurį žaidėją pasodinti į kalėjimą, kas savo ruožtu reiškia, kad žmogus praleidžia ėjimą. Negana to, tą patį žmogų iš eilės galima pasodinti į kalėjimą kelis kartus, kas daro žaidimą labai neįdomiu tam tikram žaidėjui.

Kitas žaidimo trūkumas, šis žaidimas kaip ir Room 25 yra žaidėjų eliminavimo žaidimas. Jeigu tarkim partija trunka valandą laiko, bet esi eliminuojamas praėjus pusvalandžiui: ką darai? Eini namo? Eini indus suplauti? Grindis iššluoti?

Šis žaidimas paliko mano kolekciją.

13) Tai yra vienas iš geriausių žaidimų pradedantiesiems ir vienas iš geriausių žaidimų dviem – Carcassonne. Nežinau, kodėl mano kolekcijoje jis atsirado taip vėlai. Žaidžiant dviese vieną partiją galima sužaisti per dvidešimt minučių, kas savo ruoštu šį žaidimą padaro filleriu.

Carcassonne žaidimas turi daugybę praplėtimų, tačiau aš nesu įsigijęs nei vieno ir bet jau kol kas neplanuoju pirkti. Man patinka žaidimas toks koks yra. Aš nenoriu sudėtingesnio žaidimo, kuris užtruktų ilgiau.

14) Aš nežinau ar Qin žaidimą įmanoma įsigyti. Tai yra įdomus šiek tiek strateginis, šiek tiek sėkme grįstas domino dėliojimo žaidimas ant žaidimo lentos. Šis žaidimas man pasirodė panašus į Cacao ir aš pagalvojau, kad aš niekada nežaisiu dviejų panašių žaidimų, todėl Qin paliko mano kolekciją.

15) Vilką mini, vilkas čia – Cacao. Šis žaidimas yra originalus tuo, kad darbininkai, kurie duoda resursus žaidime yra pavaizduoti ant kortelių. Aš visuomet sakau, kad jeigu jums patiko Carcassonne privalote pabandyti Cacao, bet atvirai sakant aš nežinau ar šį žaidimą bus lengva įsigyti. Cacao taip pat yra įdomus, kad priklausomai nuo žaidėjų skaičiaus jis žaidžiasi skirtingai. Aš nemanau, kad norėčiau šį žaidimą žaisti su keturiais žaidėjais, nes tuomet atrodo, kad žaidimo rezultatui per daug įtakos turi sėkmė. Tačiau dviese ir trise tai vienas iš geriausių žaidimų.

Įdomu tai, kad tiek Cacao, tiek Qin aš įsigijau Vagos knygyne. Anksčiau egzistavo Vagos knygynas, kuriame buvo galima rasti įdomių/retų stalo žaidimų, kurių neįsigysite jokioje kitoje vietoje Lietuvoje. Deja, tą knygyną uždarė.

16) Onitama yra vienas iš geriausių žaidimų dviem žaidėjams. Tai tarsi šachmatai tik daug paprastesni. Kiekvienai partijai yra (atsitiktinai) parenkamos penkios kortos, kurios nusako, kaip figūros gali judėti šitoje partijoje. Kai kurios kortos dera geriau vienos su kitomis, tačiau man dar neteko matyti kombinacijos, su kuria neįmanoma būtų žaisti. Žaidimo žavesys yra tame, kad kortos nuolatos keičiasi tarp žaidėjų. Jeigu tu panaudojai kokią nors kortą, tai kitą ėjimą tą kortą gaus tavo priešininkas. Jeigu turi kokią nors gerą kortą, kurios nenori atiduoti priešininkui, pats irgi negali naudoti tos kortos.

Žaidimas yra supakuotas į dėžutę panašią į vyno butelio dėžutę. Paprastai aš nemėgstu nestandartinių dėžučių, bet šitam žaidimui galiu padaryti išimti, nes dėžutė suteikia žavesio ir yra praktiška. Jei ko norėčiau, tai, kad kas nors išleistų kelioninę žaidimo versiją, kurią būtų galima įsidėti į kišenę, tokiu atveju kaip dažnai žaisčiau šį žaidimą padidėtų bent jau kelis kartus.

Šitam žaidimui aš taip pat nusipirkau vieną papildymą. Papildimas prideda daugiau kortų, bet nieko žaidime nekeičia. Aš nemanau, kad papildymas yra būtinas, bet kai jį įmaišai į žaidimą, tai neatsikirsi žaidi su originalu ar su papildymu.

17) Herbaceous yra gražus, mažas žaidimas. Tai yra žaidimas iš angliškai vadinamos „push your luck“ kategorijos, aš nesu sugalvojęs gero vertimo lietuviškai šitai kategorijai. Tigro tampimas už uodegos? Liūto tampymas už ūsų? Ar tiesiog loterija? Šiaip aš paprastai vengiu šitos kategorijos žaidimų, bet šis yra filleris. Jis gana smagiai žaidžiasi dviese ar trise, bet nemanau, kad norėčiau jį žaisti su keturiais žaidėjais. Su keturiais žaidėjais žaidime per daug chaoso ir nulis strategijos.

Aš nemanau, kad stalo žaidimų kolekcijai reikia daug filerių, todėl šis žaidimas paliko mano kolekciją.

18) Bali – tai yra keistas žaidimas su labai neintuityviomis taisyklėmis. Žaidimas nėra sudėtingas, kaip tik priešingai, sakyčiau, kad labai paprastas, bet kai reikia paaiškinti taisykles… Žodžiu, žaidime yra keturi resursai: bananai, paprikos, riešutai ir ryžiai. Kažkokį resursą reikia paaukoti dievams. Kuo daugiau to resurso dievas turi, tuo daugiau taškų jis vertas, bet tu, kaip žaidėjas, gauni taškus tik už tas kortas, kurias turi rankose. Jeigu kažkokio resurso turi daug rankose, vadinasi jo yra mažai pas dievą ir savo ruožtu jis gali būti vertas nulio taškų, taigi… Kiek resursų reikia pasilikti rankose, kad galėtum laimėti žaidimą?

19) Traders of Osaka yra labai gražus žaidimas ir pirmasis žaidimas mano kolekcijoje vokiečių kalba, kadangi, kalba neturi įtakos žaidimui, tai kaip ir nesvarbu. Vieną dieną šį žaidimą aš žaidžiau su keturiais žmonėmis, kelias partijas iš eilės. Dvi partijas aš pralaimėjau ir galiausiai paskutinę partiją laimėjau. Tuomet pradėjau galvoti, ką paskutinėje partijoje dariau kitaip, nei ankstesnėse ir supratau, kad nieko. Tai, kad aš laimėjau ar pralaimėjau lėmė gryna sėkmė. Todėl šį žaidimą atidaviau.

Kita vertus, aš manau, kad tai yra labai įdomus ir gražus žaidimas dviem, nes kuo mažiau žaidėjų, tuo mažiau sėkmės, chaoso žaidime.

20) Kashgar žaidimas turi labai unikalų mechanizmą, kuris nebuvo atkartotas nei viename žaidime. Kiekvienas žaidėjas turi tris karavanus. Žaidėjas pasirenka pirmą kortą iš bet kurio karavano (stulpelio) ir ją aktyvuoja. Aktyvuota korta yra perkeliama į galą. Dažniausiai kiekviena korta turi po dvi galias, todėl gali pasirinkti kurią nori daryti. Žaidimo tema prekyba viduramžiais daug žavesio neduoda, bet pats mechanizmas mane sužavėjo. Ir vis dėl žaidime yra viena korta, kuri yra per daug stipri. Žaidėjas gavęs tą kortą keturiais atvejais iš penkių laimi žaidimą. Kai pastebėjau tokį dalyką, tai numušė mano entuziazmą žaidimo atžvilgiu. Aišku, galėčiau išimti vieną kortą iš kaladės, bet aš ne žaidimų dizaineris, kad taip elgčiausi.

Apibendrinimas

Žaidimai, kurie paliko kolekciją: Bang!, Qin, Herbaceous, Osaka.

Žaidimai, kurie vis dar yra: Evolution, Carcassonne, Cacao, Onitama, Bali, Kashgar.

Šitame dešimtuke yra daug labai stiprių žaidimų, kuriuos aš vis dar noriu girti praėjus daugiau nei dviem metams nuo jų įsigijimo ir tai manyčiau yra geras ženklas. Kita vertus, šitame dešimtuke taip pat yra daug žaidimų, kurių nebeturiu. Ir tai yra normalus procesas, kai pradedi kolekcionuoti stalo žaidimus, nežinai kas tau patinka ir reikia išbandyti įvairius žaidimus, kol atrasi savo stilių. Kartais kyla noras pirkti stalo žaidimą vien dėl gražios dėžutės ir tai nėra geras kriterijus pasirinkti stalo žaidimą.

Tikiuosi mano įžvalgos jums buvo įdomios.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)