Mano septintasis dešimtukas
Kas tam tikrą laiko tarpą aš sudarau stalo žaidimų dešimtuką. Šitam rinkiniui galioja tik viena taisyklė: praėjo nemažiau nei du metai nuo recenzijos publikavimo. Jeigu jums kyla klausimas, tai, taip recenzijos yra publikuojamos tik tų žaidimų, kuriuos aš įsigijau. Taip, septintasis dešimtukas reiškia, kad baigę šitą tekstą busime apžvelgę 70 stalo žaidimų. Jeigu įdomu, taip pat galite pasiskaityti šeštą dešimtuką.
61) Vagrantsong – šį žaidimą sudaro 28 misijos. Po kiekvienos misijos, visai kaip kompiuteriniuose žaidimuose, galite pagerinti savo veikėjo savybes. Žaidimo tema: primušti vaiduoklius traukinyje. Tai yra storiausia ir sudėtingiausia (ta prasme blogai parašyta) taisyklių knygutė kokią teko skaityti. Žaidimas kita vertus nėra labai sudėtingas ir net gi sakyčiau smagus. Žaidėm dviese ir perėjom 13 misijų, o tuomet mano kolegai pabodo ir daugiau nei karto šito žaidimo neištraukiau. Šiaip jau neatsisakyčiau žaisti, bet nemanau, kad verta pereiti visas misijas.
62) Kingdomino origins – tai vienas iš retų žaidimų lietuvių kalba mano kolekcijoje. Žaidimą nusipirkau, nes daug žmonių jį gyrė, bet realiai žaidimas per daug paprastas mano skoniui ir skirtas pradedantiesiems. Žaidime reikia sudaryti 5x5 aikštę ir pagal tam tikras taisykles gauti taškus. Sužaidžiau porą kartų ir pagalvojau, kad mačiau viską ką žaidimas gali pasiūlyti. Žaidimas paliko mano kolekciją.
63) Adventure Games: The Dungeon – iš visų galvosūkių žaidimų, kuriuos sudaro trys misijos, šitas man patiko labiausiai. Realiai šiuo atveju yra ne tris misijos, bet viena istorija padalinta į tris dalis, todėl geriausiai būtų sužaisti vienu prisėdimu, bet tam jums reikės mažiausiai pusę dienos.
Kadangi, žaidimo nėra prasmės žaisti antrą kartą, jis paliko mano kolekciją.
64) Canvas – šis žaidimas yra tikrai unikalus. Iš trijų permatomu kortų reikia sudėlioti paveikslą. Originalioje dėžutėje permatomų kortų sakyčiau yra mažoka, bet žaidimas turi dar du praplėtimus, kurie turėtų pridėti papildomų kortų. Iš principo tai yra žaidimas pradedantiesiems, bet taškų skaičiavimas yra šiek tiek komplikuotas ir gali būti sunkiai įveikiamas kai kuriems žmonės. Šiaip jau gaila, kad jis nebuvo išleistas lietuvių kalba, bet kuriuo atveju rekomenduoju visiems pradedantiesiems.
65) Akropolis – tai yra vienas iš geriausių žaidimų mano kolekcijoje ir patiko visiems žmonėms, su kuriais žaidžiau. Mano turima versija yra anglų kalba, bet taip pat jis buvo išleistas ir lietuvių kalba. Labai stipriai rekomenduoju visiems žmonėms.
66) Last will – tai žaidimas, kurį nusipirkau dar 2020 metais, sužaidžiau porą kartų ir nusprendžiau apžvalgos nerašyti. Padėjau žaidimą į lentyną. Po poros metų paėmiau žaidimą iš lentynos sužaidžiau dar porą kartų ir tuomet parašiau apžvalgą. Man labai patinka žaidimo išvaizda, bet žaidimas nelabai. Žaidimo tema – reikia prarasti visus pinigus, kas nėra intuityvu. Paprastai žaidimuose reikia surinkti kuo daugiau taškų, o šitame reikia kuo greičiau jų atsikratyti.
Pirmas dalykas ką žaidime reikia padaryti, tai pasirinkti žaidimo eilę. Priklausomai nuo pozicijos gaunamas skirtingų resursų derinys. Kuo vėliau pradedi, tuo daugiau resursų gauni. Bet kuo vėliau pradedi, tuo mažesnį šansą turi gauti geras kortas ar atlikti kitus veiksmus, nes juo gali paimti kiti veikėjai. Šitas mechanizmas man nepatinka.
67) The Guild of Merchant Explorers – tai vienas iš smagiausiu žaidimų mano kolekcijoje. Žaidimas turi keturis žemėlapius ir norėtųsi, kad būtų bent du kartus daugiau. Žaidimo pavadinimas ir išvaizda yra labai neišskirtiniai ir greitai pamirštami, dėl ko gali būti, kad žaidimas nesulaukė tiek daug dėmesio, kiek jis yra vertas.
Žaidime kiekvienas žaidėjas žaidžia ant savo žemėlapio ir jokios interakcijos tarp žaidėjų nėra. Žaidėjai tyrinėja pasaulį dėliodami kubus ant žemėlapio. Padėjus tam tikrose vietose gauna taškus. Daugiausiai taškų surinkęs žaidėjas – laimi. Tai yra optimizacijos galvosūkis ir pasirodo, kad būtent tokie žaidimai man labai patinka.
68) Potion Explosion – tai yra žaidimas su rutuliukais. Aš tikėjausi, kad žaidimas bus panašus į Gizmos, bet realiai tai labai vaikiškas žaidimas, todėl paliko mano kolekciją.
69) Furnace – šis žaidimas turi dvi dalis. Aukcioną ir fabrikų optimizavimą. Žaidimas yra giriamas būtent už aukciono dalį, kuri yra tikrai originali, bet nepasirodė man įdomi. Antroji dalis – fabrikų optimizavimas taip pat pasirodė labai nuobodi.
70) Concordia Venus – šį žaidimą nusipirkau galvodamas, kad jis pakeis Power Grid, tačiau kol kas abu žaidimai yra mano kolekcijoje. Man patinka šito žaidimo kortų mechanika. Tai yra kaladės kontravimo/rankos valdymo tipo žaidimas. Visi žaidėjai pradeda su vienoda kalade, tačiau eigoje dasiperka kortų, dėl ko kaladės tampa skirtingos. Man taip pat patinka, kad vienas žaidėjas nusprendžia nuimti derlių kokiame nors regione, tai visi žaidėjai gauna derlių, kurie turi fermų tame regione. Kas man labai stipriai nepatinka, tai taškų skaičiavimas. Pabaigus žaidimą, kiekvienas žaidėjas peržiūri savo kortas ir kiekviena korta duoda tam tikrą taškų skaičių. Jeigu taškų skaičiavimas būtų kitoks, tai čia būtų vienas iš mano mėgstamiausių žaidimų, bet dabar… su tokiu taškų skaičiavimu kaip yra, aš galvoju, galbūt šitam žaidimui reiktų atlaisvinti lentyną.
Apibendrinimas
Žaidimai, kurie paliko kolekciją: Kingdomino origins, Adventure Games: The Dungeon, Potion Explosion
Žaidimai, kurie vis dar yra: Vagrantsong, Canvas, Akropolis, Last will, The Guild of Merchant Explorers, Furnace, Concordia Venus.
Atvirai kalbant, iš šito dešimtuko mano kolekcija kol kas paliko mažiau žaidimų nei turėtų. Tuo pačiu šitame dešimtuke yra du žaidimai, kurie man labai patinka: Akropolis ir The Guild of Merchant Explorers